Dali odamna e izmeslen lek za rakot?

S

smart ass

Гостин
и сега??

линкови имам на тема??

чуму да читам по линковите,ако веќе се отвара тема нека има две страни ебаго барем толку не е тешко:smir:
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Да. Го измислија евреите. Го криeja во синагогите. Го измислија уште пред 2ра светска војна, затоа уствари и Хитлер ги нападна. После отиде кај германците кои го предадоа на вонземјаните и така исчезна лекот за рак. :tapp:
Вакви ствари веќе кога ќе видам :tapp: Го отворив линкот и прво што ми падна во очи беше кожната реакција на тој што му капнал цитостатик на дланка. Нормално дека ќе има таква реакција, се прави реакција и од венските антибиотици ако стигнат до кожа, затоа се и за венска употреба.
Смачено ми е од читање дебилни теории за криење на лекот за рак. Да беше откриен, одамна ќе го продаваа по цена доволно висока за да надоместат што не би се користело хемотерапија. Аман веќе!:uvo:
 
S

smart ass

Гостин
Да. Го измислија евреите. Го криeja во синагогите. Го измислија уште пред 2ра светска војна, затоа уствари и Хитлер ги нападна. После отиде кај германците кои го предадоа на вонземјаните и така исчезна лекот за рак. :tapp:
Вакви ствари веќе кога ќе видам :tapp: Го отворив линкот и прво што ми падна во очи беше кожната реакција на тој што му капнал цитостатик на дланка. Нормално дека ќе има таква реакција, се прави реакција и од венските антибиотици ако стигнат до кожа, затоа се и за венска употреба.
Смачено ми е од читање дебилни теории за криење на лекот за рак. Да беше откриен, одамна ќе го продаваа по цена доволно висока за да надоместат што не би се користело хемотерапија. Аман веќе!:uvo:
:zver::zver::back::pos2::pos2::pos2:

ете така е ама велам има разлика од луѓе и раја....епа рајата сака едноставни дебилни теории:toe:
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Јас сум сигурен дека нашле лек само не го пуштаат во промет пошто ќе се изнакоти човештвото.
И со сидата истата работа е ако немаше лек како Меџик Џонсон и Витни Хјустон се излечија?
За кошаркаров ќе речеш спортист е јак имунитет имал, а пеачкава како успеа да ја совлада чумата на 21-от век?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Јас сум сигурен дека нашле лек само не го пуштаат во промет пошто ќе се изнакоти човештвото.
И со сидата истата работа е ако немаше лек како Меџик Џонсон и Витни Хјустон се излечија?
За кошаркаров ќе речеш спортист е јак имунитет имал, а пеачкава како успеа да ја совлада чумата на 21-от век?
навреме откривање на ракот во првиот стадиум се лечи со операција ке го остранат ако се открие во 2-3 стадиум тогаш се оди на хемотерапија,хемотерапијата го забавува ширењето на ракот а не и да го лечи значи па ке умре човекот место за 3 год со помош на хем ке умре за 6 год,нема лек се уште генецка болест е нај тешко да се најде лек вајда за 10-20 години ракот ке биде ништо ама па ке испадне нова болест и така
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
навреме откривање на ракот во првиот стадиум се лечи со операција ке го остранат ако се открие во 2-3 стадиум тогаш се оди на хемотерапија,хемотерапијата го забавува ширењето на ракот а не и да го лечи значи па ке умре човекот место за 3 год со помош на хем ке умре за 6 год,нема лек се уште генецка болест е нај тешко да се најде лек вајда за 10-20 години ракот ке биде ништо ама па ке испадне нова болест и така
Јес ку*ац извини на израз! Од кај ти е идејава? Ракот СЕ лечи и хемотерапијата може целосно да го уништи, не е генеЦка болест (научи правопис, бате) и нема да умре за 6 години, може да си проживее уште 40-50 години после хемотерапијата. Не се сите типови рак исти, некој се лечи со операција, некој само со хемо, некој со зрачење, некој комбинирано. Онкологијата не за џабе е посебна струка. Ако не знаеш нешто, не шири дезинформации. Прочитај нешто пред да дадеш некому смртна пресуда.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
Јас сум сигурен дека нашле лек само не го пуштаат во промет пошто ќе се изнакоти човештвото.
И со сидата истата работа е ако немаше лек како Меџик Џонсон и Витни Хјустон се излечија?
За кошаркаров ќе речеш спортист е јак имунитет имал, а пеачкава како успеа да ја совлада чумата на 21-от век?
И Витни била по спортот. :pos2: Само не сум знаел дека има сида.:nesum:

А за ракот, како и за сите болести постои лек. Само треба некој да го открие. Ракот е премногу сложен. Се работи за повеќе видови и подвидови (рак на бели дробови, на мозок, на дебело цреви и т.н.). Ако се најде лек, најверојатно нема да биде еден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom