Edubuntu 7.04 Tutorials Hacks & Tweaks [School]

Статус
Затворена за нови мислења.
Г

Грејвдигер

Гостин
Ако ти смета не мора да читаш на некој му треба
Грешка си, на никој не му треба. Тебе те пуштаат и одиш на школо за да си играш на компјутерите или за да научиш нешто?
- Сигурно е тоа второто, па прави го тоа зашто си пуштен и можда некој ден ќе бидеш како @Bidikov.
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Грешка си, на никој не му треба. Тебе те пуштаат и одиш на школо за да си играш на компјутерите или за да научиш нешто?
- Сигурно е тоа второто, па прави го тоа зашто си пуштен и можда некој ден ќе бидеш како @Bidikov.
Секој има право на свое мислење :)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
@Bidikov
Од кај знајш ти дека линуксот ќе се ажурира? Кој си ти? Што работиш? Можи да ни се претставиш? Ко мајка тереза си :helou:
Само ќе ти кажам дека сум еден од 3-цата луѓе во МК кои детално ги познаваат работите - толку детално што има највисоко ниво на пристап во системот ...

И да темава ќе заврши многу наскоро бидејќи на некој тука што е во пубертет и му удираат хормоните во глава ...
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Грешка си, на никој не му треба. Тебе те пуштаат и одиш на школо за да си играш на компјутерите или за да научиш нешто?
- Сигурно е тоа второто, па прави го тоа зашто си пуштен и можда некој ден ќе бидеш како @Bidikov.
60% од учениците се за првото. Ќе играат најглупави игри, ќе цртаат на gimp ќе прават било што само да не научат нешто.
20% Се занимаваат со прашања како да украдат некој рам или било што да појачат дома компјутерот. И така останатиот дел е за второто..да научат нешто. :/

Инаку што работи бидиков :pos2:
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Само ќе ти кажам дека сум еден од 3-цата луѓе во МК кои детално ги познаваат работите - толку детлано што има највисоко ниво на пристап во системот ...
Ќе ми биде мило ако го направат тоа затоа што моментално она на учичиште е катастрофа :)

--- надополнето ---

Грешка си, на никој не му треба. Тебе те пуштаат и одиш на школо за да си играш на компјутерите или за да научиш нешто?
- Сигурно е тоа второто, па прави го тоа зашто си пуштен и можда некој ден ќе бидеш како @Bidikov.
И да надополнам Тој што сака да учи ќе учи со и без комјутер тој што не учи ќе игра тетирс ако треба и пак ќе го помини цел час на компјутер :)
Поздрав!
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Инаку што работи бидиков :pos2:
Немој овака .. ќе ги уплашиш децава нема да можат да спијат навечер па после и за тоа јас ќе им бидам крив ...

--- надополнето ---

Ќе ми биде мило ако го направат тоа затоа што моментално она на учичиште е катастрофа :)

--- надополнето ---


И да надополнам Тој што сака да учи ќе учи со и без комјутер тој што не учи ќе игра тетирс ако треба и пак ќе го помини цел час на компјутер :)
Поздрав!
Тоа е идеата - сепак пробајте да замислите колку обемен замав е диајнирањето на еден таков систем ...

Главната причина зошто сеуште се обидувам да го доведам проектот е ред е баш поради талентот кој го гледам кај вас младите во одредени области ... тоа е нешто на кое мора да продолжи да се работи ...

Се надевам дека наредната тема отворена околу школските компјутери ќе биде баш позитивна ...
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Немој овака .. ќе ги уплашиш децава нема да можат да спијат навечер па после и за тоа јас ќе им бидам крив ...

--- надополнето ---



Тоа е идеата - сепак пробајте да замислите колку обемен замав е диајнирањето на еден таков систем ...

Главната причина зошто сеуште се обидувам да го доведам проектот е ред е баш поради талентот кој го гледам кај вас младите во одредени области ... тоа е нешто на кое мора да продолжи да се работи ...

Се надевам дека наредната тема отворена околу школските компјутери ќе биде баш позитивна ...
Дали ќе бидеш задоволен ако го избришам делот како да стенеш Админ? (другото мислам дека не е нешто сериозно)
 

Bidikov

Server guru
Член од
25 јануари 2005
Мислења
2.680
Поени од реакции
693
Не е прашањето дали ќе го тргнеш ти или не - јас веќе го направив тоа ...

Сепак имаш отворена покана да дискутираме околу линуксиве кога ке сметаш - имаш и МСН мој може по тоа дасе развие дискусија ...
 

»gêlê«

Delete!
Член од
17 декември 2010
Мислења
254
Поени од реакции
77
Не е прашањето дали ќе го тргнеш ти или не - јас веќе го направив тоа ...

Сепак имаш отворена покана да дискутираме околу линуксиве кога ке сметаш - имаш и МСН мој може по тоа дасе развие дискусија ...
Важи ќе те додадам на МСН Линуксот треба да биде прилагоден да му одговара и на професорите но и на учениците :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom