eRepublik

Статус
Затворена за нови мислења.

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
1q3 oruzje = 0.45 gold

Оружјето е 12.31 сега рачунај на тоа 12.31x 8 = 98.48 ама да гледам нема точно да испадне сега е 94 турски пари направено златото али пак како е можно да испадне незнам.Извинете за пост под пост ќе се спојат само ме интересира дали е добра темава за форумот што ќе го правам или дајте некои предлози ама темите да бидат за SMF форуми.Овој ? Headerot ќе го направиме нешто со војник, знаме и сл, или видете тука каква боја подобро ќе одговара најздоле ги имате боите.
Добра е за почеток стави било каква само да постои и да биде функционален
а не како овој сега што го имаме нефункционален
 
А

Ајсшутер

Гостин
1q3 oruzje = 0.45 gold

Добра е за почеток стави било каква само да постои и да биде функционален
а не како овој сега што го имаме нефункционален
Ок ќе го средам деновиве и ќе земам .com домејн и ќе биде пуштен во употреба.

Ај ако може некој нека прати храна на играчите PetarKH и sashe74 ку1 лебови зошто моментално немам ич пари, кога ќе земам сега од поканетите пријатели 4-ти левел е ќе му дадам пари на тој што пратил колку треба, фала.
 
С

Спенсер

Гостин
Ок ќе го средам деновиве и ќе земам .com домејн и ќе биде пуштен во употреба.

Ај ако може некој нека прати храна на играчите PetarKH и sashe74 ку1 лебови зошто моментално немам ич пари, кога ќе земам сега од поканетите пријатели 4-ти левел е ќе му дадам пари на тој што пратил колку треба, фала.
пратено по 2 ку 1 лебови на двајцата...
 
А

Ајсшутер

Гостин
Е сега има транслатор и за македонски и полесно е да не шпиунираат има можност некако темава да не може да ја гледаат нерегистрираните членови или нешто слично ?


И ако може леб уште за играчов фала.
 
С

Спенсер

Гостин
^^ пратено 2 леба и на него... него админи и модератори да прашаме треба... ај нека праша еден, да не прашуваме сите
 
А

Ајсшутер

Гостин
Инаку погоре за работи за тоа што некои грци ги критикуваат оние коишто гласале на suggest-от за додавање на Macedonia тоа ме радува што прв пат гледам некој попаметен грк.
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
луѓе стасав 5ти левел, се борев еднаш и ми зема 10 велнес, сеа незнам како да отидам во болница:kesa::kesa: ај кажете ми
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
19 левел сум,ајде нека ме закачне сега некој хахаха

абе на форумов да ми даете да се регистрирам,а не ко на задњиот нејќеа да ми одобрат тоа акаунтот.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
луѓе стасав 5ти левел, се борев еднаш и ми зема 10 велнес, сеа незнам како да отидам во болница:kesa::kesa: ај кажете ми

Би требало да имаш Hospital копче, над Fight... Ако не, кликни на твојот профил, па на името на регионот каде што живееш, и подоле би требало да имаш до Hospital eдно копченце на кое што пишува Heal.
 

TurboCharger

КарамбатА
Член од
17 јули 2009
Мислења
398
Поени од реакции
14
Би требало да имаш Hospital копче, над Fight... Ако не, кликни на твојот профил, па на името на регионот каде што живееш, и подоле би требало да имаш до Hospital eдно копченце на кое што пишува Heal.

го најдов, фала:smir:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Поради тоа што сега ќе имаме нов подфорум посебно наменет за играва, ја затворам темава која содржи секакви мислења, поради тоа што ќе отвараме поконкретни теми поврзани со eRepublik.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom