Cougar Town

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245



"COUGAR TOWN"е новиот ситком од Еј Би Си, чија премиера се очекува на 23 септември годинава. Во главните улоги во серијата се појавуваат Кортни Кокс (Пријатели), Криста Милер, Бизи Филипс и Брајан Ван Холт.

-Кратка содржина-

Серијата го следи животот на Џулс Коб, жена од Флорија која скоро се разведила и сега, со својот 17 годишен син, решава да најде некоја занимација во нејзиниот забавен живот. Со единствено момче блиску до нејзините години, таа решава да излезе со момчето наречено Боби. Со Џулс, како и да е; животот со излегување на нејзина возраст е сепак самоубиство.

 
Ј

јовица11

Гостин
Tретата епизода I love it!
Моментот на епизодата беше делот со кадата "I didn't realize you were so tall". :pos: "You can't see the blood through all these bubbles".
На под бев кога гледав (буквално).



Иако комшијата со весникот (papar buddy) е напорен во поголемиот дел, има интересни дешавки и со него.
"Kandee with no last name":pos:
Серијава веќе доби full season pick-up :cuc:
YaY!
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101


Серијата се фокусира на неодамна разведена жена која повторно почнува со забава, додека живее со нејзиниот 18 годишен син.

Јас ја гледам само поради Courtney Cox која глуми многу добро и бидејки ја обожавав во Пријатели :) Што мислите вие за серијата ?



*Нова епизода со македонски превод доколку не ви оди англиски на FoxLife оваа среда 22:00


 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Јас ја преферирам Свинг Сити, масовна распаљотка..
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.108
Поени од реакции
818
Супер е серијава, една од поомилените ми е, јас ја гледам на компјутер.
Ептен ми се бендисуваат локациите, мислам на Флорида дека е снимена, башка цело време е лето, а и живи смешки е xD
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Само што завршив со првата сезона и ја чекам втора сега :):) Снимена Culver City, California :)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Ја открив серијава и ептен ми се сфиѓа целиот концепт.
До пола сум со епизодите и едвај чекам да почнат со 2ра сезона :)
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Супер е серијава,ја изгледав цела сезона ја очекувам втората :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Интересна е, не е лоша. Не е нешто нај, нај... ама има добри моменти. Не би ја симнувала, ама кога ја даваат на Фокс Лајф, ја гледам пошто ме релаксира некако... :)
 
Член од
20 мај 2010
Мислења
78
Поени од реакции
78
Многу добра серија... истите креатори од Scrubs, и Christa Miller (Jordan) со скоро ист цинизам како во Scrubs... првите неколку епизоди се потапа, ама после е закон... кортни и не е толку добра (јас ни во friends не ја сакав) .... ако немате серии за гледање, радо ви ја препорачувам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom