DDR2 memorija

Член од
15 декември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
10
Dali nekoi ima za prodavanje DDR2 od 4GB parce i koja cena..
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.394
Поени од реакции
6.510
Dali nekoi ima za prodavanje DDR2 od 4GB parce i koja cena..
Немам за продавање, ама има една продавница во Скопје за половни компјутери и делови, ДДстор во аеродром е.
Еве линк до нив, пребарај на веб страната може ќе најдеш, ама мислам дека и ако не најдеш таму, можеш да им се јавиш телефонски да ги прашаш дали имаат тоа што бараш, ја поодамна купував баш DDR2 2 гига рам, така ги памтам.
Само не им оставај меил, нема начин UNSUBSCRIBE да им направиш, утепуваат од меилови со промоција на меил. :)
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Ddr2 2gb posledno mislam idese 1000 denari novo. Staro po servisi za kompjuteri ili nesto po oglasi.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
10
Проверив на линкот немаат ке треба да ги прашам...
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
само на старо, ново и да има останато некое парче ќе биде со некоја безвезе цена.
 
A

aleksmkd123

Гостин
Jas imam 2 parcinja po 2Gb DDR2 Memorija dvete mozam da ti gi dam za 1000ce
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
тешко да се најдат 4гб ддр2 затоа што ретко кој ставаше повеќе од 4гб, а повеќето плочи не подржуваа 4гб мемории, па повеќето имаа иста конфигурација како кај тебе 2х2гб.
 
Член од
15 декември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
10
Vo ret e toa ama na maticnata pisuva 8 znaci nikako nemozam da gi iskoristam...
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
253
Поени од реакции
102
тешко да се најдат 4гб ддр2 затоа што ретко кој ставаше повеќе од 4гб, а повеќето плочи не подржуваа 4гб мемории, па повеќето имаа иста конфигурација како кај тебе 2х2гб.
Ова е малце касно знам, али јас имам 2 функционални DDR2 RAM плочи. Ако на некого му требаат нека ми каже ќе се договориме за цена.
 
Член од
9 јуни 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ова е малце касно знам, али јас имам 2 функционални DDR2 RAM плочи. Ако на некого му требаат нека ми каже ќе се договориме за цена.
Мене ми требаат 2 плочки DDR2 oд по 4GB. Доколку ги имаш те молам пиши да се договориме околу цена и подигнување на истите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom