Cheers

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.270
Поени од реакции
3.486
Една од сериите која се вбројува во сите листи на најпопуларни и најсмешни хумористични серии на сите времиња. Серија која имаше можеби уште поуспешен спин-оф - Frasier. Голем број успешни актерски имиња се вивнаа од неа.

Дали сте ја гледале? Како ви се допаѓа? Која ви е поомилена - Дајен или Ребека? Кој ви е омилен лик, а кој најмногу ве нервира?

Знам дека серијава е стара, но мислам дека заслужува да има тема тука.

 

Mr. Mojo Risin'

Violator
Член од
14 септември 2008
Мислења
2.998
Поени од реакции
3.288
Коа ја глеав серијава лани барав тема и не најдов и криво ми беше.Одличен сит-ком со многу јаки моменти и добар хумор. Малце старомодна но ништо негативно од тој Аспект. Иначе Ноооооооооооормм... :icon_lol:
 
Член од
4 март 2011
Мислења
639
Поени од реакции
537
Една од сериите која се вбројува во сите листи на најпопуларни и најсмешни хумористични серии на сите времиња. Серија која имаше можеби уште поуспешен спин-оф - Frasier. Голем број успешни актерски имиња се вивнаа од неа.

Дали сте ја гледале? Како ви се допаѓа? Која ви е поомилена - Дајен или Ребека? Кој ви е омилен лик, а кој најмногу ве нервира?

Знам дека серијава е стара, но мислам дека заслужува да има тема тука.

Една од подобрите хумористични серии и за мене прва средба (запознавање) сo Woody Harrelson и Тed Danson (кој подоцна го пратев и во http://www.imdb.com/title/tt0174378/?ref_=nm_knf_t2), но сепак сметам дека токму улогата на Sam Malone му е врв во кариерата. За мене одлична серија, смешна, одлична актерска екипа, а со оглед дека ја пратев во периодот пред подемот на интернетот кога не можеше да се замисли да се даунлодира цела сезона и мораше да се чека секоја епизода посебно, имав чувство како лично да се запознав со ликовите и секоја недела да се дружев со нив :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom