Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.088
За Евровизија-сите полуфиналиња, деветтофиналиња со куп политика и бенетон знаменца мтв троши стотина илјади евра, се ангажираат владини авиони и награди од приватни тв. Уште и фустани си продаваат. За Вардар топки. Па морав да подесувам кабли и веб страни за да гледам. За мтв очигледно евровизија им е врвот, а Вардар екс и сегашен шапион ништо не им значи.
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
За Евровизија-сите полуфиналиња, деветтофиналиња со куп политика и бенетон знаменца мтв троши стотина илјади евра, се ангажираат владини авиони и награди од приватни тв. Уште и фустани си продаваат. За Вардар топки. Па морав да подесувам кабли и веб страни за да гледам. За мтв очигледно евровизија им е врвот, а Вардар екс и сегашен шапион ништо не им значи.
Да и јас се чудев зошто немаше на ниедна мк тв програма пренос. Но кога ќе сватиш дека ова со Вардар што е, не е државна работа туку приватна. Повеќе разочарувачки ми беше тоа што во факт се срби се играчите и дали еден наш има. Уште славиме дека сме победиле. Во ред. Честитки немам против но партиоткзмот сеуште владее за жал. Се прашувам дали Македонци или Срби сме?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
„Секој што поптишал за друг клуб, а што сака да остане ќе се разговара со него и новиот клуб. Нема договор што не може да се раскине“, најавил Михајловски на приемот во Владата.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
„Секој што поптишал за друг клуб, а што сака да остане ќе се разговара со него и новиот клуб. Нема договор што не може да се раскине“, најавил Михајловски на приемот во Владата.
Каква врска има ова со Евросонг?? Или јас не капирам нешто или си ја згрешил темата.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.271
Кој е овој бе? Што учи? Што работи?

 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Скоро па сум сигурен дека овој е шетан по Евровизииве ко пратечи вокал или нешто слично
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Кој е овој бе? Што учи? Што работи?

Страшен вокал, студираше во Беркли америка, се надевам дека ке испеат песна во која ќе има македонски мелос, тоа најмн му одговара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom