Erepublik - помогнете на еМакедонија

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Добро што е работата со цената на златото. Веќе неколку месеци држи констанстна цена од 1670-1680мкд.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
ти пречи ?? можи само да расти уште,да вреди повеќе за оние кои го купуваат со реални пари.....јеби га
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
ти пречи ?? можи само да расти уште,да вреди повеќе за оние кои го купуваат со реални пари.....јеби га
Ми пречи... порано за помалку мкд можев да си купам сега курац...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Која држава има добра економија и од која би можел лесно да земам државјанство?
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Чисто спортки да ве известам ќе се кандидирам за конгресмен, па кој ќе е расположен за гласање и сака тенкчиња, нека ме извести..
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5666787 народе шаутиратје дека плато ме скинал :/ ми вика дека поради мулти акаунти ме банирал а нема везе нити иам мулти нити сакам да имам не за џабе се убив 30 дена да собирам субови
 
М

Мартин`

Гостин
Ако некој не гласал а сака да помогне нека гласа за United Macedonia (Obedineta eMakedonija) во Повардарие, и пратете ми по ПП линк од профилот да се одолжам колку-толку :D
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.238
Поени од реакции
307
Ја освоивме Гејлада, а?
 
П

Паган-др

Гостин
Ако сакате да заработувате мкд преку кликање на votes & subs за различни весници, регистрирајте се преку линков.

Ако има нешто нејасно прашајте. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom