Domino's Pizza во Скопје

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Не ти било подобро сам да си ја земеш штом ти се на 100 метра? Just saying :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
Сум порачувал 3-4 пати, за 15 минути стигаше.
Еве саат и 15 минути поминаа, јас уште пица чекам. А на тоа тракерот пишува као демек доставена е. Им ебам тоа гнасите.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Не ги оправдувам воопшто (рекламата за 30 мин испорака им е тотална утка), и мене ми се случувало да ги чекам саат време, но некогаш стигале и за 15 минути. Поентата ми беше кога знае дека не се секогаш точни, а му се толку блиску, нели подобро би било да си ја подигне он, само нека им јави да му направат да не ги чека таму..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.840
Поени од реакции
24.269
Цел саат чекам една пица еј не ми се верува, а на 100 метра се оддалечени од мене.
Не би било подобро да не рекламираат „guaranteed 30 minutes delivery“, а да не се способни да направат испорака и за 1 час?
Можда сака да искористи попуст за онлајн нарачка, можда не е во состојба да излезе, можда така сака - он е муштерија. Just saying... :)
Мислам дека сега со попустов го имаат сменето. Неколку пати нарачав и после секоја нарачка ми пишуваше дека пицата ќе ми биде доставена за 1 час, инаку претходно, пред попустов секогаш стигале на време, за 30 минути.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Еден апдејт, сега ми се јави дечкото, нов бил бла бла, имал многу порачки, ако сум бил заинтересиран да ми ја донесел... нормално му реков не, не за друго, којзнае камен ладна е... не фала.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Еден апдејт, сега ми се јави дечкото, нов бил бла бла, имал многу порачки, ако сум бил заинтересиран да ми ја донесел... нормално му реков не, не за друго, којзнае камен ладна е... не фала.
Вака се вадат веќе некое време. Во Ново Лисиче требаше да донесе чекавме 1 саат и 100 пати се јави да праша каде е зградата и на крај рече дека бил нов и уште не се снаоѓал со адресите. Да не зборам дека пицата беше ладна и воопшто не беше вкусна.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Сега гледам на странава кај нив. Вртат 4 слајда и ми е нејасно.

Со купена џамбо пица на првиот слајд пишува дека имаш кока-кола од 2 литра, на вториот пишува дека со џамбо има една средна, на третиот пишува дека со џамбо следува и cinnapan. И последниот слајд нормално е за попустот.

Ако порачаш онлајн важат ли сите понуди во една?

edit - Најдов. Или е Кока или е cinnapan-от
 
Последно уредено:
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Пициве изглеа им ги носат готови, длабоко замрзнати, ги одмрзнуваат, печат и доставуваат, кога ќе ги споредам со пиците од енрико :shook:
 
C

cige

Гостин
Нас највеќе ни се допаѓа пицата во Gino, тестото е супер, со пелат, со моцарела, свежи печурки и со вистинска шунка, печена во фурна.... не е пресолена, само што оние што многу јадат, може да им биде мала!

А Domino's ќе пробаме!
Како сам да си направам пелат сос?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.241
Поени од реакции
4.433
ужас, како шо рекоа погоре ни со попуст не се исплатат.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Jadev pred 1 nedela, ne znam sho beshe ali onakvo testo korite puneti so sirenje. Toa najvekje mi se svigjase od cela pica, inace picite bea dobri, onaka, okej.... Ali ne vredat za cenata.
 

Jam

Член од
12 јануари 2015
Мислења
46
Поени од реакции
41
Пиците во Доминос се полни со адитиви кои се штетни по здравјето, а и цените им се ненормални, има пицерии као што се Јакомо, Мамма миа, и др, кои се со достава и се поефтини.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.502
Поени од реакции
14.677
Оти во другите теста ич не стават адитиви.
 

Jam

Член од
12 јануари 2015
Мислења
46
Поени од реакции
41
Каков МОБИНГ им прават на вработените во Доминос, таков нема никаде во Македонија,
и пошироко...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom