EП 2016 - Група А (Франција, Романија, Албанија, Швајцарија)

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
groupa.jpg

Friday 10 June, 21.00 (St-Denis): France v Romania (2:1)
Saturday 11 June, 15.00 (Lens): Albania v Switzerland

Wednesday 15 June, 18.00 (Paris): Romania v Switzerland
Wednesday 15 June, 21.00 (Marseille): France v Albania

Sunday 19 June, 21.00 (Lille): Switzerland v France
Sunday 19 June, 21.00 (Lyon): Romania v Albania
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.213
Супер одигра Рами, не знам како е можно замерка да има за него. Не само шо немаше кикс туку и најборбен беше и највеќе ситуации изчисти. Покрај Паје најдобри на теренот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тука ќе дискутираме понатаму?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.943
Поени од реакции
25.213
Тука ќе дискутираме понатаму?
За натпреварите од оваа група, тука да, а утре од 18ч. се префрламе во другата тема - група Б. :D

Kante stats: Most passes made. Most touches of ball. Highest pass completion %. Most tackles made. Most interceptions. Most distance covered
 
Последно уредено:

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Супер одигра Рами, не знам како е можно замерка да има за него. Не само шо немаше кикс туку и најборбен беше и највеќе ситуации изчисти. Покрај Паје најдобри на теренот.
После 50та минута се стабилизира.До 50 со Евра беа крш иако Евра му водеше многу.

Него мене ме загрижува тоа што во средината фали креативност,фали човек што ќе ја поврзи средината со нападот.Затоа во 4-3-3 покрај Погба и Матуиди,Кабаје беше измислен за позицијава и ја играше до пред година ипол.
Гризман не си ја знае позицијата на теренот.Ова заедно со креативноста во средниот ред ќе му бидат најголеми проблеми на Дешамп.Се надевам дека уште наредна утакмица ќе се среди ова.Сепак е прва утакмица,ќе има подобрувања.
Паје :cuc: Искрено мислев дека нема муда да го стави прв состав Дешамп.Во првото полувреме беше мотор иако имаше 2 очајни центаршутеви од слободен удар кој можеа да бидат многу посериозни шанси.Бомбата во 90та не се коментира. :D
И многу правилни потези беа вадењета на Гризман и Погба.И двајцата изгубени,кој поради тоа што не си ја знаеше позицијата,кој што е влезен во филмот ја сум мега ѕвезда. Дефинитивно има муда за вакви потези,ме радува тоа.(y)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
После 50та минута се стабилизира.До 50 со Евра беа крш иако Евра му водеше многу.

Него мене ме загрижува тоа што во средината фали креативност,фали човек што ќе ја поврзи средината со нападот.Затоа во 4-3-3 покрај Погба и Матуиди,Кабаје беше измислен за позицијава и ја играше до пред година ипол.
Гризман не си ја знае позицијата на теренот.Ова заедно со креативноста во средниот ред ќе му бидат најголеми проблеми на Дешамп.Се надевам дека уште наредна утакмица ќе се среди ова.Сепак е прва утакмица,ќе има подобрувања.
Паје :cuc: Искрено мислев дека нема муда да го стави прв состав Дешамп.Во првото полувреме беше мотор иако имаше 2 очајни центаршутеви од слободен удар кој можеа да бидат многу посериозни шанси.Бомбата во 90та не се коментира. :D
И многу правилни потези беа вадењета на Гризман и Погба.И двајцата изгубени,кој поради тоа што не си ја знаеше позицијата,кој што е влезен во филмот ја сум мега ѕвезда. Дефинитивно има муда за вакви потези,ме радува тоа.(y)
Зошто би те загрижувало? Не си французин ебате
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Зошто би те загрижувало? Не си французин ебате
Шо има врска?Како да сум прв што навива за голема репрезентација на големи натпреварувања. Ебати муабетот.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
834
Поени од реакции
1.280
Коман откога влезе дупло поопасни беа... Кога ги претрча двајца по десната страна:cuc::cuc:
Сепак далеку се од финале , далеку со ваква средина..
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558

As the Hammers sing:

"We've got Payet, Dimitry Payet
i just don't think you understand!!!"

Дечкото е страшен. Фантастичен гол, а се изнагледавме такви во текот на целата сезона. Башка голот, башка центаршутот за голот на Жиру (за кој да сум би досудил фаул над голманот), Паје е елеганција во движење. Не знам од кога немам гледано таков играч. Човекот има се, од центаршут, дриблинг, шут, одличен пас и преглед на игра...еден од подобрите играчи на негова позиција во Европа. Некој можда ќе каже дека претерувам ама кој го следеше во ПЛ сезонава многу добро знае за што зборувам. Битно за @Peja989 не вреди да зема 125.000 неделна плата :kuracc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
11ти таг е ова, па ај дека е од Томи, да се произнесам. Јас никаде не реков дека Паје не е добар играч, туку дека со пола сезона не заслужува да зима 125к неделна плата. Не дека ни во иднина можеби нема да ја заслужува, со што сакав да укажам на трендот на преплатување играчи во енглеско првенство. Ете, кај Паје се покажа дека гази, кај други се покажало спротивно.
Како и да е, со оглед на тоа дека навивам за Франција, мило ми е што си тепаа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
11ти таг е ова, па ај дека е од Томи, да се произнесам. Јас никаде не реков дека Паје не е добар играч, туку дека со пола сезона не заслужува да зима 125к неделна плата. Не дека ни во иднина можеби нема да ја заслужува, со што сакав да укажам на трендот на преплатување играчи во енглеско првенство. Ете, кај Паје се покажа дека гази, кај други се покажало спротивно.
Како и да е, со оглед на тоа дека навивам за Франција, мило ми е што си тепаа.
Искрено, тогаш сметав дека си во право, но како читам трансфер шпекулации деновиве за потенцијални суми и плати, барем за Англија 100.000 фунти неделно веќе не е голема плата, станува просечен износ, сума која речиси било кој премиерлигаш може да ја даде, не само топ6 тимовите.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Искрено, тогаш сметав дека си во право, но како читам трансфер шпекулации деновиве за потенцијални суми и плати, барем за Англија 100.000 фунти неделно веќе не е голема плата, станува просечен износ, сума која речиси било кој премиерлигаш може да ја даде, не само топ6 тимовите.
Можат да ја дадат платата затоа што имаат пари, не затоа што играчите ја заслужуваат, тоа и ми беше мене муабетот брат. Со полусезона, не можеш да заслужуваш толкава плата, кога играш во просечен тим и си дошол пред пола сезона од друга лига па тек треба да го градиш името. Друго е да дојде Озил, Ди Марија, Крос бла бла. Ова беше Паје, рандом фудбалер со претходна солидна сезона и доаѓа во Вест Хем. Тоа ми беше мене целиот муабет :)
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Можат да ја дадат платата затоа што имаат пари, не затоа што играчите ја заслужуваат, тоа и ми беше мене муабетот брат. Со полусезона, не можеш да заслужуваш толкава плата, кога играш во просечен тим и си дошол пред пола сезона од друга лига па тек треба да го градиш името. Друго е да дојде Озил, Ди Марија, Крос бла бла. Ова беше Паје, рандом фудбалер со претходна солидна сезона и доаѓа во Вест Хем. Тоа ми беше мене целиот муабет :)
Кажи ми дали сега ја заслужува толку? Ако е да (а, така е) тогаш тоа е фантастична проценка на Билич и Вест Хем, како и на поголемиот дел од членовите на форумов овде, кој пред 6 месеци тврдеа дека во Паје се крие фантастичен играч.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
За натпреварите од оваа група, тука да, а утре од 18ч. се префрламе во другата тема - група Б. :D

Kante stats: Most passes made. Most touches of ball. Highest pass completion %. Most tackles made. Most interceptions. Most distance covered
@ElNinho преценетиот? :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom