Domino's Pizza во Скопје

Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Вака дијаметарски од прилика колку е голема големата?
30цм ја измерив
Грамажите на флаеров се движат вака:
Средна: од 416 до 510 грама
Голема: од 600 до 775 грама
Џaмбо: од 910 до 1020 грама
Во вредностиве не ја земав во обзир пизата CHEDDAR MELT која има грамажа многу појака од другиве пици и тоа: средна 580, голема 860 и џaмбо 1045 грама.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Нема врска дека најадува големата, нарачавме за двајца голема, мислевме демек пошто е 400 денари ќе е нормална големина и гладни останавме. :)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
. . . секој Вторник втората пиза се плаќала 50% ама земена на лице место, не доставена на врата.
Сигурен си? Не би требвало да е само во вторник, тоа важи за секоj ден /барем во Софиjа/.
Види пак флаерот што пише!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
Сигурен си? Не би требвало да е само во вторник, тоа важи за секоj ден /барем во Софиjа/.
Види пак флаерот што пише!
Пишува баш така како што е на флаеров што ми е во раце, и како што напишав :
"Секоја втора пиза на половина, во ВТОРНИК"
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
И сеа се плаќа за нарачка до дома да ти ја донесат или не?
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.532
Поени од реакции
7.277
2 пици со дијаметар од 30 сантима, 4ца не можевте да изедете? :D
не знам дали јас јадам ко говедо или ти праиш реклама
Аман земи купи пробај дали ке те најаде шо ме замараш, реклама сум праел ми рече....двете пици заедно се 1380 грама, значи кило ипол скоро, за вас дома незнам колку леб мавате, ние 4ца едвај еден леб јадеме дневно (не по оброк) а лебов има нето тежина 470грама(жито лукс сечениот). И сеа пицава кило ипол во еден оброк и тоа не само тесто туку салами качкавали нормално ке ме најаде.
--- надополнето: 2 октомври 2012 во 23:57 ---
И сеа се плаќа за нарачка до дома да ти ја донесат или не?
На флаерот кој баш и не е флаер, него го отвараш пошо е преклопен и буквално добиваш цела страна Нова македонија новина у раце....најдоле со големи букви пишува (исто ко за Вторникот) која на оволкаво парче хартија у колор тешко да не го приметиш "Бесплатна Достава"
Ја ги земав од лице место пошо ми се ептен у комшии така да незнам дали се наплаќа или дали има лимит километражата.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Нема врска дека најадува големата, нарачавме за двајца голема, мислевме демек пошто е 400 денари ќе е нормална големина и гладни останавме. :)
Како ја рангираш, може ли да се носи зо златен Гиго? :)
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Се сложувам, во Енрико ја имам јадено најубавата пица во Македонија.

Иначе кај нас сѐ повеќе ги прават танки пиците, порано беа поубави, дури и во Италија во Венеција кога јадев не беше толку танка како овде.

Инаку и во Доминос ќе може да си правиш пица по твој вкус, јас искрено едвај чекам, сакам дебели пици, и баш ме интересира какви се. А и нема да има само пици, ќе има и пилешки крилца нешто како KFC :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Reonot za dostava do kaj im se protega?
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Najubavi pici od sekogas pravat Amatti picerija. Mnogu se vkusni i so vrven kvalitet.Koj e jadel,znae :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom