dreambox+шеринг [ cccam ]

Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
1500 денари, ама штом не ги отвара HD каналите тогаш подобро да платам за Dreambox HD8000se. Ви благодарам за советите. :)
Koristam cloudibox2 plus , I sum prezadovolen . samo neznam kako DA stavam lista za IPTV . razgledaj go resiverot
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
85 evro od aliexpress so besplaten shiping do doma
Poeftino a od ista zemja go kupuvas.
da znam deka tolku e cenata na aliexpress, samo dali se carinat na granica resiverite , zaradi toa sto neznam dali se carinat ne poracav od aliexpress , i plus cekanjeto okolu 20 -30 denovi , ako znaes odgovori dali se carinat na granica :)
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Јас постојано порачувам ситна техника од Aliexpress, последно што порачав е телефон Lenovo и не ми го царинија. Слушнав нешто дека под царинска постапка подлежат само брендови за кои веќе има овластени дистрибутери во Македонија. За Cloud iBox и сличните на него нема увозник во Македонија така да не би требало да подлежат под царинска постапка
Единствено може да бараат да им платиш 18% ДДВ од сумата од која си го купил ресиверот.

А да ве прашам, еве гледам дека има DVB-S и DVB-S2 ресивери. Која е разликата помеѓу овие двата и дали е грешка ако порачам DVB-S2?
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Dvbs2 e hd rezolucija a tebe takov ti treba i ako kupuvas kupi ili dreambox ili cloud od aliexpress i pisii im da ti stavat pomala cena na paketot za da ne te zarinat takvi raboti
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Dvbs2 e hd rezolucija a tebe takov ti treba i ako kupuvas kupi ili dreambox ili cloud od aliexpress i pisii im da ti stavat pomala cena na paketot za da ne te zarinat takvi raboti
Јасно е сега :) Инаку, после дооолго време двоумење дали да се префрлам на сателитсла или не, завчера конечно купив половна антена со мотор, па сега најверојатно ќе земам Cloud. Е сега, предложете ми квалитетен шеринг?
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Јасно е сега :) Инаку, после дооолго време двоумење дали да се префрлам на сателитсла или не, завчера конечно купив половна антена со мотор, па сега најверојатно ќе земам Cloud. Е сега, предложете ми квалитетен шеринг?
eve zemi go ovoj
http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Cloud-ibox-3-Twin-Tuner-Linux-Enigam2-Digital-Satellite-Receiver-Linux-OS-Free-IPTV/2001727406.html

jas zdravje ovoj go kupuvam od aliexpress bolje e od 2kata

a eve vi najevtina 2ka na aliexpress:
http://www.aliexpress.com/store/product/2015-Direct-Selling-Cccam-Cline-Skybox-Cloud-Ibox-2-Plus-Satellite-Tv-Receiver-Linux-Os-Support/302695_2001347481.html
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
142
Поени од реакции
227
Имам на лагер се !!

Продавам нови сателитски ресивери,
со фискална сметка и гаранција од 1 година.


Dreambox 800 HD SE Wi-Fi = 11.000 денари
Dreambox 500HD = 10.400 денари
Cloud Ibox II plus = 7.000 денари
Vu+ Zero = 8.000 денари
Golden Interstar Voyager I = 5.000 денари
Golden Interstar HD CA CLASS = 2.200 денари
IPTV ресивер MAG250 = 6000 денари

Сателитски тањир, LNB
Offset 100cm = 1500 денари
LNB = 400 денари

DiseqC мотори
Powertech DG-380 = 3300 денари
POWERTECH DG-240 Ultra Speedy = 3300 денари

Собни антени за дигитална телевизија

Iskra G-2235-10 = 800 денари
Infinity DVB-T антена = 800 денари

Целата опрема е со издавање на фискална сметка од денот на вашето купување.
 
Член од
28 април 2011
Мислења
270
Поени од реакции
95
Имам ресивер Katherin 910hdtv некој добар шеринг и колку може да ме чини, и дали може овој ресивер да се употребува како iptv
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
156
Поени од реакции
40
Има ли некој искуство сс купување ресивер од али експрес? Како идев царина и ддв зашто наша државичка е непредвидљива може и да ти одере кожу. И куде би била добра солуција од Мк да се погледнев цене и евентуално да се купи ресивер ХД. Поздрав
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Има ли некој искуство сс купување ресивер од али експрес? Како идев царина и ддв зашто наша државичка е непредвидљива може и да ти одере кожу. И куде би била добра солуција од Мк да се погледнев цене и евентуално да се купи ресивер ХД. Поздрав
За што рисивер? Сателитска/ХД? IPTV? Буџет?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom