eRepublik спортска обложувалница

Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Koga vidov deka barem 30% od profitot na All in mu go praemo nie makedoncite odluciv da otvorime nie nasa makedonska oblozuvalnica koja ke ima posebna organizacija i vesnik i od profitot samo 20% da idat kon sopstvenicite drugite pari da odat vo Narodnata Banka i vo Crveniot krst a nesto da ostane i vo organizacijata za pocetot najgolem vlog moze da bide 5 gold dodeka dobieme pari .I sega mi trebaat uste barem dvajca za da ja pocneme rabotava koj ke gi proveruva parite koj ke rakovodi so vesnikot koj so vlogovite itn itn...Ova e samo ideja. Deka zos da davame pari na nekoi drugi koga mozeme pak parite da se vratat kaj nas.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Отвори весник и прави кладилница приватна, јас гарантирам дека денар нема да биде даден од Народната банка за вакви работи.. и џабе ќе отвараш ќе ви ја затворам одма :)
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
Кога сме кај банката што направи ајсшутер ги врати парите?
Инаку никој од нас не е доволно богат да направи приватна кладилница.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Отвори весник и прави кладилница приватна, јас гарантирам дека денар нема да биде даден од Народната банка за вакви работи.. и џабе ќе отвараш ќе ви ја затворам одма :)
Jas ne baram pari od Narodna Banka tuku samo od dobivkata ke donirame na narodnata banka i crven krst

Кога сме кај банката што направи ајсшутер ги врати парите?
Инаку никој од нас не е доволно богат да направи приватна кладилница.
bidejki ne sme bogati zatoa baram uste dvajca da bideme trojca i za pocetok sekoj ke donira po pet gold.A profitot ke go delime kako sto go kazav vo prviot post.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Отвори весник и прави кладилница приватна, јас гарантирам дека денар нема да биде даден од Народната банка за вакви работи.. и џабе ќе отвараш ќе ви ја затворам одма :)
Mozes da mi objasnis sto e toa UNLUCKY ? PRIMER :
18.Blackburn - Peterborough===============1.45 - 3.85 - 5.75****21:00 - 1===UNLUCKY

Fala.:kez:
edit: Odma posle natprevarite gi davat dobivkite? :D
 
А

Ајсшутер

Гостин
Mozes da mi objasnis sto e toa UNLUCKY ? PRIMER :
18.Blackburn - Peterborough===============1.45 - 3.85 - 5.75****21:00 - 1===UNLUCKY

Fala.:kez:
edit: Odma posle natprevarite gi davat dobivkite? :D
Незнам што е тоа, изгледа изгубил тој што ја играл утакмицата чин unlucky, инаку во рок од 24 часа ќе ти ја донираат добивката.

Кога сме кај банката што направи ајсшутер ги врати парите?
Инаку никој од нас не е доволно богат да направи приватна кладилница.
Сеуште не е вратено, и не сум го земал јас така да прашуваш ја реков дека ќе го врадам ако НЕ СЕ ВРАТИ од админите последното цитирање е на 25-ти ми пишаа и Still Analyzing е.

Hello,
We have forwarded your message to the person responsible for assisting with this matter.

Regards,
The eRepublik Team
Веќе после тоа имам испратено 5 злато.
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Незнам што е тоа, изгледа изгубил тој што ја играл утакмицата чин unlucky, инаку во рок од 24 часа ќе ти ја донираат добивката.Сеуште не е вратено, и не сум го земал јас така да прашуваш ја реков дека ќе го врадам ако НЕ СЕ ВРАТИ од админите последното цитирање е на 25-ти ми пишаа и Still Analyzing е.Веќе после тоа имам испратено 5 злато.
kako mislis cin ? jas ja igrav blackburn i mi pise unlucky a utakmicata se igrae vodat 3 - 2 60 70 minute e nekade ? :salut:
 
А

Ајсшутер

Гостин
kako mislis cin ? jas ja igrav blackburn i mi pise unlucky a utakmicata se igrae vodat 3 - 2 60 70 minute e nekade ? :salut:
Незнам зошто така и не е завршена од кај знаеш како ќе биде.

Инаку никој од нас не е доволно богат да направи приватна кладилница.
Од каде знаеш ти ?
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
Сеуште не е вратено, и не сум го земал јас така да прашуваш ја реков дека ќе го врадам ако НЕ СЕ ВРАТИ од админите последното цитирање е на 25-ти ми пишаа и Still Analyzing е.
Па не реков дека ти си го земал, нели имаше некаков проблем па ти рече дека ќе го вратиш, ме мрзи сега да барам по постовите што точно беше

Од каде знаеш ти ?

Зошто сигурно немаш ти или некој друг 300+ злато
 
А

Ајсшутер

Гостин
Па не реков дека ти си го земал, нели имаше некаков проблем па ти рече дека ќе го вратиш, ме мрзи сега да барам по постовите што точно беше

Зошто сигурно немаш ти или некој друг 300+ злато
Сеуште го анализираат последно беше на 25-ти нивен одговор, кој сака нека пише приватна ќе им пратам prtsc од целиот разговор во тикетот, и не биди толку сигурен дека немаме 300+ злато :helou:
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
561
Поени од реакции
10
Ајде нека биде ова тема за сегашната обложувалница што е па за понатаму да соберем пари сам ке отворим обложувалница иначе да ви се пофалим фатив 52 РУБ :vozbud:
 
А

Ајсшутер

Гостин
Ајде нека биде ова тема за сегашната обложувалница што е па за понатаму да соберем пари сам ке отворим обложувалница иначе да ви се пофалим фатив 52 РУБ :vozbud:
Јас како и обично повторно добив, уплатив 2 тикета по 5 злато = 10 а добив еден тикет поточно 17.6 злато, повторно 7.6 профит денеска.


Portsmouth - Stoke 1 @ 2.20
Tottenham - Everton 1 @ 1.60

Уплата: 5 gold
Добивка: 17.6 gold

Kalmar - Malmö 1 @ 2.03
Huelva - Gijon 1 @ 2.35

Уплата: 5 gold
Добивкаn: 23.8 gold
Можеше и вториот да испадне ама Хуелва нерешено заврши 1:1 а водеше.
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
395
Поени од реакции
23
Сеуште го анализираат последно беше на 25-ти нивен одговор, кој сака нека пише приватна ќе им пратам prtsc од целиот разговор во тикетот, и не биди толку сигурен дека немаме 300+ злато :helou:

Брат немаш сам 300+ злато

Инаку не ми треба разговорот мене, туку само ме интересираше до каде е работата


Мене само реал ме заеба на ерепублик, а во реалноста фатив некој денар:)
 
А

Ајсшутер

Гостин
Брат немаш сам 300+ злато

Инаку не ми треба разговорот мене, туку само ме интересираше до каде е работата
Мене само реал ме заеба на ерепублик, а во реалноста фатив некој денар:)
Инаку да немам јас 300 али имам барем 50 % од тоа, инаку No Idea има и повеќе од 300 злато сигурен сум во тоа.

А зошто си ја играл Реал сигурно не било повеќе од 1.2 ? инаку честито за у RL што си фанал :)

Кај да ја најдам кладилницата?
http://www.erepublik.com/en/organization/740342
 
На врв Bottom