Eurovision Song Contest (официјална тема)

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.414
Поени од реакции
19.484
Исто како што мене не ми е јасно како интелигентно битие како тебе слуша рап, рецимо. :P
Куде га најде бш рап.
Од десет омилени прафци,рап ми е ма девето место.

Погреши гу ја тему прееска хаха затох постира тамо.

Иначе една добра рап трака(од девеести) е боље од десет најбољи евровизиски траке(од 2000 па наамо).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.218
Поени од реакции
22.435
Куде га најде бш рап.
Од десет омилени прафци,рап ми е ма девето место.

Погреши гу ја тему прееска хаха затох постира тамо.

Иначе една добра рап трака(од девеести) е боље од десет најбољи евровизиски траке(од 2000 па наамо).
Ај наброј ги другите 9 по редослед и се кладам дека ќе ти најдам една песна од евровизија шо ќе ти се свиѓа.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.382
Поени од реакции
9.209
За мене нема песна што ќе ја премине оваа. Најдобрата на сите времиња.

А евровизија не пратам да не речам од средно, фрлив некое око на некои, се е сведено на циркус и транвестити, жени ко мажи, мажи ко жени, дворски шутови и мики мауси.
https://youtu.be/ywVlcrKPHkY?si=STyHUJES7sk0xpn3
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.907
Поени од реакции
9.507
Колку глуп муабет е кој гледат Евровизија. На истите да им пуштиш 2-3 сати песни на радио од евровизија појма ќе немаат дека се од таму. То шо е Евровизија гнездо на педерлана не мешајте го со музиката. Еве и ланскиот победник и претходните 3-4 во неколку години наназад се квалитетни песни (Украина се знае како победи ама имаше и тогаш солидни особено шпанската).
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.218
Поени од реакции
22.435
За мене нема песна што ќе ја премине оваа. Најдобрата на сите времиња.

А евровизија не пратам да не речам од средно, фрлив некое око на некои, се е сведено на циркус и транвестити, жени ко мажи, мажи ко жени, дворски шутови и мики мауси.
https://youtu.be/ywVlcrKPHkY?si=STyHUJES7sk0xpn3
Таа бушавата личи у фацата на шимејл ама затоа другава :love: :sekcza:
Каде се сега ваквите жени ?!
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.690
Поени од реакции
33.325
Не знам дали знаете @Хоуп , @Ska Maniac - Azucar Moreno се уште постои како дуо. Двете сестри се натпреваруваа пред 2 години за Евровизија пак, ама мислам дека не се пласираа ни во финале на Benidorm (шпанскиот избор за ESC). Еве ги:

 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.382
Поени од реакции
9.209
Не знаев. Ја ислушав песнава и нешто како демек ко старата тој стил, се гледа т. е се слуша дека е исфорсирана ептен, а и не е убава. А првата им е врв, мене ми е омилена од сите евровизии. Не си можат со неа, дури ни тие самите.

Баш ме занима сега ќе барам нивни песни, не знаев дека постоеле, не ми ни текнало искрено на нив, освен што често си ја пуштам песната.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
879
Поени од реакции
1.403
Колку амбулантни возила набавија нашиве со париве што ги заштедија и зашпараа од неодење на евровизија?

Дали евентуално им ги дадоа тие парички на народов кој проповедаше дека треба да се откажеме од евровизија и да ги пренамениме парите. Се пренаменија ли некаде? Или ги пикаат и тие по џебови?

Вака или така, манескин да речеме станаа продукт за кој испод 150 евра карта не можеш да најдеш за да ги гледаш у живо. Која друга манифестација би приуштила такво експонирање и таков успех?
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.232
Поени од реакции
27.568
Колку амбулантни возила набавија нашиве со париве што ги заштедија и зашпараа од неодење на евровизија?

Дали евентуално им ги дадоа тие парички на народов кој проповедаше дека треба да се откажеме од евровизија и да ги пренамениме парите. Се пренаменија ли некаде? Или ги пикаат и тие по џебови?

Вака или така, манескин да речеме станаа продукт за кој испод 150 евра карта не можеш да најдеш за да ги гледаш у живо. Која друга манифестација би приуштила такво експонирање и таков успех?
Poentata na otkazuvanjeto e toa sto so godini unazad nema muzicki festival za izbor na pesna, tuku MRT sto celo vreme napnuva so antipatichni "peachki" kako Tamara sho ja glasaat najcesto drugarkite od "struchno" ziri.
Rezultatot e samo 2 kvalifikacii vo finale vo 12 godini.
Odgovorot e deka parite za ESC ne se vlozuvaat vo kulturna manifestacija tuku toa ziri i izbraniot peach si gi delat megusebno.

Maneskin produkt :LOL:
Kako lanskiot sneg.

Opsto cenata za karti za koncerti vo cel svet e zgolemena. Taa cena na Maneskin e dosta prosecna ako e vistinska. Toa e taka zatoa sho tie se festivalski ceni, 150eur, ama imas cel den muzika posto e festival, ne e samo Maneskin.
 
Последно уредено:

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
879
Поени од реакции
1.403
Не сакам да се натегам, секој си има право на свое размислување. Моето е дека треба да се натпреваруваме на Евровизија зошто на крај краишта е фестивал каде што од 40 песни сигурно 3-4 стануваат хитови, кои се вртат по радија. Посебно последниве години.

За Манескин немам јас што повеќе да кажам, се гледаат бројките. Децата немаат сопрено од кога победија до ден денес. Факинг Анџелина Џоли им присуствува на концерти, прават настани среде Њујорк..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom