Counter Strike 1.6 !

Член од
1 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Доколку сеуште играте CS 1.6 и барате некој сервер добар каде би можеле да играте со забава и без никакви проблеми од страна на играчи од типот на читери итн ова е местото за вас!

Пред се ова е првиот Македонски сервер кој се искачи на врвот на топ листата сервери во светот, топ20 сервер во светот и еден од најпопуларните сервери во Македонија и надвор, многумина што играат сеуште не им е познат можеби поради некој нивни причини недоволно информирање.

Би сакале да ви објасниме дека ова е првиот сервер што функционира на различен начин од сите останати сервери и не ич сличен со ниеден сервер, тука се базира на мод Публик под мапите ASSAULT што значи на серверот се играат различни асаулт мапи, не се игра dd2,inf,nuke,train итн сите познати стари мапи кои се повторуваат на повеке сервери.

Серверот е создаден пред 2 години и се труди да биде еден од најуспешните во Македонија и надвор и успеваме во тоа, но сепак ни е потребна поголема реклама како би го дознале сите овој сервер и би почнале со играње на него доколку им се допадне секако.

Секоја година односно откако е создаден серверот ние пред новагодина организираме големи турнири на серверот доделуваме награди од типот на админи, стим клучеви за игри, cw сервери, итн.

Серверот на 5 декември ке имате можност да го разгледате во новогодишно издание, со наши сопствени плугини кодирани од наша страна за да биде поинтересен серверот и позабавен, сите заинтересирани можат да се зачленат и на форумот и да бидат дел од овој сервер!

Порано предложивме на кајгана да бидеме дел од нив како што беше некогаш серверот cs.kajgana.com но не добивме никогаш повратен одговор.


IP: 176.57.188.43:27031
Host: CS.NGG-GAMING.COM:27031
Forum: http://forum.ngg-gaming.com


 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
CS прекинав да играм од кога почнаа по македонскиве сервери да идат копиљаци кои се курчат на сите. Исто до таквото ми се дојдени и оние новопечени малолетни админи кои уште играат со прстот в уста, ко ќе влезат на сервер мислиш тие се газди, па "кршат нос" на кого стигнат...
 
Последно уредено:
D

Dynamo

Гостин
CS прекинав да играм од кога почнаа по македонскиве сервери да идат копиљаци кои се курчат на сите. Исто до таквото ми се дојдени и оние новопечени малолетни админи кои уште играат со прстот в уста, ко ќе влезат на сервер мислиш тие се газди, па "кршат нос" на кого стигнат...
Многу досаѓаат, плус и админите се курчат многу, админ сум што сакам ќе правам... Затоа играм на романски сервери, и да се курчат ништо не им разбирам.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
мене ме нервираат тие што не разликуваат snd со wh и цело време обвинуваат за чит
 

Riken

Stuck in reverse.
Член од
9 декември 2008
Мислења
7.812
Поени од реакции
11.132
мене ме нервираат тие што не разликуваат snd со wh и цело време обвинуваат за чит
Е управо си за ова, пред 2 години викам ај ќе се уклучам на Телекабел да видам шо научиле...им правам 16-1 и одма бан за wh.
Се вратив на Босанскиот кај шо си играв без копиљаци и со админи шо разбираат ЦС.
Инаку немам играно одамна.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
Е управо си за ова, пред 2 години викам ај ќе се уклучам на Телекабел да видам шо научиле...им правам 16-1 и одма бан за wh.
Се вратив на Босанскиот кај шо си играв без копиљаци и со админи шо разбираат ЦС.
Инаку немам играно одамна.
исто и мене ме имаат банирано за без причина :place: слабо играчи некако на 1.6, ја од лаптопов не ни можам др да играм така е збор, cs go ми сецка, така да играм понекад на макс серверите, а иначе овој го пробав не е лош, некако помалку пинг ми има од макс ама па повеќе како да лагува дур пукаш
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Како да ви објаснам серверот е тотално различен од сите останати, влези поиграј еден ден види како стои :)
И јас сум бил на ваше место играм CS 1.6 уште од дете моментално сум 20+, сум бил мн пати баниран од такви накурчени админи итн, и секако дека никој не би играл на такви сервери, тука сме неколку хеад админи кој се над 20+ и 30+ год така да не е исто со деца од 10-12 год накурчени што банираат кого сакаат и немаат искуство за админ. Можете слободно да влезете и да проверите CS можете да ја спуштите од http://cs.deltahost.mk
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
1.446
Поени од реакции
10
Кај идете со "cs" Асаулт мапи? Деца од 10 год ги играат тие мапи.
Без "de" мапите, тапа.
 
Член од
13 мај 2013
Мислења
150
Поени од реакции
38
Јас 2 години не играм cs се откажав од времето кога почнаа со CS:GO. Инаку сега по малку ми се приигрува вака за зимскиов период, али јас сум заинтересиран за BonnyHop, HNS и Zombie. А пукањето за некој друг нека остане :D
 

FeliXxX

Нинџа
Член од
27 април 2010
Мислења
808
Поени од реакции
282
Mapata za counter strike od TRGOVSKI STIP da ne ja ima seuste nekoj ?
 

bubax_emir

чаирчанче
Член од
12 ноември 2008
Мислења
300
Поени од реакции
8
Lugeee daj neka krene nekoj KGN server breee :)
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.419
Поени од реакции
1.920
Гледам пред некој ден на декстоп што има, и што ќе видам, иконче Counter Strike, ми светна одма.:ljubove: Си викам, сигурно не ни има сервери веќе. Уште кога излезе Source бев противник и не ми се допаѓаше, ја поправија многу со GO, но некако ми ја немаа игривоста на 1.6.
Отворам играта, гледам серверите, стојат доста од нив од пред неколку години, загледувам поубаво, што ќе видам, фулирани серверите, нема место.:uzi:Полно, мислиш некоја игра од 2017 година е. И така, сега пак си подигрувам чат пат. :)
 
На врв Bottom