Euro truck simulator 1/2 ( Truck games )

Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Има 3-4 дена пред официјално пуштање на играва, ама уште од сега се гледа дека е големо срање. Играва според мене е пропадната инвестиција.. Cut-Paste на ETS, направи 3-4 камиони и ајде пуштај да се продава
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Има 3-4 дена пред официјално пуштање на играва, ама уште од сега се гледа дека е големо срање. Играва според мене е пропадната инвестиција.. Cut-Paste на ETS, направи 3-4 камиони и ајде пуштај да се продава
Имаш соодветна тема за American Truck Simulator, таму коментирај.

http://forum.kajgana.com/threads/american-truck-simulator.77970/
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
81
Поени од реакции
17
доколку би имал волан мислам дека не би прекинал да ја играм играва... ама на тастатура никако неможам.
 
Член од
26 ноември 2014
Мислења
834
Поени од реакции
1.368
Никогаш нема да ја сфатам поентата на играва и на сличните на неа... земи вози вистински камион, ем пари ќе заработиш ем графиката е појака :icon_mrgr:
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Направив група на фејсбук кој сака нека влезе... Ако некој сака админ да биде и да внесе плу членови ќе биде подобро.

https://www.facebook.com/groups/927382187316954/
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
На задоволство на Французите, но не и на задоволство на нас Балканците, SCS Software активно работи на нов DLC додаток за Euro Truck Simulator 2 со кој мапата во играта ќе ја покрие цела Франција, а најверојатно и Монако и Андора - би било изненадување доколку не бидат и тие додадени на мапата.

SCS Software најавува дека со новиот DLC додаток за Euro Truck Simulator 2 во целост ќе бидат освежени Париз и другите француски региони кои се веќе достапни во играта, а истото вакво освежување ќе биде достапно и за играчите кои нема да го купат овој нов DLC додаток.

И покрај тоа што новиот DLC додаток за Euro Truck Simulator 2 сеуште е во развојна фаза и прерано е за предвидување кога истиот ќе биде достапен за купување, симнување и инсталирање за играчите на Euro Truck Simulator 2, сепак SCS Software одлучи да сподели слики од идниот додаток за играта.

http://blog.scssoft.com/2016/02/vive-la-france.html

Vive la France!

Thursday, February 18, 2016

It's time to start showing you more stuff from the various new things we have in the pipeline. We are not a one-project-at-a-time company any more, there are several new cool things under development in our labs now!

Euro Truck Simulator 2 map team is hard at work on a new major DLC expansion for the game. We are expanding the little bit of France we have in the game now to cover the whole country. This also includes a lot of touches to the existing areas (total overhaul of Paris region for example). The changed parts of the world will of course still be accessible in the base game, even if they are upgraded visually.

Here is a couple of appetizer images from a more rural part of the world. It's work in progress still (you will notice some placeholders for new trees and shrubs in some of the shots).









Posted by SCS Software at 2/18/2016 04:35:00 PM
 
Член од
3 март 2013
Мислења
348
Поени од реакции
368
Колку души останаа верни на играва? :angel::angel::angel:


 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Колку души останаа верни на играва? :angel::angel::angel:


и јас играм одвреме навреме искрено етс е многу подобра од атс, бар за мене... :D
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
Излегоа верзиите 1.2 за American Truck Simulator и 1.23 за Euro Truck Simulator 2.

Како што претходно најавија SCS Software, новите верзии со себеси ја носат можноста за модификации на двете видео игри преку Steam Workshop и нивно објавување на Steam преку новата SCS Workshop Uploader апликација.

Сегашните и идните модификатори на двете видео игри, ќе можат корисни совети и информации да побараат на веб сајтот SCS Modding Wiki.

http://modding.scssoft.com/

Исто така, се зголемуваат опциите достапни и кај тркалата, така што од сега е изводливо бирање и/или менување на дисковите, раткапните и штрафовите на тркалата.

И се разбира, новите верзии на двете видео игри со себеси носат нови поправки кај корисничкиот интерфејс, возилата, а во случајот со American Truck Simulator, и кај мапата.

http://blog.scssoft.com/2016/04/parallel-game-update.html

Parallel Game Update

Monday, April 11, 2016



At last, updates 1.23 for Euro Truck Simulator 2 and 1.2 for American Truck Simulator are live. We would like to thank everybody who participated in the extended open beta. We have received a huge amount of valuable feedback that made us re-engineer some elements of Steam Workshop support to make it more robust.

Let us recap the key features coming for both games with the this update wave:

Steam Workshop - an external hub which allows simple distribution of game modifications created by community. Thanks to Steam Workshop, you can download and install mods effortlessly from a safe and trusted place.

Ultimate Wheel Customization - We have split truck wheels models into multiple components: Tire and Disk separation was introduced recently, in addition to it we have added customization of sub-components of the disk: Hubs, Hub Covers and Nuts.

SCS Workshop Uploader app - Modding our games through Steam Workshop will require use of a dedicated tool for mod makers; a new dedicated Steam application - SCS Workshop Uploader. You can grab it from your Steam library under Tools category.

The list of changes and fixes is much longer, if you are interested in more details, check ATS and ETS2 changelogs:

UI

[ETS2 only] Traffic offense can be disabled (option)
• Navigation path (red line) can be disabled (option)
• Disable of hidden Route Advisor popups (option)
• Autopark feature can be disabled (option)
• Speeding highlight on Route Advisor

VEHICLES

• Improved truck stability during retarder usage
• Smart cruise control can use activated engine brake when no retarder is present
• [ATS only] Fixed cruise control locked on by retarder
• [ATS only] Multiple position of engine brake
• [ATS only] Keyboard steering improved
[ETS2 only] Advanced shifting simulation
[ETS2 only] Real shifter layouts (Scania, Volvo, ZF). To activate them you need to use new profile or remove your custom H-Shifter layouts

MAP

• [ATS only] Speed limits polished
• [ATS only] Speed limits signs enlarged
• [ATS only] Stop signs removed from traffic light controlled crossroads
• [ATS only] Turn left traffic light added to some crossroads
• [ATS only] Certified scales are now working
• [ATS only] Traffic light on interstates removed (where possible)

OTHER

• AI improvements
• [ATS only] Steam achievements for Nevada

Please also check our new modding wiki, to get the best advices for both games modding.

Steam version of the game will be updated automatically by default, unless you have changed the update preferences. Also if you are using any of the older betas of the game on Steam, you will stay in the beta and will not be automatically going through a game update.

It has been great to see so many mods appearing on Steam Workshop already during the open beta. For those of you not yet familiar with Steam Workshop, we have created the following short step-by-step video explaining the process of adding a mod to our game.


Posted by Piotr Łuciuk at 4/11/2016 04:28:00 PM
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
и јас играм одвреме навреме искрено етс е многу подобра од атс, бар за мене... :D
И на мене повеќе ми се допаѓа Euro Truck Simulator 2, од две наједноставни причини - мапата е поголема и изборот на камиони е поголем.

Ми здосаде вожњата помеѓу Калифорнија и Невада во American Truck Simulator, мапата е мала, стигнав до 20-то ниво и го купив најскапиот камион од Питербилт, а во Euro Truck Simulator 2 имам поминато и 50-то ниво и веќе имам возен парк од речиси 60 камиони со гаражи низ источна и северна Европа, како и северна Италија и Швајцарија.

Останува да чекаме да излезе новото продолжение со западна Франција на мапата, а кој знае, можеби SCS Software ќе додадат и нешто од источна и северна Шпанија, или барем малку повеќе од северна и централна Италија, па да има повеќе за возење со новото продолжение.
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
и по колку ве плаќаат од тура?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.503
Поени од реакции
11.570
и по колку ве плаќаат од тура?
Зависи од тоа на кое ниво си, што превезуваш - односно каков вид на товар, и должината на патот кој треба да го извозиш.

Колку повисоко ниво - толку повеќе препораки, колку повеќе препораки - толку поскап товар и толку подалечни дестинации, колку поскап товар и подалечни дестинации - толку поголема заработувачка од тура.

Почетните тури се помалку од 5000 евра во Euro Truck Simulator 2, односно помалку од 5000 долари во American Truck Simulator.
 
Член од
19 април 2013
Мислења
2.004
Поени од реакции
2.100
на рака ве плаќаат или преку банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom