DotA Replays

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Марче ако Тито ти рече дека ап не е цв мод ти готово во тоа веруваш? Не веруваш во госугамерс и 100000 цв риплејови изиграни на ап мод? те молам не паѓај волку ниско :smir:
Вие го тупевте да играме ЦМ дека сакавте кланска. Плус од претходно знам дека АП не е ЦВ мод. Може да се игра ама кој кур нубски е да се игра на тоа. Коа ќе видиш ЦМ мод е исти курац како АП само што си минус 8 херои за бирање.
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Што има врска кој се модовите за CW, кога овие од BidiIn благе везе немаат од играње, од риплејот што го видов. Искрено мака ми е за потрошеното време, ама то е, очекував појака игра. Башка тоа, mh тешко дека користат од Lisiche Crew, не видов некој очигледен потек за да се потврди тоа.

И најбитно, не дека јако изиграа Lisiche Crew, туку овие другиве не знаат кај тераат. Во партија каде што Axe до крај на играта нема убиство, што очекувате. Sladar убедливо најслаб играч, играше добро само phantom lancer. Овие може да конкурираат за најнубски тим дефинитивно.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Што има врска кој се модовите за CW, кога овие од BidiIn благе везе немаат од играње, од риплејот што го видов. Искрено мака ми е за потрошеното време, ама то е, очекував појака игра. Башка тоа, mh тешко дека користат од Lisiche Crew, не видов некој очигледен потек за да се потврди тоа.

И најбитно, не дека јако изиграа Lisiche Crew, туку овие другиве не знаат кај тераат. Во партија каде што Axe до крај на играта нема убиство, што очекувате. Sladar убедливо најслаб играч, играше добро само phantom lancer. Овие може да конкурираат за најнубски тим дефинитивно.
Собери твој тим и дојди со нас да играш па после процени какви сме. Од еден риплеј не можеш да видиш како игра еден тим. И фала за "комплиментот" за тоа дека сме едни од најнубските кланови. Значи да кажам по 10000 пат, ова не беше кланска, авторот на темата погрешно ве наведе (читај намерно!) Дел од играчите не се ни во нашиот тим. Иначе скоро секој ден се собираме вака накај 8-10 луѓе и си маваме помеѓу нас партии чисто само да не играме со странци кои сме 90% дека ќе ливнат и пореметат партија. Сеа шо некои копиљаци ве наведоа дека ова било кланска само затоа што ЦМ бил модот значи не знам.

Tnx za poddrshka :):smir:
Доста се лигавиш бе ти. Сте тепале една партија очигледно копирајќи комбинации од Mym или некој друг имба клан и одма мислите дека господ за муда сте го фатиле. Ако сте толку про направете си некоја ваша комбинација на херои а не да бидете бледа копија на рандом други кланови. ПС. може и помалце МХ да користите (не ми викајте дека не имате дека знам што луѓе сте и кој од вас користи, читај СИТЕ!) И се разбира за последниов дел не негирајте дека ве знаеме добро. ;)

ЕДит

Да се пофалам јас сум член на LC иако никот ми е [in]maxXx :):).
А како ти беше претходниот ник ај кажи ми? Е да и ај кажи ми зошто ти е бануван?
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Marko napishav tim, a ne klan. Ne mozam da procenam nekoj tim od edna partija, ama od daleku se gleda dali ima timska igra. Kaj vas ja nemashe. Kazi mi koj tim vo lvl 12 gubi partija? Ne bevte ni na prosecno nivo i zatoa edno vreme beshe skorot 10:2 ili taka nesto. Prva i osnovna rabota sto ne smeevte da ja napravite koga vi napagjaa e da se oddalecite od vasata kula, trebase da cekate pod kula. Storm ne napraj nitu eden gank,
Ogre i Axe totalno potfrlija, iakn Axe imashe dobra farma, za Sladar da ne pram muabet, izigra dobro samo Lancer. No, toa e toa, los den, losa partija, im se slucuva i na najdobrite neli? :)

Ne poddrzav nikogo, nema ni zosto. Nitu ve znam, nitu imam igrano so vas. Samo diskutirav na temava i dadov moe neutralno glediste.

Marko, ke se dogovorime i ke izigrame obavezno nekoja partija, bez liveri, bez potreba nesto da dokazime, cisto radi zabava i dobra igra.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Доста се лигавиш бе ти. Сте тепале една партија очигледно копирајќи комбинации од Mym или некој друг имба клан и одма мислите дека господ за муда сте го фатиле. Ако сте толку про направете си некоја ваша комбинација на херои а не да бидете бледа копија на рандом други кланови. ПС. може и помалце МХ да користите (не ми викајте дека не имате дека знам што луѓе сте и кој од вас користи, читај СИТЕ!) И се разбира за последниов дел не негирајте дека ве знаеме добро. ;)

ЕДит

А како ти беше претходниот ник ај кажи ми? Е да и ај кажи ми зошто ти е бануван?
Аман бе па ти, остај ги нека се радуваат. :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Како прво и прво, тактиката не е копирана од МУМ или од кој ти знам, тактиката ние си ја праевме, као второ и второ немавме мапхак, од следната ЦВ ќе сликаме скриншотови сите да не јадете трици пак, како трето и трето што толку се попали ти? Сте изгубиле сте изгубиле, 20 годишен типац се праи као 3 годишно детенце :smir:

И уште нешто марче, претходниот ник ми беше баниран заради тебе, ти играше со мапхак на акаунт екимеким и после кога јас пробав да се логирам на тој акаунт ме банираа по ИП заради твојот ебан мапхак :mad: :mad:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Да не ви се мешам у дискусија ама тоа што сте виделе AP на CW не значи дека е AP модот туку тоа значи дека тимовите претходно се договориле за бановите и пиковите на мирц и после само ставиле мод ап и играле. Така да грешка сте за тоа дека AP се користи како мод за CW.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
lol...
мод за какво било CW е -cm

ако во некој реплеи видете дека се играло -АП тоа значи дека

-бан/пикот е завршен на мирц
-некој играч доцнел па дур да дојде другите направиле бан/пик па потоа rmk
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Како прво и прво, тактиката не е копирана од МУМ или од кој ти знам, тактиката ние си ја праевме, као второ и второ немавме мапхак, од следната ЦВ ќе сликаме скриншотови сите да не јадете трици пак, како трето и трето што толку се попали ти? Сте изгубиле сте изгубиле, 20 годишен типац се праи као 3 годишно детенце :smir:

И уште нешто марче, претходниот ник ми беше баниран заради тебе, ти играше со мапхак на акаунт екимеким и после кога јас пробав да се логирам на тој акаунт ме банираа по ИП заради твојот ебан мапхак :mad: :mad:
Не бачко, ја си играв со Маркооујеа со мапхак и баш тој ден еден напор сакаше да игра со мене ама ја нејќев да го имам у бадис кај мене па затоа почнав со екимеким и се каам за тоа дека заборавив дека тој јузер е ВАШ тестер за мапхак, на секој апдејт го користевте да видите дали ќе се банува...

И плус ја не се палам како 3годишно дете, размисли подобро кој отвори тема само за да се пофали дека тепал на "ЦВ", па уште и сликички и се нашол. Којзнае ако тепате со некој уште појак тим... ќе направите темава со сите можни ганкови, банови, шотови и што ли уште не.

И пред се да ти кажам темава ти е фејл дека вика клански шотови а нашата партија беше чисто ради забава, само вие што си мислевте дека е кланска.


@Bounty_hunter извини за црвенкото и што се испонашав така ама само што бев вратен од искачање па малце бев поднапиен ;_)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Ја отворив темата да се ставаат риплејови од ЦВа, не да се фалам :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Јас само ја отворив темата, ти почна да плачеш :) и јас продолжив да ти реплицирам :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Знам коа се отвара тема онака и знам коа се отвара тема за куропецање. МОРОН!
ЌЕ се самоцитирам само позз

ЕДИТ...

Абе што вчера сте играле вистинска кланска?Што направивте? Зш тој риплеј не го ставаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom