Celebrity crush

Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Конечно, недела дена пробувам фоткава да ја ставам :D

Мојата симпатија од кога бев дете, Винончето. Кога беше во топ форма не знам дали имаше послатко суштество од цурава. Сега е малце старка али и јас одамна не сум 12-13 годишен. Далеку е од ова што беше на сликава али уште има некое шармче што ми прилега. Би ја чувал како маче да ми е дома, али може да ми го дигне новчаникот и да ја снема :D

Прегледај го приврзокот 281963

Сакав да пишам пред некој ден за Винона на темава, ама се загледав нешто друго и го изгасив табот.

 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.599
Поени од реакции
34.793
... јас кога бев помала, за разлика од другите не лепев постери на машки, туку напротив на згодни женски, фитнес инструкторки, спортистки, глумици, пеачки, со супер тело според мои критериуми, како потик таква да бидам и јас кога ќе пораснам, ниедна фотографија со славно мушко немаше простор во ниеден дел во моето детство!:)
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Темата пршти, мислев дека јас сум од ретките со оваа мака ама ете ве имало поќе :D
Да се изјаснам, пола форум знат дека на времето Торес ми беше краш, викам ми беше оти не ми е во ќефот поќе, си имам нов " симпатија" сега а за него подолу ќе ви раскажам. :)
Да се вратам на Торката, погоре читам некој имаше спомнато "како можиш да мечтаеш по некој ако шансите да го запознајш се нула" хммм не би рекла :neetaka:
Ќе ви раскажам јас како после 10 и кусур години мечтаење по Торес ме манаа еден ден бубачките во главата и резервиравме билет со другарка ми да одиме Мадрид да гледаме натпревар, со надеж дека ќе го гледаме во живо ( нормално не ни беше само тоа цел, ама доволен поттик да се закрениме со куферите и правец Шпанија ). :)

Можам да се пофалам дека од секогаш ме пратела некоја среќа за вакви ствари, ако наумам нешто секогаш коцките ми се поклопуваат :)

Некако се докопав до тренинг кампот кај шо тренираше тогаш, кога излезе пред мене во несвест ќе паднев, се укочив :ROFLMAO:
Овој ме гледа се смеј, ми се обраќа на Англиски демек " ела дојди " јас стојам не мрдам, во тој момент заборајв и Англиски и Шпански и Македонски, не знаев како да изреагирам, тргнав да се поздравам, па гушкање па ова па она ... Пусти Шпанци како муслиманите се поздравуваат, два пати на образ, ви се има гарант десено она чувство кога ќе се сплеткаш со страните при поздравување, за влакно со устите ќе се судревме :LOL:
Се поздравив и по едно време ми вика и на другиот образ бакнеж сакам :shook:јас готово со едната нога во рајо се видов :pos: Ако на слики ми беше убав во живо ми беше совршен, парфемот во носот ми остана цел ден. Цело пладне го поминав во тренинг кампот,не сакав денот да заврши, дома не ми се бегаше.:)
Морам да признаам и дека на таа слава типот е скроз нормален и голем кавалер, за него не значеше можи ништо неколку мигови со рандом девојка шо не ја познава ама за мене тоа беше остварување на сон, никогаш нема да го заборам тој ден :)

Ме стемни дури да си одам во хотелот, батеријата на телефонот ми беше на нула па другарка ми полиција ќе викала мислела ме киднапирал некој,кога и раскажав од кај доаѓам, цела вечер не заспа оти и таа не тргна со мене :X3:
А и викав дојди ќе си ја пробаме среќата,можи ќе го најдиме ...
Зара ќе одела на шопинг таа пуфлата :LOL:
Еве ви сликчиња :)
Point Blur_Feb022021_031738~2.jpg Point Blur_Feb022021_031801~2.jpg
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.702
Поени од реакции
19.748
Темата пршти, мислев дека јас сум од ретките со оваа мака ама ете ве имало поќе :D
Да се изјаснам, пола форум знат дека на времето Торес ми беше краш, викам ми беше оти не ми е во ќефот поќе, си имам нов " симпатија" сега а за него подолу ќе ви раскажам. :)
Да се вратам на Торката, погоре читам некој имаше спомнато "како можиш да мечтаеш по некој ако шансите да го запознајш се нула" хммм не би рекла :neetaka:
Ќе ви раскажам јас како после 10 и кусур години мечтаење по Торес ме манаа еден ден бубачките во главата и резервиравме билет со другарка ми да одиме Мадрид да гледаме натпревар, со надеж дека ќе го гледаме во живо ( нормално не ни беше само тоа цел, ама доволен поттик да се закрениме со куферите и правец Шпанија ). :)

Можам да се пофалам дека од секогаш ме пратела некоја среќа за вакви ствари, ако наумам нешто секогаш коцките ми се поклопуваат :)

Некако се докопав до тренинг кампот кај шо тренираше тогаш, кога излезе пред мене во несвест ќе паднев, се укочив :ROFLMAO:
Овој ме гледа се смеј, ми се обраќа на Англиски демек " ела дојди " јас стојам не мрдам, во тој момент заборајв и Англиски и Шпански и Македонски, не знаев како да изреагирам, тргнав да се поздравам, па гушкање па ова па она ... Пусти Шпанци како муслиманите се поздравуваат, два пати на образ, ви се има гарант десено она чувство кога ќе се сплеткаш со страните при поздравување, за влакно со устите ќе се судревме :LOL:
Се поздравив и по едно време ми вика и на другиот образ бакнеж сакам :shook:јас готово со едната нога во рајо се видов :pos: Ако на слики ми беше убав во живо ми беше совршен, парфемот во носот ми остана цел ден. Цело пладне го поминав во тренинг кампот,не сакав денот да заврши, дома не ми се бегаше.:)
Морам да признаам и дека на таа слава типот е скроз нормален и голем кавалер, за него не значеше можи ништо неколку мигови со рандом девојка шо не ја познава ама за мене тоа беше остварување на сон, никогаш нема да го заборам тој ден :)

Ме стемни дури да си одам во хотелот, батеријата на телефонот ми беше на нула па другарка ми полиција ќе викала мислела ме киднапирал некој,кога и раскажав од кај доаѓам, цела вечер не заспа оти и таа не тргна со мене :X3:
А и викав дојди ќе си ја пробаме среќата,можи ќе го најдиме ...
Зара ќе одела на шопинг таа пуфлата :LOL:
Еве ви сликчиња :)
Прегледај го приврзокот 282145Прегледај го приврзокот 282146
Абе оти не си го зеде со тебе море чупе, се остава овај само со бакнежи на образи... :несвест:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Абе оти не си го зеде со тебе море чупе, се остава овај само со бакнежи на образи... :несвест:
Кажи бе :)
Конкуренцијата беше голема,ќе ме испотепаа жеништата таму, реков ексик да фати и Торес и Ферари и све бегам во родни крај :ROFLMAO:
Автоматски споено мислење:

Професорот од ЛКДП
Господинот Алваро Морте
:love::pipi::цицки::ljubove:
Да помини короната врти сучи пак Мадрид ќе треба да се оди,сите патишта водат натаму :ROFLMAO:


Бај д веј 46 години ќе прај овој месец Мајчице Богородице :shok2:




Screenshot_20201210-145458~2.png 2.jpg IMG_20200428_124000.jpg 20200709_143009.jpg
alva2jpg.jpg
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.306
Поени од реакции
22.592
Темата пршти, мислев дека јас сум од ретките со оваа мака ама ете ве имало поќе :D
Да се изјаснам, пола форум знат дека на времето Торес ми беше краш, викам ми беше оти не ми е во ќефот поќе, си имам нов " симпатија" сега а за него подолу ќе ви раскажам. :)
Да се вратам на Торката, погоре читам некој имаше спомнато "како можиш да мечтаеш по некој ако шансите да го запознајш се нула" хммм не би рекла :neetaka:
Ќе ви раскажам јас како после 10 и кусур години мечтаење по Торес ме манаа еден ден бубачките во главата и резервиравме билет со другарка ми да одиме Мадрид да гледаме натпревар, со надеж дека ќе го гледаме во живо ( нормално не ни беше само тоа цел, ама доволен поттик да се закрениме со куферите и правец Шпанија ). :)

Можам да се пофалам дека од секогаш ме пратела некоја среќа за вакви ствари, ако наумам нешто секогаш коцките ми се поклопуваат :)

Некако се докопав до тренинг кампот кај шо тренираше тогаш, кога излезе пред мене во несвест ќе паднев, се укочив :ROFLMAO:
Овој ме гледа се смеј, ми се обраќа на Англиски демек " ела дојди " јас стојам не мрдам, во тој момент заборајв и Англиски и Шпански и Македонски, не знаев како да изреагирам, тргнав да се поздравам, па гушкање па ова па она ... Пусти Шпанци како муслиманите се поздравуваат, два пати на образ, ви се има гарант десено она чувство кога ќе се сплеткаш со страните при поздравување, за влакно со устите ќе се судревме :LOL:
Се поздравив и по едно време ми вика и на другиот образ бакнеж сакам :shook:јас готово со едната нога во рајо се видов :pos: Ако на слики ми беше убав во живо ми беше совршен, парфемот во носот ми остана цел ден. Цело пладне го поминав во тренинг кампот,не сакав денот да заврши, дома не ми се бегаше.:)
Морам да признаам и дека на таа слава типот е скроз нормален и голем кавалер, за него не значеше можи ништо неколку мигови со рандом девојка шо не ја познава ама за мене тоа беше остварување на сон, никогаш нема да го заборам тој ден :)

Ме стемни дури да си одам во хотелот, батеријата на телефонот ми беше на нула па другарка ми полиција ќе викала мислела ме киднапирал некој,кога и раскажав од кај доаѓам, цела вечер не заспа оти и таа не тргна со мене :X3:
А и викав дојди ќе си ја пробаме среќата,можи ќе го најдиме ...
Зара ќе одела на шопинг таа пуфлата :LOL:
Еве ви сликчиња :)
Прегледај го приврзокот 282145Прегледај го приврзокот 282146

:cuc:

Nemoguche... bitolcanka so poveke muda od site u forumot na palister...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
:cuc:

Nemoguche... bitolcanka so poveke muda od site u forumot na palister...
Единствено нешто шо ме плашеше е да не закаснам лутајќи и да го пропуштам тренингот, ама ете кога се има волја се се можи :) а и треба малце среќа да те прати :) Без џи-пи-ес во телефон, без ништо, Мадрид е метропола, 5 милиони жители има мислам а тренинг кампот беше надвор од градот.
Еден куп метро станици сменав, автобуси и шо уште не, прашај еден, прашај друг, трет ... Налетав на едни момци на постојка и тие оделе баш таму, дечките имаа блиски контакти со некои од клубот па кога се запознавме ми ветија дека мора да ме запознаат со него, не за друго, за километрите кои ги поминав за да дојдам до таму. :D
Замисли луташ во милионски град и налетваш баш на нив, да не беа тие мислам дека тешко ќе се снајдев, прашање и дали воопшто ќе стигнев до таму. :) На бегање ми дадоја и постер од Торес потпишан, свака част за дечките, ден денес имам контакт со нив. Да помини ова со пандемијата во план сум пак да ги посетам.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.306
Поени од реакции
22.592
Единствено нешто шо ме плашеше е да не закаснам лутајќи и да го пропуштам тренингот, ама ете кога се има волја се се можи :) а и треба малце среќа да те прати :) Без џи-пи-ес во телефон, без ништо, Мадрид е метропола, 5 милиони жители има мислам а тренинг кампот беше надвор од градот.
Еден куп метро станици сменав, автобуси и шо уште не, прашај еден, прашај друг, трет ... Налетав на едни момци на постојка и тие оделе баш таму, дечките имаа блиски контакти со некои од клубот па кога се запознавме ми ветија дека мора да ме запознаат со него, не за друго, за километрите кои ги поминав за да дојдам до таму. :D
Замисли луташ во милионски град и налетваш баш на нив, да не беа тие мислам дека тешко ќе се снајдев, прашање и дали воопшто ќе стигнев до таму. :) На бегање ми дадоја и постер од Торес потпишан, свака част за дечките, ден денес имам контакт со нив. Да помини ова со пандемијата во план сум пак да ги посетам.

Koga se saka se moze i ne davaj nikoj da ti kaze poinaku. Ne e samo sto si se videla tores nego i avanturata da stignes do nego... toa e ustvari toa e priceless, for everything else there is mastercard
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Koga se saka se moze i ne davaj nikoj da ti kaze poinaku. Ne e samo sto si se videla to tores nego i avanturata da stignes do nego... toa e ustvari ona priceless, for everything else there is mastercard
Да да, патешествија ми беше цело патување, авантура која нема да ја заборам никогаш.
Една недела бевме во Мадрид, роман можам да напишам за дешавките таму :) Ама авантурист сум по природа, стрелец плус :)

Брат ми беше Милано баш дури играше Торес таму, и му викам автограм обавезно, и ми вика аха нема грешка, кај ќе го најдам, и да го најдам тренинг центарот шансите да се доближам до него нула се.
После тоа кога дојде денот јас да одам Мадрид му викам јас без да се сликам со него и без автограм не си идам од Мадрид :ROFLMAO:
Ќе го сликаш вика со колата кога ќе си бега од тренинг, му викам ааа не така јас сакам до мене да застани да се сликаме, да го гушнам, ќефот да ми се напрај, е така ми вика на сон. :)
Кога му ја испратив сликата на месинџер остана подзинат, ми вика не е можно значи, можно е му викам кога се сака.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.262
Поени од реакции
22.487
Солзи ми дојдоа на очи од срцепарателниов пост :love:
Ајде сега @Джонтра Вохохолта да ни каже како за малку ќе се сликал со Ето на Македонија - Камерун и на раат да си поплачам зошто одбив да се сликам со Стипе Плетикоса после ватерполото во кал на градски.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.657
Солзи ми дојдоа на очи од срцепарателниов пост :love:
Ајде сега @Джонтра Вохохолта да ни каже како за малку ќе се сликал со Ето на Македонија - Камерун и на раат да си поплачам зошто одбив да се сликам со Стипе Плетикоса после ватерполото во кал на градски.
Кој беше Стипе Плетикоса ?
Автоматски споено мислење:

Овој феномен е сосема нормален се додека е во границата, оти имало случаеви кои не завршиле добро.
Често се случува од толкава опсесија да си го забаталиш партнерот и да си правиш филмови во главата дека ќе биди нешто во иднина од тој краш.
Има секакви психопати/ки
Па ги следат тие славни личности, ги демнат, среќа ние во вукојебинава живееме па повеќето славни личности кон кои имаме краш се преку океани иначе тешко нас, а и богами тешко нив :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.262
Поени од реакции
22.487
Кој беше Стипе Плетикоса ?
Автоматски споено мислење:

Овој феномен е сосема нормален се додека е во границата, оти имало случаеви кои не завршиле добро.
Често се случува од толкава опсесија да си го забаталиш партнерот и да си правиш филмови во главата дека ќе биди нешто во иднина од тој краш.
Има секакви психопати/ки
Па ги следат тие славни личности, ги демнат, среќа ние во вукојебинава живееме па повеќето славни личности кон кои имаме краш се преку океани иначе тешко нас, а и богами тешко нив :ROFLMAO:
2007 во поплава и кал до врат ги победивме Хрватите 2-0 во квалификациите за еуро. Англичаните извисија со Стив Мекларен кога им беше селектор.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Сполај им на Канал 5 што пишуваат која серија оди моментално, па можев да го најдам чупево.


1612300827087.png


Пешки тргам за Стамбол и оставам децата Ферхунде и Шехерезад да ги крсти. Море и Реџеп Таип Ердоган втори ако сака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom