Copa América 2021

Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Честито седма.

Изгуби се Стелт со Левандовски и сите што бладате со Жоржињо/Маунт.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Во 88 што промаши Меси а у
Му се ффатија нозите,страх улица брестова,трема,споменик..Наместо да ја решеше утакмицата.
Иначе пола утакмица уфц беше:D
Честитки за Меси
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
На пат уште една златна топка (y)
:pos:
По кој основ, дури и во репрезентацијата не беше најдобар, ниту пак на клубско ниво направи нешто.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
:pos:
По кој основ, дури и во репрезентацијата не беше најдобар, ниту пак на клубско ниво направи нешто.
А кој треба да освои, Хаверц барабата или Стерлинг кој не постоеше во Сити. Или можеби Маунт, солиден играч, ама смешно е да се спомнува за златна топка. Нормално дека Меси е светлосни години пред сите овие.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Конечно успех со Аргентина за Меси (не е успех пораз во финале). Жално ќе беше да ја заврши кариерата без тоа.

Овие од Барса ваљда за 15-20 години ќе научат дека златна топка се зима за колку добро си изиграл таа година и каков успех си постигнал со клуб и репрезентација, а не за кој е најталентиран играч. Ама Меси со трофејов загарантирано зима поради статистиката во 2021, иако ништо не направи со Барса.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
А кој треба да освои, Хаверц барабата или Стерлинг кој не постоеше во Сити. Или можеби Маунт, солиден играч, ама смешно е да се спомнува за златна топка. Нормално дека Меси е светлосни години пред сите овие.
Ако освои Италија се освен Жоржињо е тешка глупост.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.199
Поени од реакции
7.985
Браво за Аргентина за титулата. Мило ми е за Меси, со целата негова кариера и се што пружи на фудбалските терени заслужи да земе трофеј и со репрезентацијата, иако имаше еден помалку вреден од Олимпијадата. Интересно е што со своите голови Ди Марија им донесе и КА и ОИ.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
1.971
Поени од реакции
1.864
По валкана игра, не сум гледал некое финале. Бразил имаше иницијатива, ама Аргентина во првото полувреме повеќе од шансите. Меси добар во првото полувреме, но многу покриен, а во второто воопшто не се гледаше. Ди Марија стандарден, секогаш опасен, Лаотаро многу повлечен, речиси ништо не покажа.
Де Пол изгина на терен, машки се бореше со Наимар, и доби заслужен жолт, ама не престана ниту еден момент.Буквално играше box to box играч, и за мене беше man of the match..(не знам дали прогласија таков синока).
За Меси вредеше да се остане до 4 сабајле .
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.598
Поени од реакции
5.102
Ооо фала богу, нема више барсашиве да ми бројат финалиња.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Messijeva 2021. godina:
38 utakmica
33 pogotka
14 asistencija
26 nagrada za najboljeg igrača utakmice
Najviše golova i asistencija u La Ligi
Najviše golova i asistencija na Copa Americi
Kup kralja
Copa America

Пошо Жоржињо требало да освои, ако не све ќе било глупост. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom