dreambox+шеринг [ cccam ]

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Мислам дека може да се фатата скај ук хд каналите ама треба да имате смешно голем тањир...
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
162
Поени од реакции
54
Ne e do tanjirot decki I vo UK so seringot ne rabotat hd kanalite toa se sluci I so sky italia prethodno ,taka ocekuvajte I digital+ I ostanatite ke go sledat ova

Sent from my HTC One S using Tapatalk
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
ski italija ne rabotat hd kanali publik
sky uk ima malku kanali ama problemot e so signalot na nasite prostori.

postaveno prasanje na http://www.dream-sat.info/ i ova e odgovorot.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Нека го следат сите, ама после ќе останат и без претплатите од провајдерите на шеринг. Па ќе се премислат после.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Инспириран од постојаниве глупости со кратење канали и слично, некој нека ми објасни малце повеќе за дрим боксов, да не се навраќам назад зашто се доста постови стари и цени и слично не важат... што се ми треба ? ресивер, тањир, инетернет шеринзи меринзи... колку пари кошта се и што е разликата од шеринг до шеринг зашто гледам различни цени... сецкаат ли каналите и слично..
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Инспириран од постојаниве глупости со кратење канали и слично, некој нека ми објасни малце повеќе за дрим боксов, да не се навраќам назад зашто се доста постови стари и цени и слично не важат... што се ми треба ? ресивер, тањир, инетернет шеринзи меринзи... колку пари кошта се и што е разликата од шеринг до шеринг зашто гледам различни цени... сецкаат ли каналите и слично..
имаш во Мебиус

Антена, мотор и окце 5000ден ресивер сакаш ХД обичен од 3000 па нагоре, немора да е Дреамбох имаш и други ресивери а добри.

Шеринг имаш од нив, а имаш и од реклама5 од 300ден па нагоре.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.501
Поени од реакции
11.568
Инспириран од постојаниве глупости со кратење канали и слично, некој нека ми објасни малце повеќе за дрим боксов, да не се навраќам назад зашто се доста постови стари и цени и слично не важат... што се ми треба ? ресивер, тањир, инетернет шеринзи меринзи... колку пари кошта се и што е разликата од шеринг до шеринг зашто гледам различни цени... сецкаат ли каналите и слично..
имаш во Мебиус

Антена, мотор и окце 5000ден ресивер сакаш ХД обичен од 3000 па нагоре, немора да е Дреамбох имаш и други ресивери а добри.

Шеринг имаш од нив, а имаш и од реклама5 од 300ден па нагоре.
И во Зора.

http://www.zora.com.mk/index.php?option=list_categories&lang=mk
 

Mr.Deni

Животна грешка си ми ти...
Член од
4 мај 2007
Мислења
3.498
Поени од реакции
2.622
имаш во Мебиус

Антена, мотор и окце 5000ден ресивер сакаш ХД обичен од 3000 па нагоре, немора да е Дреамбох имаш и други ресивери а добри.

Шеринг имаш од нив, а имаш и од реклама5 од 300ден па нагоре.
Значи може со едно 250 еур да се помине комплет со шеринг и ХД ресивер?
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.501
Поени од реакции
11.568
Значи може со едно 250 еур да се помине комплет со шеринг и ХД ресивер?
Најдобро е да си ги провериш цените на официјалните веб сајтови на Зора и на Мебиус и да си направиш чиста математика.

На официјалниот веб сајт на Мебиус, ценовникот им е во Excel документ.

http://www.zora.com.mk/index.php?option=list_categories&lang=mk

http://www.mebius.com.mk/
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Позитивни/Негативни работи за Dreambox??? Да се земе или не? HD каналите се гледаат или???
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
najpozitivno sto postoi
zemi si dreambox800se resiver samo zapazi da pisuva (se) na nego
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Дечки, заинтересиран сум само за Sky Sports F1 британскиот (по можност HD). Дали постои можност да добијам линија/шеринг само за тој канал кога има трка (обично секоја втора сабота+недела)? Нормално би платил за ова, али не ми се даваат 4-5000 денари за цела година кога не ми требаат другите канали.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Sky UK HD нема на шеринг повеќе.

За шеринг само за 1 канал не сум чул до сега дека некаде може, чисто сумњам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom