Chelsea - Arsenal, Stamford Bridge, Saturday, 29.10.2011, 13:45

Каков ќе биде исходот на мечот Челзи - Арсенал ?

  • Победа за Челзи

    Гласови: 54 53,5%
  • Победа за Арсенал

    Гласови: 34 33,7%
  • Нерешено

    Гласови: 13 12,9%

  • Вкупно гласачи
    101
  • Гласањето е завршено на .

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
И јас да се изјаснам ..гледам многу пишете : И по отсуството на Дрогба очекувам Челзи да победи...Дрогба браќа е стар веќе и поарно да игра..тука се Торес , Стариџ ..времето на Дрогба му отиде..неговата форма не се враќа повеке..а инаку ..Челзи е победник на овој натпревар..не дека сум за нив но нема да си дозволат а и плус тимот на Арсенал е тиња оваа сезона така да..кој сака да се обложи со мене тука сум :P
Конечен резултат 4 - 0
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
That's better ..

On topic: Арсенал ќе напаѓа, ќе напаѓа цел меч, Челзи со 2-3 агресивни напада ќе даде 1-2 гола .. Впрочем така беше и минативе 3-4 меча. Ќе бидиме што ќе биде.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
256
Поени од реакции
184
Јас мислам дека ке победи Челзи. Домашниот терен би требало овде да им даде предност. Иначе се слагам со коментарот погоре дека Арсенал ке има посед без пенетрација. :(
 
В

Вори

Гостин
Не се занесувајте со дебакл над Арсенал,или пак сигурна победа на Челзи.
И јас очекувам победа,ама многу потешко отколку што мислат сите.
Арсенал на почеток од сезона беше мизерен.Главните играчи како Фабрегас и Насри си заминаа,отидоа и уште неколкумина.А Венгер немаше доведено нови играчи и замени за нив.
Така и се деси огромниот пораз од Јунајтед и 2-0 од Ливерпул.Сега Арсенал е подобар,мора да се признае.Колку-толку барем ги пополнија дупките,можеби не со соодветни играчи,али да закрпат сезонава во секој случај.

Минимална победа на Челзи очекувам можеби,но да не се правам прогнозер,да почекаме до задутре здравје и ќе го видиме исходот :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Гласав за нерешено,сите викате вакви такви Арсенал,ама Арсенал знае да изненади ;)
Верувам дека можат да победат.... Не се толку слаби колку викате , или па толку ги имате гледано на ТВ :icon_lol:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Торес и Мата вс Мертесакер :confused:
Среќа се враќа Вермален во составот на Арсенал па нема да остане се на Мертесакер. Типот е добар за воздушни дуели ама прилично е спор од тоа што го имам видено. Не верувам да има многу голови на мечов, или 1-1 или максимум 2-0 за Челзи :)
Грешиш, не е битен Мертесакер туку Кошчиелни... Има огромен напредок кај него сезонава
--- надополнето: Oct 27, 2011 3:24 PM ---
Убаво е коа те отпишуваат.. Челзи е фаворит ама Арсенал од август и овој арсенал се сосема различни. Не дека сме којзнае колку силни ама влеговме во добра серија.
Хендикеп ни е десната страна на која претпоставувам ќе игра Џуру.

Сигурен тип - РВП стрелец :D
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
уште не можам да ги преболам изгубените пари на Арсенал така да му посакувам да испадне од лига, хендикеп за Челзи ќе биде отсуството на Дрогба но и без него до лесна победа од минимум 2-0
Мене од џеб ми ги зеде Јунајтед парите пред 2-3 вторници (3-3), па шо ? :))
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Топче, тешко дека Џуру ќе игра прва постава утакмицава. Според последните изјави Вермален е речиси сигурен дека ќе биде првотимец. Кошелни според формата е сигурен првотимец. Џуру против Мата ќе биде самоубиство па најверојатно Кошелни иде десен бек, а Мертезакер иако спор е доста интелегентен и добро ја чита играта па ќе биде најверојатно партнер на Вермален во одбраната. Како и да е, за Торес и Мата тука се агилните Кошелни и Вермален на кои повеќе им одговараат вакви шпицови отколку грамади како Дрогба.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Добра утакмица,типувам победа за Челзи,мислам дека се во подобра форма од Арсенал,и имаат блага предност во тоа што се домакини.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Сигурна победа на Челси!!Колку си зависи од Боаш... :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom