Digital SLR - до скромна цена

Член од
4 ноември 2012
Мислења
137
Поени од реакции
53
Друштво нов сум во оваа област,направив некој пребарувања по интернет може некој совет што би барам кај dslr апаратите и некој скромен предлог до најмногу 18,000 ден. и каде би го нашол кај нас во Македонија.
Благодарам на секој кој ќе "помогне" :)

би сакал да сликам пејсаж и ноќна слика со уклучена отворена бленда :) :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
12.994
Поени од реакции
7.597
Нема дслр за 18000.
Најефтините се ~27000 никон д1000 и канон 1000д.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
939
Настаро се наоѓа, нов нема за таа цена.
 

miki002

Фејл гејмер
Член од
18 февруари 2010
Мислења
369
Поени од реакции
268
Види mirrorless мислам дека се наоѓа некој Olympus баш до таа цена.
Види го овој. Не сум доволно запознаен со карактеристиките, затоа е тука другите форумџии, но се каам што доцна го видов а купив point&shoot за 65% од оваа цена.
 
Член од
20 март 2008
Мислења
694
Поени од реакции
414
Ај види овој. Мислам дека ќе ти се свиѓа

Edit: Ја одма ќе го земев, ама купив нов 1 месец пред да го пише постов Acid. Искористија шансата ако уште не го продал.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
9.392
Поени од реакции
8.595
Види mirrorless мислам дека се наоѓа некој Olympus баш до таа цена.
Дап, за во ценовен лимит мислам немаш друг избор освен EPL-1.
Баш тој модел го купив од Амазон и деновиве треба да ми го донесат пријатели.

По описите што ги читав, добар апарат за цената. Со адаптер можеш да користиш многу од старите SLR објективи, на ибеј за евтино се начекуват сочувани недигитални објективи... Ако сакаш мануална фотографија за евтини пари, нема подобар избор од EPL-1. Дури и со основниот објектив од комплетот, апаратот е добар, mirrorless и мал негабаритен со ретро изглед, многу подобар апарат од point&shoot алтернативите за истите пари.
Како да го најдеш во Македонија, не знам. Прашај кај некој дилер/застапник за Олимпус или размислувај како да го земеш од амазон или да ти го донесе пријател...
 
На врв Bottom