Da Vinci's Demons

Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Го гледав трејлерот авантура е серијава според мене и не е толку лоша
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Ја ги симнувам па ги гледам :D
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Да ти се плукам во тоа Макс тв ,баш го најавија тв каналов Фокс пред почетоков на месецов дека ќе го стават во понудата и се порадував ,видов дека ќе почне на тој канал оваа серија (иако не сум нешто многу по серии) ,си реков ај ова можеби ќе ме заинтересира да го погледнам ,ама се уште не ја ставиле овие од Макс тв :facepalm:
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Да ти се плукам во тоа Макс тв ,баш го најавија тв каналов Фокс пред почетоков на месецов дека ќе го стават во понудата и се порадував ,видов дека ќе почне на тој канал оваа серија (иако не сум нешто многу по серии) ,си реков ај ова можеби ќе ме заинтересира да го погледнам ,ама се уште не ја ставиле овие од Макс тв :facepalm:
Златна zamunda он ќе чека сирот од макс тв :cool:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Златна zamunda он ќе чека сирот од макс тв :cool:
Би ја симнал од замунда ,ама немам голема навика да гледам серии на компјутер. Вака на телевизија можеби и би ме натерало да ја гледам.
 
Член од
13 септември 2012
Мислења
59
Поени од реакции
8
И нешто околу серијава ? Вреди да се гледа или не ?
 
Член од
21 април 2008
Мислења
260
Поени од реакции
127
слично као авантурите на Синбад на времето,, само овде главен лик е младиот Леонардо ДаВинчи...има по нешто и фантазија,,

за тепање време ке ја биде xD
 
H

HoT IcE

Гостин
Da Vinci's Demons е авантуристичка/историска серија посветена за животот на младиот уметник, архитект и гениј Да Винчи во ренесансна Фиренца. Серијата раскажува две приказни, едната е за Да Винчи и неговите авантури, размслувања и идеја, другата е за борбата помеѓу Фиренца и Рим, односно Римо католичката црква која контролира се во Италија и прикажува за нејзината корумпираност, дејстување и политика.

Младиот Да Винчи го глуми Том Рајли. Според мене глумата на Том е океј и харизматична, има интересна харизма, движења и појава за да ти создаде навика да го гледаш и навикнеш. Ликот до сега нема никаков character development, и е толку искулиран т.е амерички набилдан лик за да го сакаш што се чудам за слободата на режисерите Леонардо да го направат па да не речам assassin. У други зборови, не очекувајте ликот на Да Винчи да биде оној за кој што сте учеле по историја, уметност или Википедија, ова е различен Лео.
Се сретнуваат интересни глумци, особено лепотицава со име Лаура Хедок за која во почетокот трипав дека е Џоли, пошто многу личи на неа. Како и да е, преуба фаца е, и ќе уживате дур ја гледате.

Серијава е интересна за гледање, има интересни ликови и сцени пропратени со голотија и секс сцени, ама ја ставам tier 3 серија оти има многу фалинки кои се неопходни за една квалитетна серија.
Ефектите се исто на слабо ниво, ама бележат подобрување така да не би требало да претставува проблем.

Серијава е за чилање, и ја препорачувам на сите, затоа што е забавна за гледање и нема да ви биде досадно, исто е и добра за гледање во друштво, интересни се дешавките на Лео низ серијава.

Има излезено една сезона со 8 епизоди од по 60 минути, и во моментот си вози и втора сезона на Старз.

 
H

HoT IcE

Гостин
Заборавив да го пингнам @RickyLFC9 ко дежурен историчар на форумов за серијава, и воедно да му дам препорака да ја гледа.:P
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Вчера баш почнав да ја гледам.Премногу мадафакерски ми е прикажан Да Винчи бар во првата епизода
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Јас до кај 5-6 епизода од прва сезона ја прегледав тогаш ко излезе да речам. Ок е, ама не е нешто претерано wow, а тогаш бев во потрага по нешто претерано wow и ја баталив. Но ме бендисуваше атмосферата и горе долу сплектикте и интригите, така да в лето се надевам че ја продолжам со се втора сезона.
 
H

HoT IcE

Гостин
Да, затоа реков дека Лео е во едно поинакво светло прикажан. Ама убаво рече @turvior, ако барате нешто wow, не е wow, ама вреди за гледање дефинитивно, ако ви се допаѓала Supernatural, и слични на неа, ќе ви се допадне и оваа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom