Dota Dream Team

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
1.984
Поени од реакции
3.716
Хммм пошо нема ваква тема решив да отворам и се надевам дека нема да биде отстранета од модераторите.Значи вака кои 5 херои според вас се дреам теам за 5в5? Според мене тоа се тини лич воид трол и венге. Да речеме дека овие другиве 5 херои напаѓаат мид.Воид им се блинка и ги ваќа во свера.венге застанува помеѓу трол и тини и свапува еден херој од противниците и тој автоматски е деад бидејки вс трол и тини тешко дека ќе се спаси.Лич им мава улти на тие во свера и еден ако не и повеќе умира/ат.Доколку некој до нив се спаси (мада шо не верувам) тука е венге со стун и лич со слоу. Со ваква формација со другарине имаме играно 14 доти досеа и ниедна ја немаме изгубено па ме интересира и ваше мислење.Кои 5 херои според вас се Дреам Теам ( напишете им ги имињата и образложете зошто ги ставате во дреам теам )
 

Selekt3

Волшебник
Член од
3 август 2011
Мислења
254
Поени од реакции
45
Бара,Санд,Тускар,Хускар и Вено.Нема бегање плаќаат во готво нема чекање.Неможиш од овие херои да избегаш 2х стан топка бразда,клетви,хускаро рока тускаро крева санд шилци улти и то е то.
 
На врв Bottom