Emily Ovens M.D.

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334


Mamie Gummer, Michelle Harrison, Justin Hartley, Kelly McCreary​


Уште една „докторска“ серија, само ме буни она М.D. во насловот, Хаус беше еден единствен, секој обид на негово клонирање не би завршил сјајно.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А ти ја погледна епизодата или онака од навика се маваш у фаца!
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
А ти ја погледна епизодата или онака од навика се маваш у фаца!
Не мора да се погледне за таква реакција. Со твојата реченица не наведуваш да мислиме дека ти мислиш кратенката M.D. била специјално измислена за серијата House.
Ова оправуда facepalm реакција.

Како и да е, со The Mob Doctor се заебав и сега не планирам да ја тестирам и оваа. Psyside ќе ме кара (дека ги неам гледано The Thing и Alien).
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Не мора да се погледне за таква реакција. Со твојата реченица не наведуваш да мислиме дека ти мислиш кратенката M.D. била специјално измислена за серијата House.
Ова оправуда facepalm реакција.

Како и да е, со The Mob Doctor се заебав и сега не планирам да ја тестирам и оваа. Psyside ќе ме кара (дека ги неам гледано The Thing и Alien).
Не, мислев само како на знак (бренд) за препознавање на House серијалот, и дека секоја серија треба да си има свој оригинален и препознатлив наслов.
Вака симптоматично е што две серии имаат „исти“ имиња... т.е лично име+кратенката M.D. и сосем нормално е да предизвика сомнеж.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom