Deezer достапен и за Македонија

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.053
Незнам дали е тука прикладно место но ако не е нека ја преместат. За сите оние кои сакаат да слушаат музика каде и да се (зборувам легално без торент симната музика и слично) тогаш Deezer е одличен сервис за вас. За разлика од Spotify,Pandora и сличните кои се недостапни за Македонија, Deezer од друга страна функционира и за Македонија и нуди неограничена музика за 3,5 евра месечно која истата можете да ја слушате на Компјутер,онлајн или пак на мобилен телефон. Ја го користам сервисот и според мене функционира. Кој го интересира може да види.

http://www.deezer.com
 
G

garthok

Гостин
Добар е го тестирам во моментов, има и ласт.фм скроблер него ме интересира нема како софтверска верзија на плееров, мора ли преку прелистувач?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.053
Добар е го тестирам во моментов, има и ласт.фм скроблер него ме интересира нема како софтверска верзија на плееров, мора ли преку прелистувач?

Јас преку прелистувач слушам на компјутер али најчесто сум на телефон така да си ја имам апликацијата за Андроид.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Бев на маркетинг изстражување уште пред 2 месеци пред да се релисне. Се работеше колку да биде цената на истиот во мк. Тиње. Кога ќе ми биде платата 500 евра можеБИ и ќе се запрашам дали да одвојам 3,5 евра за софтвер за музика ...
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
590
Си користам доста време Spotify бесплатно, и функционира во Македонија со малце повеќе зачини од вообичаено :X3:
 
Член од
20 октомври 2012
Мислења
3.612
Поени од реакции
6.239
Единствено нешто што ни остана у оваа држава е пиратеријата :unsure: а вие со вакви теми сакате и нејзе да ни ја одземете :cautious: е нема да може! :mad:
x.png
Они нас ќе не ограничувале... :pipi:Слушајте бесплатна музика, да живее пиратеријата!
 
G

garthok

Гостин
Си користам доста време Spotify бесплатно, и функционира во Македонија со малце повеќе зачини од вообичаено :X3:
Као бе? Ја го користев додека живееше сестра ми во Англија, се логираше на секој 14 дена за да можам да слушам. Сега со прокси, со све никако не можам. Единствено можев со нови профили али гледам сега ни така не може. А кога сме кај Дизеров, ќе можам да слушам на мобилен по 2 саати дневно кога ќе ми истече трајлов, или? Иначе добра е апликацијава прелистав понекомерцијални бендови, и има доста.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.708
Поени од реакции
10.562
Што ти е напредок, а?
Според денешните стандарди изгледа е премногу малтретирање да слушаш музика од свои фајлови, мора од стриминг да се слуша.
 
Член од
31 август 2008
Мислења
1.853
Поени од реакции
815
210 денари месечно е прилично културна цена.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.555
Поени од реакции
590
Као бе? Ја го користев додека живееше сестра ми во Англија, се логираше на секој 14 дена за да можам да слушам. Сега со прокси, со све никако не можам. Единствено можев со нови профили али гледам сега ни така не може. А кога сме кај Дизеров, ќе можам да слушам на мобилен по 2 саати дневно кога ќе ми истече трајлов, или? Иначе добра е апликацијава прелистав понекомерцијални бендови, и има доста.

Има бесплатно програмче BearTunnel, провери го и имаш повеќе држави, ќе си го пуштиш зависно од која држава ти е Spotify акаунтот и тераш. Иначе да, во последно време со Прокси нејќе, т.е. ретки се тие проксиња кои Spotify не ги маркирале ваљда.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.808
Поени од реакции
5.676
Само еднаш користев Deezer и ај денеска решив пак да го испробам. На компјутер приметив можеш да слушаш бесплатно песни цели албуми а на мобилен/таблет/телевизор пробав мора да имаш premium ако не ограничено ќе слушаш плејлиста неколку песни различни артисти. Зошто е тоа така направено?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.693
Поени од реакции
11.948
Само еднаш користев Deezer и ај денеска решив пак да го испробам. На компјутер приметив можеш да слушаш бесплатно песни цели албуми а на мобилен/таблет/телевизор пробав мора да имаш premium ако не ограничено ќе слушаш плејлиста неколку песни различни артисти. Зошто е тоа така направено?
Тоа Дизер, Спотифај, то се све глупости за да ти го стрижат џебот. Ги користев одредено време и ако не платиш, подобро само избриши ја апликацијата.
Златен Јутуб, вадете му ја маста додека не ставиле и они цени за користење.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.808
Поени од реакции
5.676
Тоа Дизер, Спотифај, то се све глупости за да ти го стрижат џебот. Ги користев одредено време и ако не платиш, подобро само избриши ја апликацијата.
Златен Јутуб, вадете му ја маста додека не ставиле и они цени за користење.
И Јутјуб се наплаќа премиум услуга за Youtube music и има некој плус опџии

На Јутјуб од еден артист ги нема секогаш сите песни од нов албум, ако им текне да направат видео спот или видео со текст ќе има но до тогаш ќе чекаш. Сепак жива и здрава да ни е пиратеријата и торентите, се изнасимнав албуми и песни.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
1.003
Поени од реакции
261
Активирав денес Dezzer by A1. Ме интересира дали ако само слушам музика, ми зафаќа меморија? Влегов во Storage во апликацијата и нешто имаше да одберам локација за нешто за зачувување.
Автоматски споено мислење:

Активирав денес Dezzer by A1. Ме интересира дали ако само слушам музика, ми зафаќа меморија? Влегов во Storage во апликацијата и нешто имаше да одберам локација за нешто за зачувување.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom