eDominations - најдобрата browser игра моментално

Член од
27 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Се работи за browser game во која играчот се става во улога на граѓанин на една држава (си бира која). За добредојдете админот ви дава почетен пак од 14 000 сила и 200 голд со што не треба да чекате туку можете уште веднаш да пукате,само треба да му пишете порака дека сте нов играч. Почнувате така што си барате работа, се вработувате, треба да работите секој ден. По секое работење си добивате плата со која можете да купите храна,оружје или куќа. Освен што може да работите, секој ден можете да тренирате со војската и со тоа да си зголемувате strength, што многу е битно во случај на војна.

Во играва можете да бидете новинар со отварање на сопствен весник и пишувајќи ваши статии.Доколку имате аспирации може да бидете некој министер у влада,конгресмен или пак судија. Ако имаш желба за пукање можеш да бидеш јак војник!

Инаку во Македонија има примирје уште десетина дена и во моментов правиме подготовки за што подобро да ја спремиме државата со доаѓање на нови играчи за идните војни што следуваат.

За регистрација искористите го мојот реферал линк доколку сакате (клик за регистрација) со цел полесно да видиме кои се нови играчи и секако да им помогнеме.


Ако имате некакви прашања или потешкотии со играта пишете ;)
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
1.061
Поени од реакции
2.414
eRepublik воскресе! Навистина воскресе!
Никогаш нема ерепаблик да воскресе, овие се само ефтини копии на таа игра што админите пред се ја уништија

Кога ќе ми текне дека дури и на Сител ја промовираа кога беше првиот конфликт со Грција па во неколку дена преку 10.000 играчи дојдоа :D
 
Член од
27 август 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Така е, еРепублик никогаш нема да воскресне јбг. Оваа е нешто слично на неа,не се баш исти и имаме околу 100 активни играчи. Без фрлање РЛ пари си добар војник,играва е интересната.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.067
Поени од реакции
17.728
Ваљда на некои нови дечки ќе им биде интересно. Јас, и верувам многуте кои играа eRepublik со години, нема да сакаат повторно да губат време, нерви и пари за истите глупости.
 
На врв Bottom