Cybill

  • Креатор на темата јовица11
  • Време на започнување
Ј

јовица11

Гостин
Нова серија на Алфа ТВ: Сибил

„Сибил“ е телевизиска серија од 1995 година, во која познатата холивудска актерка Сибил Шепард глуми лик кој е, всушност, олицетворение на нејзиниот идентитет и лик.
Се работи за средовечна глумица која додека се бори да остане на сцената и во видокругот на холивудските продуценти, приватно се справува со своите две ќерки, двајцата поранешни сопрузи и со нејзината пријателка која почесто е пијана отколку трезна.
Со ќерките решава тинејџерски и адолесцентни проблеми, за поранешните сопрузи не е сигурна дали е сеуште мажена за нив или не, а со пријателката...
Во меѓувреме, во секоја епизода од серијата среќаваме уште десеттина други ликови и ситуации кои го создаваат необичното секојдневие на Сибил...
Серијата „Сибил“ е добитник на повеќе ТВ награди за аристи и за сценарио.
Идеа на: Чак Лори
Улоги: Сибил Шепард, Диди Фајфер, Алиша Вит, Кристин Барански, Том Вопат, Ален Розенберг...
Секој работен ден во 19:00
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
:vozbud:Леле мојата омилена серија.... Ми текнува на сител ја даваа едно време. Мериен ми е најомилена од серијата. Најѕверка е... :vozbud:
Прекрасна серија е ова, мора да се гледа...:vozbud:
 
Ј

јовица11

Гостин
Мериен rules.Едвај чекам да ја гледам денес.Вчера ја пропуштив првата епизода:(
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Е баш ќе ја гледам серијава да видам што е толку убава оти многу ја испофаливте.
 
V

Viktorijabt

Гостин
Се сеќавам дека ја гледав порано, кома беше. А Сибил е одлична актерка, ја гледав и во "Moonlighting" со Брус Вилис. И таа беше одлична серија.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
се израдував кога видов дека пак ќе се емитува серијава,ја гледав на сител пред неколку години...
Сибил Шепард е една извонредна глумица,и мислам дека се Moonlighting беше голем хит во свое време..извонредна серија истотака :) :vozbud:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Аааа морам да ја гледам пак серијава.
На оваа серија сум се смеел до солзи.
И никако да ја заборавам епизодата во која Сибил разбра дека ставањето мајонез на коса го храни влакното, па кога Сибил стави таа цела тегла, ама не тегла него теглиште.Цепки:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom