Escape-полноќни журки!

Статус
Затворена за нови мислења.

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ескејп минатото зимо беше проблем број 1 у градов.Ако успеал некој да го среди ,браво,редно време беше.
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Не се појавиле бомбаши до сега...се очекуваат оваа зима,да дојдат од руралните делови на градот..
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Бев синоќа на Четкар и си поминав одлично.Дефинитивно местото е супер а башка и добри свирки има :)
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
dee dee напиша:
Бев синоќа на Четкар и си поминав одлично.Дефинитивно местото е супер а башка и добри свирки има :)
A ти беше таа значи..хмм...:)
 

sinook

Rock 'n' Roll
Член од
26 февруари 2005
Мислења
218
Поени од реакции
2
Escape-место за препознавање..:)
 

Dimitarc

Мрчатор
Член од
30 јануари 2005
Мислења
2.639
Поени од реакции
19
Mad Maxx напиша:
Ескејп минатото зимо беше проблем број 1 у градов.Ако успеал некој да го среди ,браво,редно време беше.
Сега имаат зајакнато обезбедување...едно 30 души има...ги тепаат сите што помислуваат на тепачка.
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
Бев синоќа и по мое мислење Escape се подобрува. Ја преместила бината и сега има супер голема бина каде може и 10 души да свират. А и овие новиве бендови кои ги пуштаат да свират (особено тие синоќа) се стварно екстра. Бев и минатата недела некој ден исто имаше некои млади дечки кои прв пат ги гледам али стварно дадоа добар рок.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
606 напиша:
Бев синоќа и по мое мислење Escape се подобрува. Ја преместила бината и сега има супер голема бина каде може и 10 души да свират. А и овие новиве бендови кои ги пуштаат да свират (особено тие синоќа) се стварно екстра. Бев и минатата недела некој ден исто имаше некои млади дечки кои прв пат ги гледам али стварно дадоа добар рок.
редно време беше да ослободат простор за бендовите на раат да свират
а кој се сега освен Д.Н.О?
 

606

Член од
24 септември 2005
Мислења
511
Поени од реакции
51
dee dee напиша:
редно време беше да ослободат простор за бендовите на раат да свират
а кој се сега освен Д.Н.О?
Па не го знам репертоарот ама на двапати кога бев, свиреа различни друпи. Млади дечки, околу дваесетина години и стварно ми беа освежување, не со песните кои ги свиреа пошто горе доле еден те ист репертоар имаат ама имаа енергија и беа среќни на сцената. Пивото просто лизгаше. Фала богу на некој му текна да пушти нови деца да свират, преку такво од тажни фаци на сцена.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom