Dead by Daylight во Македонија

Дали ти е позната оваа игра?


  • Вкупно гласачи
    15
Член од
27 јуни 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Дали некои Кајганџии тука ја играат играва? Многу ретко гледам во неа играчи од Македонија, а навистина не е толку лоша.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.400
Поени од реакции
1.669
Позната ми е ама не ја играм.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
1.364
Поени од реакции
707
Не ми е позната, ама сум чул за Dying Light ако е нешто слично.
 

Отприлика

Гопник
Член од
28 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
29
Дали некои Кајганџии тука ја играат играва? Многу ретко гледам во неа играчи од Македонија, а навистина не е толку лоша.
Ја играш ти? Вака интересно ми глеа, ако има играчи и ако може парти да се праи да се собериме леченки на тимспик едно друго би ја купил.
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Ја играш ти? Вака интересно ми глеа, ако има играчи и ако може парти да се праи да се собериме леченки на тимспик едно друго би ја купил.
Може четворица заедно да играат против рандом убиец, или може петмина да се соберат за да играат 4v1.
 

Отприлика

Гопник
Член од
28 јуни 2019
Мислења
38
Поени од реакции
29
Епа ај ќе ја купам сеа да зиам плата па ќе се лечиме, ако си in. Обожавам вакви игри.
 
На врв Bottom