EHF Champions League - VELUX Handball Manager

Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Значи тоа шо го кажаа дека за трансфер се губи 25 К не е точно, јас се заебав затоа немојте и вие т.е не се заебав и вие ќе мора да мењате на голманската позиција на Металург, по ова што се случи кој знае дали Станиќ ќе застане на голот со Вардар. За да ја потполнам квалитетно таа позиција мораше да добијам некое милионче од друга позиција, како жртва замина крилото Томас, на негово место Мануел Штрлек дојде, на тој трансфер добив 1.4М и автоматски на голманската позиција оди Мирко Алиловиќ.:D Е сеа ако Штрлек вреди 5.9 М мислам -59 К ти зема а Мирко вреди 8.1 М мислам беше -81К, така да автоматски од старт сум -130 и нешто иљади во третово коло. Јбг премногу жртвував, тешко надокнадливи се овие иљадарки ама ова беше единствениот излез.
така би требало да е реално а она за -25к е премногу и никој не би правел
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Не бе, за секоја промена на играч губиш 1% од неговата вредност ако ги смениш сите играчи а тие вкупно ти вредат 50 милиони (толку е почетниот буџет) тогаш губиш пола милион (што е 1 процент од 50 милиони).
Еве на пример сакаш да го купиш Лазаров (си го немал во тимот) кој вреди 10000000 тогаш ќе треба да платиш 10000 за трансферот, значи тој еден процент се пресметува на вредноста на ново купениот играч.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Се враќам на второ место :cool:
како ја гледаш табелава еднаш ја најдов, после не можам да најдам ептен не им е прегледна играва..инаку Рутенка 150к, Томас 115к, Металург голман што ќе го менувам сигурно -10к, Манасков кој исто е во план за смена 35к, и денес ги имам Нарцис, Тофт Хансен и Илич.

не ме дава дека сум приклучен а направив џоин, да не треба некој да прифати или е лимитирана на толку максимум членови колку што се?
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
како ја гледаш табелава еднаш ја најдов, после не можам да најдам ептен не им е прегледна играва..инаку Рутенка 150к, Томас 115к, Металург голман што ќе го менувам сигурно -10к, Манасков кој исто е во план за смена 35к, и денес ги имам Нарцис, Тофт Хансен и Илич.

не ме дава дека сум приклучен а направив џоин, да не треба некој да прифати или е лимитирана на толку максимум членови колку што се?
logiraj se i klikni na kajgana league i kje ti ja dade tabelata. ama ko shto gledam, ako si pod istiot nick prijaven te nema na listava. inaku ne e limitirana grupata kolku shto znam.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
како ја гледаш табелава еднаш ја најдов, после не можам да најдам ептен не им е прегледна играва..инаку Рутенка 150к, Томас 115к, Металург голман што ќе го менувам сигурно -10к, Манасков кој исто е во план за смена 35к, и денес ги имам Нарцис, Тофт Хансен и Илич.

не ме дава дека сум приклучен а направив џоин, да не треба некој да прифати или е лимитирана на толку максимум членови колку што се?
Логирај се, на менито одбери Group games и ќе ја видиш лигава KAJGANA
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Логирај се, на менито одбери Group games и ќе ја видиш лигава KAJGANA

ми дава не сум придружен највероватно треба да прифати админот или па толку е максималниот број..кога на фајнд ја барам ми дава дека сум придружен веќе.

You have not signed up for any group games
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.757
Поени од реакции
20.465
Не си приклучен во лигава за оваа сезона, ти пратив покана види во mail порака ако ти е стигната.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Паднав само 50 места сега со околу 500то место, за 300 К послабо од минатото коло ама наредново нема кај да бега, Штрлек и Душебаев ме ебаа, поготово овие од Киелце што неочекувано изгубија ама среќа е што 90% од играчиве имаат нивни играчи. Ај да влезам и јас во кајгана лигава, шо треба?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Напредувам :) дајте предлог некој пикер да го сменам Тофт Хансен и така е цреп..мислам дека и Нарцис ќе лета итака има јака цена а по 2-3 гола само дава.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
nego dobivate bonus za kapitenot? jas dosega nitu ednash...
--- надополнето: 25 ноември 2013 во 21:46 ---
Напредувам :) дајте предлог некој пикер да го сменам Тофт Хансен и така е цреп..мислам дека и Нарцис ќе лета итака има јака цена а по 2-3 гола само дава.
zavisi za shto pari? mozhesh Sulic da go igrash i taka igraat protiv St.Petersburg.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Им се скрши курот шо се вика на тие шо го имаа, добра партија имал ваљда, ма да некои работи околу бодувањето сеуште не им се усовршени. Инаку, имав добра партија викендов 790 К + и ако со -120 ја стартував. Најдобар потег ми беше Карачиќ за 3,8 М што го стаив... Доста ме заебаа повреди на некои играчи и тука изгубив ритам али има доста до крај не се давам Топ 14% засега...:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom