Disney + (стримин платформа за гледање филмови и серии)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Колку што прочитав на некој српски портал нема ни српски превод ниту синхронизација на српски.

Така да можно е само англиски засега во овој регион.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Срање....има 2-3 серии кои ми се допаѓаат. Го плаќам скоро 2 години и толку имам само Moon Knight, Station 19, Obi Wan изгледано и толку можи една две плус.
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.257
Го активирав, чисто да видам што има, но не вреди за 8 еур месечно.

Добро е за:
-Ако си фан на Марвел и Стар Варс,имаш колку сакаш содржина
-Ако имаш мали деца, цртани и анимирани филмови и серии еден куп.
-Солиден избор на документарци.

Тапа:
-Нема барем 1 недела трајл да пробаш да видиш како е, мора одма да се претплатиш
-Мал избор на серии и филмови, што не се Марвел или Стар ворс.
-Нема превод, на ниеден балкански јазик разбирлив за нас.Турски и грчки само од балканов.




Sent from my 2109119DG using Tapatalk
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Ексклузивно партнерство со поранешните кабелските канали на Фокс FX и FXX. Своевремено пионири со одлични серии како Legion, Sons of Anarchy, You're the worst, Fargo, American Horror Story, Archer, Atlanta, The Americans и сигурно доста друго кои не ми текнуваат сега.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Има ли шанси да се влезе на Disney plus без да мора да се плати за да се види што содржина наслови на филмови и серии има? Ме интересира само да видам листата на наслови а не и да ги гледам преку Disneyplus.
 
Последно уредено:

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
Има ли шанси да се влезе на Disney plus без да мора да се плати за да се види што содржина наслови на филмови и серии има? Ме интересира само да видам листата на наслови а не и да ги гледам преку Disneyplus.
Пробај овде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Oва сигурно не е цела листа. Ми ги покажува само оние што се Дизни продукција.
Не ми ги покажува содржините од National Geographic, Мarvel, Star Wars а колку што имам видено реклами и тие се на Disney plus.

Сепак фала нешто барем видов што има од анимираните филмови и серии но сакав и да видам што има од National Geograpic.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.648
Поени од реакции
1.538
Oва сигурно не е цела листа. Ми ги покажува само оние што се Дизни продукција.
Не ми ги покажува содржините од National Geographic, Мarvel, Star Wars а колку што имам видено реклами и тие се на Disney plus.

Сепак фала нешто барем видов што има од анимираните филмови и серии но сакав и да видам што има од National Geograpic.
Погледни ја и Only Murders in the building, нивна серија (преку Хулу сервисот). Доста интересна е, и е кратка, по 30 минути епизода.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.861
Поени од реакции
7.549
Погледни ја и Only Murders in the building, нивна серија (преку Хулу сервисот). Доста интересна е, и е кратка, по 30 минути епизода.
Ќе ја видам. Имам Stremio за торент така да таму ќе гледам со превод српски или хрвватски.

На Фејсбук страната Disney најавуваат содржини што треба да излезат премиерно во кино и на Disney+ и приметувам повеќето содржини од нивна продукција им се анимирани филмови или нешто римејк од правење филмови со познативе ликови од анимираните филмови за деца.


После Пинокио филмот ќе има филм за
Малата Сирена 26 мај 2023 година
Петар Пан и Венди во 2023
Снежана во 2024 година
Муфаса Кралот Лав во 2024 година


Ќе има и некој документарец за Мики Маус на 18 ноември 2022 година.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom