Dirt3

Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
dirt3logo.jpg
Igrava ima potencijal da bide najdobra rally,off road igra napravena do sega. Posle Dirt 1 i Dirt 2 koi ne mi privlekoa golemo vnimanie posto ne bea bas rally nego povise off road gameplay style. Sega vo Dirt 3 ima bas RALLY odnosno klasicni point to point rally races pokraj veke postoeckite modovi. Ama nesto sto do sega nitu edna trkacka igra go nema ponudeno e GYMKHANA.
.
100% ste videle sto e gymkhana ili ste videle na youtube ili ste na cekale na jungle tv sto pravi Ken Block so negovite gymkhana masini. Dirt3 nudi gymkhana mode so specijalni gymkhana avtomobili za pravenje ludnica diftovi,skovi i burn outi. I toa sve da se pravi so Ford Fiesta-ta na Ken Block koja ide od 0-100 za 2 sekundi!!!!!!! Ludnica. Plus ke gi ima e licencirano WRC vozilata i uste dosta drugi avtomobili. Nov multiplayer so novi modovi i SPLIT SCREEN MULTIPLAYER(i gymkhana moze da se igra na split screen). Im tekna na codemasters da stavat vakvo nesto otkoga se izblamiraa na F1 2010 i ne stavija vakva opcija. Izlaga na 24 maj za PC,360,PS3.
 

Attachments

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
VETUVA strasno igrava izlaga za 4 dena ama mislam deka po torenti ke ja ima i uste utre ili zadutre!

ИЗЛЕЗЕ за PS3 кај да е и за PC!
:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
534
Поени од реакции
243
[video]http://www.gametrailers.com/video/review-dirt-3/714076[/video]
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Излезе и за X-BOX 360!!!
Зошто Д ХЕК морат за PC да излагат најдоцна!

--- надополнето ---

ИЗЛЕЗЕ И ЗА PC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:je::je::je::je::zlo::zlo::zlo:
Кој сака линк ПП

И не бара којзнае што за Минимум што значи:
Dual Core Е5300, Nvidia GT9500, 3GB RAM (мојта машина :) ) се сосема доволни за да ја играте без сецкање!

DiRT 3
Publisher: Codemasters
Developer: Codemasters Racing Studio

Minimum System Requirements
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.8 Ghz / AMD Athlon 64 X2 6000+
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 15 Gb free
Video Memory: 256 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive

Recommended System Requirements
OS: Windows Vista/7
Processor: Intel Core i7 @ 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 @ 3.2 GHz
Memory: 3 Gb
Hard Drive: 15 Gb free
Video Memory: 1 Gb
Video Card: nVidia GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 6670
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 11
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Излезе и за X-BOX 360!!!
Зошто Д ХЕК морат за PC да излагат најдоцна!

--- надополнето ---

ИЗЛЕЗЕ И ЗА PC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:je::je::je::je::zlo::zlo::zlo:
Кој сака линк ПП

И не бара којзнае што за Минимум што значи:
Dual Core Е5300, Nvidia GT9500, 3GB RAM (мојта машина :) ) се сосема доволни за да ја играте без сецкање!

DiRT 3
Publisher: Codemasters
Developer: Codemasters Racing Studio

Minimum System Requirements
OS: Windows XP/Vista/7
Processor: Intel Core 2 Duo @ 2.8 Ghz / AMD Athlon 64 X2 6000+
Memory: 2 Gb
Hard Drive: 15 Gb free
Video Memory: 256 Mb
Video Card: nVidia GeForce 8600 / ATI Radeon HD 2600
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 9.0c
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive

Recommended System Requirements
OS: Windows Vista/7
Processor: Intel Core i7 @ 2.8 GHz / AMD Phenom II X4 @ 3.2 GHz
Memory: 3 Gb
Hard Drive: 15 Gb free
Video Memory: 1 Gb
Video Card: nVidia GeForce GTS 450 / ATI Radeon HD 6670
Sound Card: DirectX Compatible
DirectX: 11
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive
Чеј чеј, ставаат на исто рамниште i7 и Phenom II?? OMFG.
Баш ме интересира според што ги прават овие побарувањава. Пази комбинација - i7 и HD 6670/GTS450 :pos: :pos2:

Иначе, може да ја симнам играва на крај на месец, двојката ми остави добар впечаток. Не сум некој љубител на оф роуд тркање ама сепак вреди да се проба :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Чеј чеј, ставаат на исто рамниште i7 и Phenom II?? OMFG.
Баш ме интересира според што ги прават овие побарувањава. Пази комбинација - i7 и HD 6670/GTS450 :pos: :pos2:

Иначе, може да ја симнам играва на крај на месец, двојката ми остави добар впечаток. Не сум некој љубител на оф роуд тркање ама сепак вреди да се проба :)
Па незнам ни што процесор е тој Phenom, AMD не ги рецкам 5% :) а инаку овие ти се истите побарувања што ги имаше DIRT2 што мене баш и не ми се свиѓаше оти н беше RALLY туку некое срање за Амерички пазар, ова више е друго се вратија на корените!
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Па незнам ни што процесор е тој Phenom, AMD не ги рецкам 5% :) а инаку овие ти се истите побарувања што ги имаше DIRT2 што мене баш и не ми се свиѓаше оти н беше RALLY туку некое срање за Амерички пазар, ова више е друго се вратија на корените!
Хмм, ја баш и не се сеќавам на побарувањата на Dirt 2. Ама знам дека со конфигурацијата у потпис ја вртев на максимус сетинзи на 1280x1024 резолуција и играта одеше ко подмачкана, така да стварно нема потреба од i7, можда некоја појака графичка како на пр. GTX460/HD 6850 за 1080p.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да единствено графичка ќе треба баш асална ако сакаш на максимум ама ја сум задоволен и со медиум :)
Во RAM те јадам ама другово си појак :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Оваа игра ми е најочекувана оваа година. Колку само часови оставив на 2-ката не ми се верувам. 3-кава очекувам да биде најдобра од цел серијал. Донлоадинг ин прогресс коментари утре
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Од razor 1911 добар е торентот, така? :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
добар е само што нема ceeds :(

--- надополнето ---

Торентот од RAZOR од thepiratebay го избришаа fake е!!!
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Јас ја извадив и е супер, само треба време да се наштелува assists & difficulty, gymkhana сега за сега ми е невозможно да ја возам. Ваљда дека сум нуб :pos2:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Јас ја извадив и е супер, само треба време да се наштелува assists & difficulty, gymkhana сега за сега ми е невозможно да ја возам. Ваљда дека сум нуб :pos2:
дај торент ако не :)?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Јас ја извадив и е супер, само треба време да се наштелува assists & difficulty, gymkhana сега за сега ми е невозможно да ја возам. Ваљда дека сум нуб :pos2:
И двојката беше премногу тешка, ама после станав про. Не ја оставај одма вози што повеќе тоа подобро.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Мене двојката ми беше лесна али ја играв на PC. Навикнат сум да играм игри со возење на тастатура и многу ми е подобро, а реално со џојстик би требало да биде полесно :icon_bigg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom