Chelsea - Arsenal, Stamford Bridge, Saturday, 29.10.2011, 13:45

Каков ќе биде исходот на мечот Челзи - Арсенал ?

  • Победа за Челзи

    Гласови: 54 53,5%
  • Победа за Арсенал

    Гласови: 34 33,7%
  • Нерешено

    Гласови: 13 12,9%

  • Вкупно гласачи
    101
  • Гласањето е завршено на .

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Арсенал се враќа, барем резултатски, за играчки не коментирам, пошо го неам глеано 5-6 утакмици и се надевам дека може да го добие дербиво или барем до нерешено. Не дека ми одговараат киксови на Челзи, али осеќам ова е добар тип Х2.
 
A

Auditore

Гостин
Ти па си го гледал Кошелни како игра..Ти Челзи дали си ги гледал, па не Арсенал.
Не ми се прави манга и паметен овде, не ни изгледаш како паметен.
Кошелни го имам пратено како игра за Арсенал откако потпиша на многу мечеви, и знам дека нема да може да ги сочува ниеден од тројцата што ги наведов, ем е агресивен и лесно се провоцира, ем слабо ја чита играта, џабе што е агилен.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Не ми се прави манга и паметен овде, не ни изгледаш како паметен.
Кошелни го имам пратено како игра за Арсенал откако потпиша на многу мечеви, и знам дека нема да може да ги сочува ниеден од тројцата што ги наведов, ем е агресивен и лесно се провоцира, ем слабо ја чита играта, џабе што е агилен.
Сериозен си? Па тоа му е една од најдобрите страни во играта. Минатата сезона беше слаб во било каков дуел, ама сезонава има ептен напреднато на тоа поле. И баш затоа што е агресивен полесно ќе се снајде со брзи играчи. Лесно се провоцира? Има 2 жолти оваа сезона, а Тери има 4 во исто толку утакмици и Луиз има 2 во 2 утакмици. Ако сакаш и други статистики во врска со играта во одбрана во споредба со Тери слободно кажи ќе ти ги напишам да видиш колку слабо ја читал играта. ;)
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.094
Поени од реакции
9.679
Мислам дека Челзи ќе победи ама се надевам Арсенал да изненади :coffee:
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.458
Поени од реакции
10.155
Ко да ми го забораивте Персичето вие :eek:
 
A

Auditore

Гостин
Сериозен си? Па тоа му е една од најдобрите страни во играта. Минатата сезона беше слаб во било каков дуел, ама сезонава има ептен напреднато на тоа поле. И баш затоа што е агресивен полесно ќе се снајде со брзи играчи. Лесно се провоцира? Има 2 жолти оваа сезона, а Тери има 4 во исто толку утакмици и Луиз има 2 во 2 утакмици. Ако сакаш и други статистики во врска со играта во одбрана во споредба со Тери слободно кажи ќе ти ги напишам да видиш колку слабо ја читал играта. ;)
Па што оваа сезона има 2 жолти, а Тери има 4, Челзи минатиот натпревар доби 8 жолти, ради правилно судење.
И ќе видиме во сабота кој е во право.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Не ми се прави манга и паметен овде, не ни изгледаш како паметен.
Кошелни го имам пратено како игра за Арсенал откако потпиша на многу мечеви, и знам дека нема да може да ги сочува ниеден од тројцата што ги наведов, ем е агресивен и лесно се провоцира, ем слабо ја чита играта, џабе што е агилен.
Bitch, please
http://www.youtube.com/watch?v=42cjGa3jLqo
Демек Торес е во многу јака форма пошто дал 3 гола во 2 месеци па сега пазете се од Торес.
 
A

Auditore

Гостин
Bitch, please
http://www.youtube.com/watch?v=42cjGa3jLqo
Демек Торес е во многу јака форма пошто дал 3 гола во 2 месеци па сега пазете се од Торес.
Можеби не поради головите, но поради неговата игра дефинитивно е во форма, асистира, дрибла, одлични продори, пасеви, ќе видиш у сабота.
И знам дека одигра супер против Барселона Лауерент, но еден меч не е репер за играч.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Carter, поголемо зло од Мата, Стариџ и Торес неможе да те снајде, мислам на Кошчиелни.
Да се надоврзам само, заради последниов од листата, кој сигурно не дава гол во сабота. (кладба по аватар со кој сака, на недела дена) :)))

Друго, овие првите двајца ако се мерило за тоа колку е „лош“ Косиелни, ќе се убијам.

Трето, Косиелни од лани и овај Косиелни, се многу поразлични, верувај ми. Не дека е мегу топ 5те дефанзивци во Англија, али, има голем напредок во неговата игра. Ако првенствено бил десен бек, а Венгер по прекомандовал во централен тоа е друго. Мислам дека апсолутно може да одговори на предизвикот кој се вика десен бек, и Хуан Мата кој би го чувал по таа страна. Толку од мене.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Не ми се верува дека се зборуе за капацитетот на Кошчиелни, фудбалер кој лани го лимитираше Меси само на движење покрај аут линијата, нешто што не им успеа на Видич, Фердинанд, Пепе, Карваљо итн итн итн... Ама мора да се јаде гомна нели, гомце денеска, гомце утре, не е важен квалитетот на дискусијата, важно е вкусот на лајна да се осети за да се осеќате природно.
И баш ме интересира лопатарот Луиз со овогодинашнава беда форма како ќе го чува Ван Перси?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom