Celebrity crush

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.227
Поени од реакции
5.841
Па мене ми излегува, како на вас не ви излегува?
Ок е сега. Прво сив квадрат имаше.
Автоматски споено мислење:На сите три напраен магија им имам пишано дека би ги женел... and I mean it.
Штета шо не ми вратија. :(
Која е првата ?
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
69
Поени од реакции
203
Не знам зошто не успевам да ставам слика, ама девојчињата од моја генерација беа затрескани во бој бендот US5 и посебно во оние двајцата плави, мислам беа Ричи и Крис.

Мене не ми беа ништо посебно. Попривлечен ми беше Ville Valo, фронтменот на HIM. Од него лепев постери во соба :love:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
4.142
Поени од реакции
13.358
Не сум имала селебрити краш ако се подразбира некој левел на опсесија, па дури и на помала возраст. Нормално, има фаци кои ми се посимпатични од други, али повеќето не ги памтам.

Дефинитивно најдобра фаца ми има Taylor Kitsch (Гамбит, гејот од Тру детектив, итн), идеална комбинација од кјут и секси кај машко.
Крис Хемсфорт баш има изглед на Бог, ако постојат такви на земјава.
И можеби Бред Пит ми е единствен од извиканите селебритис кој заслужено добива поени за изгледот децении уназад.

А и сите тројца ми се скроз искулирани фаци, покрај физикусот, тоа ги прави уште попривлечни.
 

Riken

...
Член од
9 декември 2008
Мислења
8.439
Поени од реакции
14.111
Најголем краш во Натали Портман, уште од помлади денови кога глумеше во Професионалец, подоцна во Star Wars, филмовите базирани на Marvel Comics и сите други меѓу нив...едноставно обожавам да ја гледам.
Доста приземјена жена која ретко има некоја црна дамка во својата кариера.
ff.jpg
:love:
 
Член од
1 април 2020
Мислења
76
Поени од реакции
474
Повеќе момци ме афектирале и афектираат, колку заради изгледот, толку и заради самата појава и/или карактерокот во кој се претсавиле. Исто како и во ралноста.
Само симпатии се во прашање, никаква желба за директен контакт и нешто повеќе, впечатоци се во прашање.

Браќата Хемсуорт, посебно Лиам, кошаркарот Матју Делаведова, глумците Том Остин, Уилиам Моусли, Бенедикт Камбербач, Патрик Демпси, Гејбриел Махт, Иан Самрхолдер, музичарот Денис Лоид итн. се дел од листата.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.573
Поени од реакции
2.665
Ехееј на времето на моја соба ставив постер на Саманта Фокс баш овој постер тогаш имав 12г уф многу рано ми проработе хормони


Sent from my SM-T720 using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
3.860
Поени од реакции
6.135
Ќе пробам да се произнесам за girlfriend material, и ќе категоризирам изглед, памет, харизма, талент, интелектуалност, сексипил и тн...

Прв значаен пред-пубертетски celebrity crush ми беше Tatyana Ali (Ashley Banks од Fresh Prince of Bel-Air)...
Некоја година после почнаa xnxx авантурите, нема смисла да спамам за тие celebrity crush моменти нели :D ...До 2016/17та некаде - Charlize Theron апсолутна кралица, Рири исто беше и сеуште е врв, Jennifer Lawrence, Lagertha...

Денес Halsey ми е скроз симпа, само кога има нормална фризура а не шаренилаци, нули, кецови и двојки... Харизма и талент level 99999.

Victoria Pedretti исто, и се гледа харизмата... преубава нежна насмевка и плави очи.

Од Балканот, Сара Јо е лепота од жена. Талентирана и харизматична, жениште.

Од Македоња е тешко да се најде некоја селебрити што делува на girlfriend material. Едина Муса физички изгледа неверојатно (пред се тело), иако хипотетички, мислам дека после 3 минути муабет со неа boner-от ќе го снема. Така да во поглед на МКД ќе идам само и стриктно на физички изглед.

За крај - аnti-crush, Гал Гадот ... стварно е ГАДОТ. ми се стемнува од типката едноставно. Не дека е ружна или нешто, ама едноставно одвратна ми е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom