dreambox+шеринг [ cccam ]

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.667
Поени од реакции
273
Пред некое време од странство купив Formuler Z8 , го користам за да гледам IPTV од iptv.community и од уште еден IPTV сервис.

MyTVonline 2 е апликацијата која е proprietary на Formuler (не може да се инсталира на друг уред освен formuler) снима по распоред, паузира live TV, rewind на live TV прави, има EPG, може да се rewind-ува VOD (филмови и серии кои се на iptv серверот снимени) одличен уред е и воедно топла препорака за секој што сака да има врвен IPTV уред.

Работи сo middleware како што работи и Мag (од сервер директно симнува програми, EPG, VOD).

Mag не сум имал, единствен друг уред по квалитет кој може да му се доближи по квалитет е nVidia Shield.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.822
Поени од реакции
1.076
Пред некое време од странство купив Formuler Z8 , го користам за да гледам IPTV од iptv.community и од уште еден IPTV сервис.

MyTVonline 2 е апликацијата која е proprietary на Formuler (не може да се инсталира на друг уред освен formuler) снима по распоред, паузира live TV, rewind на live TV прави, има EPG, може да се rewind-ува VOD (филмови и серии кои се на iptv серверот снимени) одличен уред е и воедно топла препорака за секој што сака да има врвен IPTV уред.

Работи сo middleware како што работи и Мag (од сервер директно симнува програми, EPG, VOD).

Mag не сум имал, единствен друг уред по квалитет кој може да му се доближи по квалитет е nVidia Shield.
Колку пари е и од каде го нарача ?
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.965
Поени од реакции
3.442
Пред некое време од странство купив Formuler Z8 , го користам за да гледам IPTV од iptv.community и од уште еден IPTV сервис.

MyTVonline 2 е апликацијата која е proprietary на Formuler (не може да се инсталира на друг уред освен formuler) снима по распоред, паузира live TV, rewind на live TV прави, има EPG, може да се rewind-ува VOD (филмови и серии кои се на iptv серверот снимени) одличен уред е и воедно топла препорака за секој што сака да има врвен IPTV уред.

Работи сo middleware како што работи и Мag (од сервер директно симнува програми, EPG, VOD).

Mag не сум имал, единствен друг уред по квалитет кој може да му се доближи по квалитет е nVidia Shield.
Јас користам TVIP 410, двојно помала цена од твојата, но значително послаби спецификации. Листата ми е исто така од iptv community и сум релативно задоволен, знае да има заебанции во случај да е лош интернетот.

Ме интересира, како оди снимањето scheduled? Му задаваш канал и време па си почнува. Што ако во моментот кога треба да стартува снимањето ти е уклучен друг канал или уредот исклучен? Снимањето претпоставувам оди на надворешна меморија и колку највеќе може да се приклучи?
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.667
Поени од реакции
273
Ме интересира, како оди снимањето scheduled? Му задаваш канал и време па си почнува. Што ако во моментот кога треба да стартува снимањето ти е уклучен друг канал или уредот исклучен? Снимањето претпоставувам оди на надворешна меморија и колку највеќе може да се приклучи?
Ако почне да снима го дава каналот што го снима, не може друг канал да гледаш. Ако е исклучен се пали сам.

Снима на неговите 16ГБ меморија или на усб стик. 64гб сум пробал, имам и 256ГБ стик ама немам пробано.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
64
Поени од реакции
44
Дали и кај некој друг кочат пола од хрватските и српските канали на Eutelsat 16
 

Kajgana Shop

На врв Bottom