Clash of Clans

  • Креатор на темата Trajce Vasilev
  • Време на започнување
T

Trajce Vasilev

Гостин
Ја отварам оваа тема за оние што играат Clash of Clans и што сакаат да дискутираат за неа.Барав низ форумов али никако да најдам отворена тема за оваа игра.Еве за почеток:
Играта е стратешка и постои уште од 2012-та година.Направена е од компанијата за игри Supercell во Хелсинки,Финска.Јас почнав околу крајта на зимата во 2014-та да ја играм по препорака на еден школски другар.Првин мислев дека е некој "Rip-off" како оние Clash of Kings/Clash of Angels,итн...али кога ја видов за прв пат сватив дека не е така.И еве сега до ден денес ја играм и многу сум добар.И ке продужам да се јачам.Еве како ми изгледаат базите.И да не сум среден со Layouts бидејќи не сум со се макс.Кога ке бидам тогаш ке се подсредам.Слободно пишете подоле што сакате. Screenshot_20171104-142018.png Screenshot_20171104-142024.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Чекај малку, ноктите лакирани ти се?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
На играва остаа тие што се макс лвл и што изгубиле огромно време на неа. Сите се префрлија на Clash Royale
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.649
Поени од реакции
1.538
На играва остаа тие што се макс лвл и што изгубиле огромно време на неа. Сите се префрлија на Clash Royale
Исто срање и двете се на кинезине Тенцент (Суперцел). И таму има paywall после арена 9.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom