dreambox+шеринг [ cccam ]

Член од
6 септември 2007
Мислења
190
Поени од реакции
49
Ме интересира дали има некој од вас смарт тв со IPTV апликација да сподели како се инсталира како се вметнуваат листи и сл. има доста програми што се следат преку оваа апликација но нема ништо во врска со ова по македонскиве форуми

Еве види тука http://forum.it.com.mk/threads/smart-tv-iptv.47821/http://forum.it.com.mk/threads/smart-tv-iptv.47821/
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Ме интересира дали има некој од вас смарт тв со IPTV апликација да сподели како се инсталира како се вметнуваат листи и сл. има доста програми што се следат преку оваа апликација но нема ништо во врска со ова по македонскиве форуми
Sto tv imas pisi model za da ti pomogneme
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
ја нема русија само балкански албанија бугарија србија хрватска црна гора унгарија + полска романија
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Vidi na net koi zemji go ima programot dali go ima vo nekoja od tvoite ako nema so usb ke moras vidi pogore postot od it forumot ima ubavo objasneto kako treba ima i eden clen kako go resil problemot sto ne mu go pojavuva na usb .


Imate lista so cinestar filmskite programi lista na linkot sto vi go pustiv koj saka da si stavi novi kanali vo tv
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
kako da unesam lista na kanali preku dreambox edit na dreambox500s , koga i da probam da unesam pisuva eror ,,, pomos ..:yid:
 
Член од
29 август 2009
Мислења
50
Поени од реакции
9
Сакам да ставам шеринг ајде предложете некој што нуди квалитетен шеринг само да не се оние што имаат огласи на пазар 3 или реклама 5.Можете да пишете на ПП
Фала однапред
 
Член од
22 јули 2009
Мислења
107
Поени од реакции
32
Здраво, заинтересиран сум да ставам сателитска антена со дримнокс и шеринг. Едно време мислам дека имаше некои проблеми со каналите, и покрај тоа што имаш шеринг не ги даваше сите канали... Па ме интересира вашето искуство, каква е ситуацијата со шерингот денес, колку сте задоволни, споделете искуство.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Zemi si hd resiver i ke ti otvara se sto sakas.
Totalot e zastiten ama go imas polaris i max paketite podobri od nego
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Ne . oti ne e HD ovoj resiver. Mora da bide HD resiver. BTW : kolku pari ti go prodavat
So hd resiver otvara se zosto mnogu paketi veke se so hd rezolucija.
2500 denari e obicen dreambox

Koj saka imam 3 dreambox 2 se bez dalinsko i kabel za struja
Po 1000 denari
Dalinsko i kabel ima na aliexpress po 2-3 dolari
Edniot e kompleten.
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
So hd resiver otvara se zosto mnogu paketi veke se so hd rezolucija.
2500 denari e obicen dreambox

Koj saka imam 3 dreambox 2 se bez dalinsko i kabel za struja
Po 1000 denari
Dalinsko i kabel ima na aliexpress po 2-3 dolari
Edniot e kompleten.
Jas pred 2 meseci go prodadov dm 500s , 1200 den so novo dalecinsko kupeno 300 den :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom