Cheers

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Една од сериите која се вбројува во сите листи на најпопуларни и најсмешни хумористични серии на сите времиња. Серија која имаше можеби уште поуспешен спин-оф - Frasier. Голем број успешни актерски имиња се вивнаа од неа.

Дали сте ја гледале? Како ви се допаѓа? Која ви е поомилена - Дајен или Ребека? Кој ви е омилен лик, а кој најмногу ве нервира?

Знам дека серијава е стара, но мислам дека заслужува да има тема тука.

 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Коа ја глеав серијава лани барав тема и не најдов и криво ми беше.Одличен сит-ком со многу јаки моменти и добар хумор. Малце старомодна но ништо негативно од тој Аспект. Иначе Ноооооооооооормм... :icon_lol:
 
Член од
4 март 2011
Мислења
699
Поени од реакции
704
Една од сериите која се вбројува во сите листи на најпопуларни и најсмешни хумористични серии на сите времиња. Серија која имаше можеби уште поуспешен спин-оф - Frasier. Голем број успешни актерски имиња се вивнаа од неа.

Дали сте ја гледале? Како ви се допаѓа? Која ви е поомилена - Дајен или Ребека? Кој ви е омилен лик, а кој најмногу ве нервира?

Знам дека серијава е стара, но мислам дека заслужува да има тема тука.

Една од подобрите хумористични серии и за мене прва средба (запознавање) сo Woody Harrelson и Тed Danson (кој подоцна го пратев и во http://www.imdb.com/title/tt0174378/?ref_=nm_knf_t2), но сепак сметам дека токму улогата на Sam Malone му е врв во кариерата. За мене одлична серија, смешна, одлична актерска екипа, а со оглед дека ја пратев во периодот пред подемот на интернетот кога не можеше да се замисли да се даунлодира цела сезона и мораше да се чека секоја епизода посебно, имав чувство како лично да се запознав со ликовите и секоја недела да се дружев со нив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom