DUNE: PART TWO (2024) - Тема за тие што гo гледале филмот! (SPOILERS!)

Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Toa дека со мене го гледаше :)

Многу глуп филм, wot добро знае дека го хејтам и се надевам дека ќе го смени мислењето... Непотребна е цела таа голотија, јасна е поентата и без толку напињање!
Како можеш да мразиш филм само заради голотија, и плус филмот беше доста реален, немаше преувеличување, немаше измислици, ако не ти се допаѓа експлицитност која добро направена може навистина да биде уметност, тогаш гледај си Пиксар цртани филмови!
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Ремек дело. И тоа тивко, без ниту еден истрел,куршум, пиштол и слично.
Многу поврзуван со карми,аури,енергетски полиња и пренесување на енергија.
И да,пак Раде Шербеџија у споредна улога на русин.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.532
Поени од реакции
59.065
Toa дека со мене го гледаше :)

Многу глуп филм, wot добро знае дека го хејтам и се надевам дека ќе го смени мислењето... Непотребна е цела таа голотија, јасна е поентата и без толку напињање!
Да не требаше да ги прикаже илуминатите како играат покер и гледаат фудбал тогаш?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Како можеш да мразиш филм само заради голотија, и плус филмот беше доста реален, немаше преувеличување, немаше измислици, ако не ти се допаѓа експлицитност која добро направена може навистина да биде уметност, тогаш гледај си Пиксар цртани филмови!
Може, така шарено. Мене ниеден филм во кој има дрога/наркомани не ми се свиѓа. Имам одбивност.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797
Да не требаше да ги прикаже илуминатите како играат покер и гледаат фудбал тогаш?
Сцените на жртвување деца и пиење крв се исфрлени од крајната верзија кои сите ја имаме гледано.

--- надополнето ---

 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Toa дека со мене го гледаше :)

Многу глуп филм, wot добро знае дека го хејтам и се надевам дека ќе го смени мислењето... Непотребна е цела таа голотија, јасна е поентата и без толку напињање!
Епа која е онда поентата...ај вака објасни,баш ме интересира?
Сцените на жртвување деца и пиење крв се исфрлени од крајната верзија кои сите ја имаме гледано.
Верно ли воа?прв пат слушам.
 
F

Frankie Yale

Гостин
Го гледав како мал филмот, но исто како да не сум го гледал зошто правев скип на сите "непотребни сцени" и го користев како материјал за :drk:...
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.612
Поени од реакции
33.969
Toa дека со мене го гледаше :)

Многу глуп филм, wot добро знае дека го хејтам и се надевам дека ќе го смени мислењето... Непотребна е цела таа голотија, јасна е поентата и без толку напињање!
Aбе јас чекам цела страна да почне дискусија за дејствието а читам само Том Круз незнаел да глуми..
No shit!
Иначе голотијата.. абе Кате, сите знаеме дека ди busty blonde која е секогаш крајна во хорор филмовите умира ама мора да се преживее за ефект. Не го гледај како голотија туку како арт.

гледај си Пиксар цртани филмови!
Си гледам бе. Еве последно Tangled. Супер филмче.

Може, така шарено. Мене ниеден филм во кој има дрога/наркомани не ми се свиѓа. Имам одбивност.
Requiem for a Dream, Trainspotting??!?!?, Candy.. девојко де, те молам!


Инаку јас сум голем фан на филмот, кога веќе немаме нешто поконструктивно да напишеме и онака, очигледно.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Requiem for a dream ?
Requiem for a Dream, Trainspotting??!?!?, Candy.. девојко де, те молам!
Момак не ме моли, ги немам гледано баш од причината што ја наведов погоре. И да, ќе зборам и покрај тоа што не сум ги гледала. И не, нема да ми се допаднат и да ги гледам. Lord of war, ми текнува сега не ми се бендиса ради тоа, а прати, во Lord of war дрогата е мало делче од филмот.
Знаев дека ќе ме спопаднете со Requiem for a dream.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.797

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Ремек дело. И тоа тивко, без ниту еден истрел,куршум, пиштол и слично.
Многу поврзуван со карми,аури,енергетски полиња и пренесување на енергија.
И да,пак Раде Шербеџија у споредна улога на русин.
Aпсолутно се согласувам. Тоа и е поентата на филмот, суштината, а голотијата,масоните,дрогата и слично е само маска. Сите сцени во филмот, се така направени за да го прикажат енергетското поле на Том,за да го прикажат крадењето на енергија и онеспособување на човекот , на големата ,,сцена,,. Сметам дека филмот од многумина е погрешно перцепиран , затоа што всушност ја прикажува целокупната животна сила и моќ на еден навидум обичен човек,кој започнува полека преку сопствената кожа,да ги запознава манипулацијата и нераскинливата врска меѓу аурите (пр.јаката љубов и соединетост меѓу него и жена му ,во моментот кога таа му кажува дека силната сексуална привлечност кон дечкото од морнарицата,предизвикувал истовремено зголемување на чувствата кон Том и нежност).
Извонредно прикажан е цел ланец на одземи енергија,дај енергија, спушти се до најдолу и врати се во живот преку безграничен извор на сила-безусловната љубов.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Aпсолутно се согласувам. Тоа и е поентата на филмот, суштината, а голотијата,масоните,дрогата и слично е само маска. Сите сцени во филмот, се така направени за да го прикажат енергетското поле на Том,за да го прикажат крадењето на енергија и онеспособување на човекот , на големата ,,сцена,,. Сметам дека филмот од многумина е погрешно перцепиран , затоа што всушност ја прикажува целокупната животна сила и моќ на еден навидум обичен човек,кој започнува полека преку сопствената кожа,да ги запознава манипулацијата и нераскинливата врска меѓу аурите (пр.јаката љубов и соединетост меѓу него и жена му ,во моментот кога таа му кажува дека силната сексуална привлечност кон дечкото од морнарицата,предизвикувал истовремено зголемување на чувствата кон Том и нежност).
Извонредно прикажан е цел ланец на одземи енергија,дај енергија, спушти се до најдолу и врати се во живот преку безграничен извор на сила-безусловната љубов.
Добар пост, респект.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.932
Поени од реакции
18.644

Мора поштовање за саундтракот, секогаш се ежам кога го гледам видеово
 

Kajgana Shop

На врв Bottom