DotA Replays

Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Значи вака, ја отварам оваа тема единствено за риплејз од CW, не рандом публик риплејови. Еве јас ќе постирам од вчерашниот меч меѓу BidiIn и LC. Да се пофалам јас сум член на LC иако никот ми е [in]maxXx :):).

Еве ги составите:

Bans:
BidiIn:
/
/
/

LC:
/
/
/


BidiIn:
donemk (top)
Pajkan (top)
[in]Neogeo (mid)
TylerMkD (bot)
dizonska (bot)

LC - Lisiche Crew :
[in]maxXx (top)
n1kol@ (top)
Kikosworp (mid)
K.u.k.y (bot)
MHthebest (bot)


Победник :
Lisiche Crew
Replay:
http://www.2shared.com/file/9661840/35aa9f90/BidiIn_vs_LC.html
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Иако цел ваш тим е кај нас во клан ;)
Плус јас и сите останати од мој тим не признаваме парија на Гарена (што знам дали имате мапхак?)
Се наоѓаме лан некад или кај вас во Шпики или било каде да се решиме асално ;)
Вечер чекам уште една да изиграме.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Фино фино. :)

Боље е вака кога ќе се види кој и зашто изгубил, него само да се пише чива победа. Done легенда, маарко легенда други дел - али опасно CW беше, нема што.
Требаше да ми оставиш да го викнам God.HatesUsAll или бар Mista, поинтересно ќе беше. :devil3:

П.с. Марко дај скриновите од ливнувањата. :zlo:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Сигурно да ги ставам?:bananakur:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Не работи линкот. А претпоставувам Пит Лордот и Дарк Сиерот му ја заебаја малце работата долу на Аксот:)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Нема проблем вечер викај и Год и Тито и кој ти душа сака, ние сме спремни :) и не се пиздајте одма :) cm се игра на cw! :smir:

Не работи линкот. А претпоставувам Пит Лордот и Дарк Сиерот му ја заебаја малце работата долу на Аксот:)
и тоа како, btw сменив линкот, сега би требало да е ок :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Нема проблем вечер викај и Год и Тито и кој ти душа сака, ние сме спремни :) и не се пиздајте одма :) cm се игра на cw! :smir:
Како да ти објасниме дека не беше CW...не знам. :/

Ако играм јас CW, сакам со мои одбрани фацки, не ми требаат Тито и Год, него спомнувам дека коа реков "ќе го викам"...одма почнавте "не не немој".
Бар ако е за по форуми фалење, да се собереме сериозна дружина и да мавнеме јака партија.

А не од една страна "не го викај овој оној" и "пушти кико мапхак", а од друга постирање по форуми и слични работи.
Ете, маарко ќе ги стави шотовите, да бидеме на чисто дека ние ова НЕ го рачунавме CW, а ако играме со статистики...4-1 :devil3:

Не работи линкот. А претпоставувам Пит Лордот и Дарк Сиерот му ја заебаја малце работата долу на Аксот:)
Обратно беше.
Али погледни го само sladar, он ја олесни работата на сите, јбг. :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Мац не се пизди, кои одбрани фацки ај кажи ми? ете ти ги одбраните фацки, те сјебаа, изгубивте поштено, па сеа не плачете.

Значи постојат 2 вида на меча
Public - mods : ap,ar,sd,rd....
CW - mods : ap и cm

Е сеа ние не игравме публик пошо сите бевме познаници, така да игравме CW, вие ако нејќете не признавајте :):smir:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Мац не се пизди, кои одбрани фацки ај кажи ми? ете ти ги одбраните фацки, те сјебаа, изгубивте поштено, па сеа не плачете.
Не плачам, ти кажувам поштено.
АКо ти рачунаш CW со Sladar, поточно Done_mk или како да беше, тоа си е твоја фантазија.
И ако ти рачунаш дека јас ќе ти признаам партија преку Garena, каде ти и ЦЕЛ твој тим имате користено Map-hack (не оваа партија сите, него во други рандом партии имате бар по еднаш)...се лажеш.

Ќе дојдеме во лисиче, ќе седнеме пак на шит компјутерите и ќе биде иста приказна - 20-0 со езалор и 15-2 со Axe. Дури и Лузна ќе го земеме пак, не е проблем.
Затоа чил, сте тепале, не викам не...али дека сме изгубиле поштено или дека кланот изгубил....аехахх :)
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
ОК, Шпики ќе биде, дојдете, ќе го јадете, и во игра и надвор од игра :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
1:02:0

3:0

4:0

EXTRA

 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
И ве молам сите запазете ги модовите за CW? мислам нема што да се коментира, се знае CM дека се игра, ништо друго... :smir:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Не плачам, ти кажувам поштено.
АКо ти рачунаш CW со Sladar, поточно Done_mk или како да беше, тоа си е твоја фантазија.
И ако ти рачунаш дека јас ќе ти признаам партија преку Garena, каде ти и ЦЕЛ твој тим имате користено Map-hack (не оваа партија сите, него во други рандом партии имате бар по еднаш)...се лажеш.

Ќе дојдеме во лисиче, ќе седнеме пак на шит компјутерите и ќе биде иста приказна - 20-0 со езалор и 15-2 со Axe. Дури и Лузна ќе го земеме пак, не е проблем.
Затоа чил, сте тепале, не викам не...али дека сме изгубиле поштено или дека кланот изгубил....аехахх :)
Само ова ќе го цитирам. Се е кажано... пссссст
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Нека гледаат членовите на кајгана и нека кажат дали некој има МХ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom