Eros Ramazzotti Вип Арена Борис Трајковски 30 септември 2019

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Но ако одиме од уметнички аспект и вредност поп музика има поголема вредност од рок музиката.
Може ова да го објасниш и по некој пример да дадеш? Живо сум заинтересиран.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Класичен Ѓубренташ, дошол да ни краде пари по земјава.



П.С. Вие сериозни сте со "Кој е вој Рамацоти?" :cautious:
Кој од овие е Рамацоти ? :Pos:

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Класичен примерок од проста македонска маса. Колку и да го сакаме и не го сакаме лично самото негово име вреди, тој е бренд. За вкусови не се расрава. Но ако одиме од уметнички аспект и вредност поп музика има поголема вредност од рок музиката. А Дискоџокејите воопшто не се музичари (творци или изведувачи) тие само пуштаат музика. Цената е прифатлива. Свесен сум дека многумина неможат да си дозволат но си држи цена Рамацоти. А имајте во предвид и колку се картите за фолк изведувачите од регионот.
Zdravo Filip,

Kako si?

Uspea sekoja recnica vo postot da e semi-retartirana i firomjanska.

Jas se cuvstvuvam porazen. Tugj sram.

Pozdrav
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Само што купив картаа :jeeee: Сон ми е да присуствувам на концерт на некој од легендарните имиња во италијанската музика...Го обожавам човеков :ljubove:

 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Сакате концерти со познати артисти од светот а се жалите скапа карта.
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Zdravo Filip,

Kako si?

Uspea sekoja recnica vo postot da e semi-retartirana i firomjanska.

Jas se cuvstvuvam porazen. Tugj sram.

Pozdrav
Здраво
Добар ти благодарам
Не знам што значи фиромјански ниту семи-ретартирана
Срами се од тие што не го знаат Рамацоти и се што коментираат за него. Јас одамна сум поразен од простотилакот се разбира туѓиот.
Поздрав и до тебе
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Ај бе не се тресете, Ерос Рамацоти не го знаеле, може и ќе ви поверува некој.
Баш за Ерос, иам другарка со музичка академија, класична гитара. У пичку матер наслушана, не знаеше кој е Ерос, муабетов пред месец дена беше. Фаќање тука пуштање ја Ерос на мобилен, оваа ми кажуе оти не и' се свиѓа, нишо посебно. Се каравме пола саат за Ерос пошто зема и ми се посра на детството. :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Разбирам за картите прескапо е ама па сакате концерти со познати артисти од светот а се жалите за картите. Тоа е тоа цените се тие, не ги креира Авалон толку скапи, туку сигурно самиот артист и целиот негов тим си имаат причини нивни зошто.

Јас ете ќе признаам скапа ми е картата, а и да е поефтино не би одел затоа што не му знам многу песни и глупо ќе ми биде да дадам пари за концерт а повеќе време да стојам безвезе и да се чудам за некој песни. Му ги знам само оние кој сум ги ставил тука во темата.

Нешто што сакам да прашам е зошто пуштаат од сега карти кога концертот е 30 септември 2019 ?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
На 1 септември 2019 година да не сакаш да ги пуштат?
Вакви изведувачи за кои знаат дека ќе има голем интерес и слушателите бараат веднаш да купат карти, а изведувачите со ова сакаат да видат дали им се исполнети очекувањата и дали картите ќе се распродадат за два дена.
Ако постои ептен голем интерес организираат уште еден концерт.
Како на Андре Риу во Софија за имаше голем интерес, па наместо еден концерт имаше два.

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.093
Поени од реакции
5.737
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Разбирам за картите прескапо е ама па сакате концерти со познати артисти од светот а се жалите за картите. Тоа е тоа цените се тие, не ги креира Авалон толку скапи, туку сигурно самиот артист и целиот негов тим си имаат причини нивни зошто.

Јас ете ќе признаам скапа ми е картата, а и да е поефтино не би одел затоа што не му знам многу песни и глупо ќе ми биде да дадам пари за концерт а повеќе време да стојам безвезе и да се чудам за некој песни. Му ги знам само оние кој сум ги ставил тука во темата.

Нешто што сакам да прашам е зошто пуштаат од сега карти кога концертот е 30 септември 2019 ?
Од Јануари или Февруари можеле да ги пуштат картите. Мене ми е некако рано за концерт кој 2019 крај септември ќе се случи.

Како и да е јас како што пишав не би отишол на концертов бидејќи доста малку песни му знам а сигурно он ќе ги форсира и новите нормално мора да ги испромовира и глупо ќе биде како мисир да стојам само.

Јас би сакал Ed Sheeran да има концерт во Македонија но тоа малце потешко да се случи.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Кој од форумов ќе присуствува на концертот? Јас имам карта но немам друштво :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom