Drogeriemarkt-DM во Македонија

Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Vo Skopje se otvaraat prvite dve prodavnici na Drogeriemarkt-DM vo Makedonija. Konecno i kaj nas. Veruvam deka vi se poznati ovie prodavnici barem na 90% od vas, kako i nivnite marki na proizvodi.
Otvaranje na 17.05.2012 vo 9h.
Eve ova sakav cisto informativno da go napisam za nas zenite, a se razbira i za maskite :)
Koga veke se otvara i kaj nas, eve tema da si kazeme svoi mislenja za nivnite proizvodi, koj sto koristel, kako mu se dopadnal prozivodot i sl.
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Toa se golemi prodavnici za kozmetika, a vo vrska so proizvodite se prodavaat site marki sto gi ima i vo drugite parfimerii so taa razlika sto na primer vo Germanija ima ogromen broj germanski kvalitetni proizvodi po mnogu niski ceni, no ne znam dali tie ke se prodavaat i kaj nas...
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
ke bidat neshto vo stilot na golemi marketi ili kako mali maalski prodavnichki?
da ne nekoj te laze, a?

nema nikade nishto ne pisuva www.dm.de
Odete vo Trgovski centar, kade sto bese Kara, ili odete do Gradski zid i ke vidite deka veke e se skoro spremno za otvaranjeto, marketite ne se ogromni, no ne se ni mali so ogled na toa deka toa ne e supermarket so hrana i pijaloci (osven nekoi proizvodi), igracki itn.
--- надополнето: 11 мај 2012 во 21:24 ---
Toa se golemi prodavnici za kozmetika, a vo vrska so proizvodite se prodavaat site marki sto gi ima i vo drugite parfimerii so taa razlika sto na primer vo Germanija ima ogromen broj germanski kvalitetni proizvodi po mnogu niski ceni, no ne znam dali tie ke se prodavaat i kaj nas...
Ke se prodavaat, bas sega gledav vo izlozite, prvo sto se gleda se proizvodite za soncanje pa bas vidov deka imaat Balea Sun Dance, stom gi ima tie, veruvam deka ima i se ostanato.
 
Член од
24 декември 2010
Мислења
66
Поени од реакции
13
Odete vo Trgovski centar, kade sto bese Kara, ili odete do Gradski zid i ke vidite deka veke e se skoro spremno za otvaranjeto, marketite ne se ogromni, no ne se ni mali so ogled na toa deka toa ne e supermarket so hrana i pijaloci (osven nekoi proizvodi), igracki itn.
--- надополнето: 11 мај 2012 во 21:24 ---

Ke se prodavaat, bas sega gledav vo izlozite, prvo sto se gleda se proizvodite za soncanje pa bas vidov deka imaat Balea Sun Dance, stom gi ima tie, veruvam deka ima i se ostanato.
Toa e super samo da se nadevame deka i cenite ke bidat barem slicni, poso kaj nas znaat da preteraat
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Toa e super samo da se nadevame deka i cenite ke bidat barem slicni, poso kaj nas znaat da preteraat
Pa kolku sto znam cenite im se sekade isti. Bi trebalo i ovde da bide taka. Znam deka Hrvatska i Srbija imaat isti ceni samo valutata se razbira e razlicna.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.194
Поени од реакции
21.340
Конечно! Го знам дм од Германија, не само што имаат огромен избор и добри цени туку има редовни попусти. Гледам сега на отворајнето 50% попуст, авал да им е. Се надевам ќе ги скинат сите други што продаваат косметики и парфеми за 5пати поголема цена од нормално.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
Убаво што дојде цените се тука некаде како во другите ДМ маркети низ Балканот, инаку додека пазарувавме некој од презентерите тука спомна дека подоле од ДМ кај Градски Ѕид најверојатно до Космо или спроти ќе се отвара нова германска продавница но не е ДМ, да не сте слушнале која?:notworthy:

Кој знае која е, баш ме копка, јас типувам дека е Росман, бидејќи веќе ја има доле во Албаниа, инаку е на ниво на ДМ маркет доста сличен асортиман имаат.

Некои веќе почнаа да плукаат по овие брендови од причина што нашите пари ќе одат за Германија наместо да одат за нашата држава, добро бе кога купувам во Јуник и Космо иде за државата? па тие се приватници како и сите други, продаваат и домашни и странски производи како и ДМ, имено поголема конкуренција пониски цени!:icon_mrgr:

Низ балканот колку успеав да забележам особено Словенија и Хрватска освен ДМ имаат и други германски дрогерии, најпрво дојде ДМ и направи крш низ земјиве со ниските цени, сега новите уште толку, а Словенија и Хрватска беа на глас по високи цени осбено во козметиката, изгор беше, сега сите се на колена, се надевам ќе биде така и кај нас.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Неколку дена по отворањето купив производи од Alverde и Balea од ДМ, и сум прилично задоволна од истите. Единствено тие се новост за нашиот пазар и вреди да се купат, останатото се стандардни производи кои може да се најдат во парфимериите или Cosmo Tinex и се дури и поскапи отколку на друго место (знам, бидејќи купував подарок за матура, па бев принудена да споредувам цени;)) .
Од попустот на отворањето немаше големо фајде, бидејќи на 50% беа тоалетна хартија, детерџент за алишта, влошки и Nivea дезодоранс. Не велам дека тоа не е корисно, но далеку од она што го очекував...во козметичка смисла:)
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Пред некој ден се пуштив во акција и си набавив

Прекрасен лосион за тело. И дава на кожата одлична хидратација, долготраен мирис, а цената смешна - 99 денари/200мл:pipi:


Шампонов и балзамот за коса сеуште ги немам пробано, ама ко ќе ги пробам ќе пишам :)

Ми се допаѓа љубезноста на вработените и хигиената во маркетите. Забележав дека парфемите им се за нијанса поефтини од парфимериите, а останатите производи кои не се марка на ДМ се малку поскапи од други маркети/парфимерии, ама затоа редовно имаат промоции и намалувања на одредени производи. Во секој случај вреди да се посетат, а како поснабден би го издвоила ДМ кај Беко.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146

Шампонов и балзамот за коса сеуште ги немам пробано, ама ко ќе ги пробам ќе пишам :)
Шампонов е супер, има убав мирис и косата добива малку волумен. Балзамот одлично си ја врши работата во исправање на коса. Имам ни права ни виткана коса. Со само едно ставање на балзамов и сушење со фен без употреба на четка (што претходно било невозможно) добив права сјајна коса - како фенирана, не ми е разлетана (y)
Цените и на двата производи се и повеќе од приступачни.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ова во ГТЦ е, на прв спрат, нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom