DotA Скриншот!

Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
И така би имал +30% Amplify dmg, со -15 армор, т.е. ќе го јадеше одма :) Билдот е супер.:smir:
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Да да супер е Lothar's ако играш против ропаци. Наместо тоа напраи манта.
Lothar's се најлошо потрошени пари, еден dust и отиде јабана.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Да да супер е Lothar's ако играш против ропаци. Наместо тоа напраи манта.
Lothar's се најлошо потрошени пари, еден dust и отиде јабана.
Не биди нуб, два чарџа има, кај еден...:nenene:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
321
Играат 5v4, а од кај овие четворицата тројца lothar имаат и ја тепуваат партијата. :kesa:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Играат 5v4, а од кај овие четворицата тројца lothar имаат и ја тепуваат партијата. :kesa:
3ца со Лотарс, а од другата страна имаат spirit breaker...ѕверови, среќа тој бил глуп. :)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
не е лошо, само види, имаш два build-а за випер кои е докажано оти се најфункционални. Првиот се права доколку играш против тим кој имаат многу станери/нукер, пример свен/лион/вич доктор/потм.. Тогаш идеш пт ( секојпат се права на strenght на овој херој, оти како што гледаш на 16 лвел имаш 1000 хп ), стик, вангуард, худ, манта , па после што ти сака душа, зависи како ќе се одвива играта, ако те фокусираат прв у битките ќе си останеш со тие итеми, а другиот кари-херој у твојот тим ќе се развива, а ако тепаш ти у битките, може да си направаш батерфлај па ХоТ.

Другиот build, како во погорниот случај, се права кога играш против тим што има 1-2 стан-а/нуке, пак започнуваш со пт на стрент, 2-3 банда, па одма на лотар, после лотарот одма идеш на манта, манта во оваа верзија е најдобриот итем за сите агилити-тепачи херои, после може пак батерфлај/хот па критикал или мкб, или дури дивајн, нешто за дмџ.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
не е лошо, само види, имаш два build-а за випер кои е докажано оти се најфункционални. Првиот се права доколку играш против тим кој имаат многу станери/нукер, пример свен/лион/вич доктор/потм.. Тогаш идеш пт ( секојпат се права на strenght на овој херој, оти како што гледаш на 16 лвел имаш 1000 хп ), стик, вангуард, худ, манта , па после што ти сака душа, зависи како ќе се одвива играта, ако те фокусираат прв у битките ќе си останеш со тие итеми, а другиот кари-херој у твојот тим ќе се развива, а ако тепаш ти у битките, може да си направаш батерфлај па ХоТ.
Добар е овој тенковски билд, ако треба ти да трпиш. :)
Али, ја мислам дека дури и против овие херои можеш да си мрсен тепач со лотарс. Онака, влагаат твоите тенкови и трпат магии од лион/вич/потм, влагаш ти после и ги зимаш во 3-4 удари Лион и потм, бидејќи се бескорисни откога ќе ги искастаат магиите во 4 секунди.

Е сеа ако случајно те заебат твоите, ондак си наебал.
Лотарс ми е многу лепотанска склопка на тој, а и на веномот. Веном со лотарс ти е поголема камиказа и од минерот. :pehar:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Онака, влагаат твоите тенкови и трпат магии од лион/вич/потм, влагаш ти после и ги зимаш во 3-4 удари Лион и потм, бидејќи се бескорисни откога ќе ги искастаат магиите во 4 секунди.

Може да се случи ова, ама доколку лионот знае што прави, нема да пушти ниту една магија на шејкерот кој веќе пуштил 3магии, и е бескорисен у следните 20 секунди у битката, ќе се седи на страна и ќе си кроти ( ако веќе зборуваме за 5в5 битки ), кога ќе се појави ( ако веќе нема поставено 2-3 сентри каде што се одвива битката, и доколку никој не пуштил даст, ако ги има, виперот нема ни да успее да удри :) ) виперот-рамбо со лотар, импале, ќе го удрат сите по еднач, фингер и толку, како што гледаш има 1000 хит поинтс на 16 левел, на пример свенот ќе го собори додека му трае станот од болтот : ), само со пт/дагер/+10 стрент
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
зашто новиот магнус е имба
објаснување:

 
Z

ZeroStyle

Гостин
фиксирани се ваквите багови во 6.67b, како што беше и со гондарот-infinite critz:drk:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.352
Поени од реакции
788
Имав и bf ама сред мењавање ајтеми ме фати да заврши партијата.
 
На врв Bottom