Dead Can Dance во Скопје 23 и 24.05.2022

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Astrid Williamson appreciation post.
Denes ke go slusam Into the Mountain.
Underwater bese momentot koga pocna koncertot za mene.

Prekrasno 3 casovno iskustvo. Lisa Gerrard e ikona. Kakvo samo vladeenje na zvukot. Vrtea poznati ko Opium, Amnesia (licno omilen album...), In Power We Entrust, Carnival is Over... Posle 10min stoecki ovacii se vratija so Children of the Sun... Etc...

Ama starosna granica na publika... Pocnuvase od 40 pa do 70. Me zamisli koi lugjenca jas ke gi slusam so nivna maica na nivni koncer koga ke sum i jas na tie godini?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968

се ближи денот
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.568
Поени од реакции
17.968
Soliden koncert, zvucat mokjno vo zivo. Brandon Perry zvuci ko na audio snimka, a Lisa zvuci bolje. Me naezi na Host of Seraphim. Mene 2.5 saata mi bese malku, mozebi zaradi toa i nemase komunikacija so publika i toa mi e ko edinstvena zamerka, ja sum naviknat so saati da gi slusam dur rabotam. Koj tezok maler sum telefonov mi se isklucil i ne si go znaev pinot... Klavijaturistkata Astrid bese odlicna ko predizveduvac


Koncertot pocinja u 8 i 30, 15 do 9 na vrata se stvara najgolemata guzva i guranje (not cool at all)
 
Последно уредено:

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Astrid Williamson appreciation post.
Denes ke go slusam Into the Mountain.
Underwater bese momentot koga pocna koncertot za mene.

Prekrasno 3 casovno iskustvo. Lisa Gerrard e ikona. Kakvo samo vladeenje na zvukot. Vrtea poznati ko Opium, Amnesia (licno omilen album...), In Power We Entrust, Carnival is Over... Posle 10min stoecki ovacii se vratija so Children of the Sun... Etc...

Ama starosna granica na publika... Pocnuvase od 40 pa do 70. Me zamisli koi lugjenca jas ke gi slusam so nivna maica na nivni koncer koga ke sum i jas na tie godini?
Ist raspored :icon_lol:
Ama top! (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom