Eurovision Song Contest (официјална тема)

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Пааа сретнало се е, 1908 година, Тунгуска, Русија.Коначно кажасфа дека комета се распуцала у атмосферу над туј област.Ама тк не е имало евровизија : D
Иначе Аlmeida, добар ник а и аватар. Име ради фудбалера или? А аватар зороастризам?
Име бафтаана, аватар од уметничка привлечност.

Мала е Тунгуска, некоја јака да не зачука треба....
 
Ф

Флеш

Гостин
Пааа сретнало се е, 1908 година, Тунгуска, Русија.Коначно кажасфа дека комета се распуцала у атмосферу над туј област.Ама тк не е имало евровизија : D
Иначе Аlmeida, добар ник а и аватар. Име ради фудбалера или? А аватар зороастризам?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Како што за мене и други луѓе што не следат најмал проблем се спортските натпревари така и Евровизија на луѓе што не се фанови.
Ама уопште не ме сфати.
Ај да објаснам поедностсавно.

Фудбалските лиги траат од Точка А до Точка Ш.

Тие се прекинаа некаде кај точката Х.

Ако се продолжат сега тогаш ќе се зезне почетокот на следната сезона и многу други работи.

Затоа е комплицирано.

Од друга страна пак, имаш и Олимпијада и Европско првенство.

Тие се одвиваат во одреден период што е пократок од лигите.
Поради проблемите.... тие нема ни да почнат, туку ќе започнат во истиот период кога требаше да започнат.... само во 2021.

НИШТО НЕ Е ПРЕКИНАТО, само се менува годината.

За сите работи што НЕ НИ ЗАПОЧНАЛЕ и без никаков проблем може да бидат одложени за следната година...

Не е проблем уопште.

А бидејќи Евровизијата не беше прекината после 18 испеани песни во финалето...

Тогаш најмал проблем е ова.

А во фудбал ете, може некој да се повреди, да изгуби форма или слично.

Шансите дека во Евровизијава некој од пејачите ќе има некаква повреда или проблем се помали.

Значи, шансите дека истото тоа што требаше да се случи оваа година ќе се случи догодина се 98%.

Се е исто. Исти земји, исти пејачи, иста земја, иста сцена, иста публика...

Тоа ми беше муабетот, дека не се прекинува нешто туку само се одлжува и најмали се шансите дека тоа што требаше да се случи оваа пролет нема да го видиме во иста варијанта било кога.

Исто како Златна Бубамара на пример, ако се одложеше за Ноември..немаше огромен проблем да биде пошто нели, се дешава еднаш годишно.

Коментаров е пишан без доза на негативност, да не ме сфатиш погрешно.
 
S

ski

Гостин
Моментално иде снимено евровизиско шоу на прва,пеачите од дома си настапуваат со стари и нови анплаг песни.....морам да кажам интересно изгледа особено што одма се приметува кој колку знае да пее.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.863
Поени од реакции
7.552
Моментално иде снимено евровизиско шоу на прва,пеачите од дома си настапуваат со стари и нови анплаг песни.....морам да кажам интересно изгледа особено што одма се приметува кој колку знае да пее.
Toa се епизоди од серијал Евровизија од дома. На 16 мај сабота кога и се одржуваше финалето ќе има Евровизија и годинава само без натпреварувачки карактер. Почеток на емитување е 21 часот.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ski
S

ski

Гостин
Toa се епизоди од серијал Евровизија од дома. На 16 мај сабота кога и се одржуваше финалето ќе има Евровизија и годинава само без натпреварувачки карактер. Почеток на емитување е 21 часот.
Aa ок ке гледаме вечер како ке биде,мислам дека можеа да го направат и натпреварувачки карактер да има,имаше можност за тоа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.863
Поени од реакции
7.552
Aa ок ке гледаме вечер како ке биде,мислам дека можеа да го направат и натпреварувачки карактер да има,имаше можност за тоа.
Да можеше натпреварувачки да си останеше. Ќе си снимаа од својата држава видео како ја пејат песната и тоа ќе го средеа компјутерски.

Ете во Србија и Македонија за време на полициски час некој изведувачи си имаа концерт без публика на отворено и тоа со бенд, пренесувано на интернет. Така да до некаде и возможно е да се скоцка нешто за натпреварувачки да беше.
 
Член од
11 август 2017
Мислења
401
Поени од реакции
333
Резултатите од гласањето во Грција пред некој ден,имаше на тв отворено гласање,а пред тоа се пуштаа спотовите од сите држави, само 47 гласови освои васил.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Резултатите од гласањето во Грција пред некој ден,имаше на тв отворено гласање,а пред тоа се пуштаа спотовите од сите држави, само 47 гласови освои васил.
Тоа е супер како за него.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Го погледнав Eurovision Song Contest филмот на Нетфликс и морам да признаам добра пародија направиле Америте на ЕSC.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.105
Поени од реакции
3.952

Не знам дали веќе прочитавте но пејачов што ја претставуваше Унгарија пред две години завчера починал од леукемија :( Стварно жал ми падна, многу млад и баш ѕвер беше :(
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587

Не знам дали веќе прочитавте но пејачов што ја претставуваше Унгарија пред две години завчера починал од леукемија :( Стварно жал ми падна, многу млад и баш ѕвер беше :(
Ужас... Нека почива во мир. Ја обожавам песнава, ми беа фаворити таа година. :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.863
Поени од реакции
7.552
Еве ја нашата македонска. Како за Дизни анимиран филм.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom