DropBox - Споделувај, зачувувај он-лајн фајлови

Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
Здраво,налетав на ова ново нешто кое вреди да се проба..добро го имаат осмислено дечките од dropbox. Значи апликацијава е место да користите хамачи за виртуелни мрежи па да ставате на share нешто, овде ќе можете тоа да го направите за само неколку минути..Еве пробајте ја


Линк :
http://www.dropbox.com

Чекам критики за ова програмче :) Како го оценувате? :)

Поздрав

*** Забеlешка од модератор: не се дозволени referral линкови
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
го знам 2-3 месеца супер е ! 2 гига слободни имаш,а за повеке ке си платиш.А да не знае некој дали зима од интернетот кога аплоадираш или симињаш нешто од dropbox ?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
го знам 2-3 месеца супер е ! 2 гига слободни имаш,а за повеке ке си платиш.А да не знае некој дали зима од интернетот кога аплоадираш или симињаш нешто од dropbox ?
Нормално дека зима, тоа е еден вид на ФТП фолдер. за да приметиш стави некој поголем фајл во фолдерот и оди на акаунтот да видиш колку време ќе треба додека да се појаву таму.
Идејата е одлична, едноставен е за работа, но, штета што малку луѓе го користат (барем јас малку знам), па не ти е многу од корист, во таква ситуација може да ти помогне за трансфер на фајлови од еден на друг компјутер, но лошо е што губиш време за upload и за download. Така да, сега за сега, усб останува No1.
 

jovanovski

Motherfucker Jones
Член од
30 јуни 2008
Мислења
3.789
Поени од реакции
1.294
ова е како хотфајл и рапидшер??
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Го користам некои 3-4 месеци, одлично програмче...
значи не е хотфајл рапидшере или нешо такво... уствари имаш шеруван фолдер на нивниот сервер на кој може да пристапиш ти и оние на кои им имаш дадено пристап и тоа од било кој компјутер...
прочитајте бе луѓе има википедија :)
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
ова е како хотфајл и рапидшер??
Па не баш како рапишер али слично..како што кажа како ФТП сервер е тоа и уплоадираш и зимаш

Па да..no.1 останува усб..али добро е на пример ако имате некој сервер или компјутер во некоја друга држава..да префрлате нешто кога ви треба:)
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Ајде да го живнеме DropBox-от малку, кој сака нека се регистрира на мојот referral со регистрирањето обострано добиваме 250mb и јас и тој што ќе се регистрира :) Па ајде повелете http://db.tt/wVvWHMiq
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Користите? Уште еден од cloud сервисите, врши работа, а и едноставен е.
4shared на мене лично ми е фаворит, ти даваат 15 гига уште на старт, за ова ако ти треба место треба да се замараш со реферали
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
Па и врши ли работа си аплоадирам се на акаунтот и си симнам на телефонот право поедноставно здравје ...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Сигурно сите знаете или барем сте слушнале за истото, за оние кои прв пат читаат претставува вид на складирање на фајлови на интернет, интернет простор за старт даваат по 2 гб простор, и со одредени бонуси се зголемува, исто може да се купи поголем.
Пред малку случајно паднав на муабет со колега за ова, па ме интересира дали некој од вас знае или пак да развиеме некаква дискусија околу приватноста на самите податоци кои ги прикачуваме на истото, сите знаеме приватно е никој не чепка, но сепак неколку имаат пристап до се тоа, колку е сигурно, и колкави се шансите да не се злоупотреби ете пример слика?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Дропбокс ја гарантира приватноста на фајловите.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Користите? Уште еден од cloud сервисите, врши работа, а и едноставен е.
4shared на мене лично ми е фаворит, ти даваат 15 гига уште на старт, за ова ако ти треба место треба да се замараш со реферали
А де кажи ми, колкав file size limit имаш ? Dropbox го сакам, затоа што преку десктоп апликацијата можам да уплоадирам фајл, колку што имам простор, така да пример, јас сега имам 15 гига и можам еден фајл од 15 гига да си го уплоадирам, додека на сите останати си ограничен, штодека на Skydrive имам 25 гига кога сум ограничен на 500мб или 2.5гб колку беше не знам точно, што .txt ќе уплоадирам ? Затоа и не ги користам останатите такви сервиси, туку само Dropbox
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
88
Поени од реакции
16
Јас редовно си го користам дропбокс и ми врше аплоуд од телефонот на компјутерот така да ,не се замарам со прфрлање на слики со усб.Само денес по грешка го избришав цел фолдер camera uploads со се сите 130-40 слики у него.Дали постои начин некако да се врати и како.Не се некој важни слики ама сепак зашто да ги изгубам.Кој знае нека помага.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom