E-sim - нова browser-based игра

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Сите оние кои ја играат ирепаблик, јасно им е за што станува збор. Првата верзија, преку која се прочу eRepublik на форумов е слична на оваа. Админи и главни основачи се неколку незадоволни играчи од eRepublik кои поради измените кои те тераат да купуваш злато, решија да направат слична игра на оваа, но без купување злато. Се надевам ќе ви се допадне и ќе продолжите да ја играте.

п.с. не имаат ставено како Macedonia и имаме повеќе региони.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
А тие што незнаат? Што е причата на играва.. Јас не сум играл иРепаблик.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
се приклучив колку да не има во поголема бројка
 

LeBlanc

Д-р на неуки
Член од
4 август 2010
Мислења
58
Поени од реакции
7
знаејќи дека брат ми киснеше на eRepublik, би рекол дека не се баш интересни игриве. Би се регистрирал само да има поголема бројка на Македонци на истата
 
М

Мартин`

Гостин
Ниту јас. Ако можете да ја објасните смислата и целта на овие игри?
Истата смисла и на останатите игри, само тука плус што може да запознаеш и други играчи во рж собиранки ова она .. Јас не се регистрирам на играва сепак кој сака нека проба, на ерепаблик играв 2+ години и сега се откажав.. еве веќе се одвикнувам и на добар пат сум :icon_lol:

ПС. Бројката не игра никаква улога во играва, битно е колку активни играчи има ..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Навремето играв browser игри ептем, значи немаше која ја немам играно но преку кур ми е кога си се трудил да бидеш најразвиен на некој сервер и послем некој морон преку ноќ ќе стане сила и ќе ојде да те докрајчи... благодаение на тоа што си купил злато.
 
Член од
10 март 2012
Мислења
2
Поени од реакции
2
Поздрав дечки!
Би сакал да ве воведам во една игра, која зема замав во последно време, можеби повеќето сте слушнале за неа, но ако не, би ви ја препорачал да ја пробате. Бидејќи се појави големо незадоволство од промените кои се случуваа на ерепублик, креаторите на е-сим го направија тоа што луѓето навистина го сакаат. Еве некои работи кои се предноста на е-сим:
- нема купување голд или други работи со вистински пари(единствено можете да донирате на добра волја)
- админите се секогаш тука за да ви помогнат, верувајте, нема да се пожалите на тоа.
- (за оние кои играле ерепублик) ова е всушност ерепублик во V1
Можеби не наведов многу предности, но тоа е тоа што ја прави играва подобра од ерепублик, или останатите, барем за мене.
Македонија е на добар пат овде, со добра влада и брзо се развиваме. Она што ни треба е Baby Boom. Не сакам да ви одземам многу од вашето време, би ви препорачал да ја пробате.

ова е линкот како мој реферал:P(ќе ви помагам како мои реферали)
а ова е обичниот линк од страната
Овде на форумов не сум толку активен, но ќе пробам да сум, а ако нешто ви треба, контактирајте ме со порака Ingame http://e-sim.org/profile.html?id=1170
А, ќе заборавев да ви кажам да не посетите на нашиот канал на Ризон #esim-mkd или директен линк http://cbe003.chat.mibbit.com/?channel=#esim-mkd&server=irc.rizon.net ;)
Фала ви на вашето внимание o/​
За посилна симМакедонија!
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Бетер eRepublik ова.
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Е-сим денес официјално излезе со нов сервер. За тие што незнаат е-сим онлајн игра може да се рече дека е копија на ерепаблик и истотака на форумов имаше доста теми кои беа избришани во врска со играва. Се сомневам и дека оваа тема ќе биди избришано но не би требало. Јас само ве известувам. Е сега што е нови на играва: Можете да купувате злато пак нешто превзвемено од ерепаблик за администраторот да направи некој денар повеќе :D Еве ви http://secura.e-sim.org/lan.37/ линк од каде ќе можете да се регистрирате на играва за да добијам и јас нешто злато :)))) Па потоа и вие ќе давате свој линк и така ќе оди сето тоа.
 
Член од
28 август 2012
Мислења
27
Поени од реакции
10
Здраво на сите сакам да споделам една онлајн игра со вас.

е-Сим играта е слична на еРепублик.

Кој се можностите во е-Сим:

1.Од кога ке го креираш профилот ти се бориш за Република Македонија
2.Можеш да постанеш Конгресмен
3.Претседател на Партија
4.Претседател на државата
5.Потпретседател
6.Сопственик на своја војска

7.На е-сим сме признаени под уставното име Република Македонија

Линк за Регистрација: http://secura.e-sim.org/lan.68696/



туториал за играта



Поздрав и се најдобро...
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
39
Поени од реакции
36
Вака , значи и играта е еден слична како еРепублик, Македонија што туку се ослободи од србија бевме целосно окупирани од нив. Имаме малце активни играчи и добро ни дошло некоја помош за да почнеме да освојуваме нови територии :)

Се што треба е да работите тренирате и пукате, за да пукате ви треба здравје коешто се троши при секое пукање, а здравјето се покачува со конзумирање леб или отварање подарок (можете само да конзумирате 10лебови и да отворите 10подароци секој ден).
- Кога пукате правите одредена штета на непријателот, исто така штета се зголемува кога ќе соберете повеќе сила (која се добива со тренирање) и оружја, потоа имате одреден ранк, кој што кога ќе го постигнете (кога ќе ја направите одредената штета за тој ранк) ви се зголемува штетата за одреден процент.
- Работите за одредена плата со која можете да купите леб/оружје од маркет.
- Можете да работите и тренирате секој ден (денот се менува после полноќ, и можете да се логирате и да ги завршите дневните задачи.
- Потоа може да се приклучите во воена единица, партија ако сте активен играч можете да бидете конгресмен или прецедател на Македонија. За овие карактеристики да ви бидат отклучени треба да постигнете одреден левел како:

3-ти левел за да се приклучите на некоја партија
6-ти левел да влезете во воена единица
8-ми левел да се кандидирате за прецедател..

Играјте за забава, можете да имате само еден профил, ако имате повеќе сите тие ќе бидат суспендирани и нема да можете да ги играте ниту еден од нив.

Затоа придружете се во забавата и помогни ѝ на Македонија:

Овде може да дојдете и да побарате помош од другите играчи или да прашате нешто нејасно.​
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
ее одамна барам ваква игра, да седнам да ја играм газо да си го разнесам на столчето (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom