Ceca R. vs Dragana M.

Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
За сите фанови на цеца и драгана, ваши мислења кој е подобар,ги слушате ли нивните песни, омилена??? дали некогаш сте биле на концерт?

Мене повеќе ми се допаѓаат песните на Цеца, но оние одпоодамна кога цеца попопуларна за разлика од драгана(знаеме од кој причини)
Последниве неколку албуми, скоро и да немаат добра песна, затоа Драгана со ДМ-сат успева многу добро да ги промовира незините синглови и сподер мене да стекне поголема популарност од цеца изминативе години, додека песните од незините почетоци со Јужни Ветар како и успесите во тој период не ги препишувам на незина адреса:toe:

Ако ги мразите и двете пејачки и не сакате да ги слушате нивните песни, едноставно не мора ни да се вклучувате во дискусијата:toe:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Нивната музика не ја слушам многу многу со внимание, затоа и не гледам некоја разлика.
:toe::toe::toe:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Драгана Миркович е за мене:toe:...Јужни Ветар
 

TheButcher

Thrasher
Член од
8 август 2009
Мислења
78
Поени од реакции
4
Цеца нормално .. закон цицки има .. :drk:
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
Извинете дечки, ама... Каква врска има темава со музика?
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
двете се добри,ама цеца е дефинитивно подобра од драгана.има многу убави песни според мене.:tv:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
И двете се добри ама би ја одбрал Драгана
 

DracevoTheCity

Чиста Македонија !
Член од
7 ноември 2008
Мислења
8.573
Поени од реакции
9.652

ЦИЦА


оовај де Цеца дефинитивно:drk:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.501
Поени од реакции
11.402
Ма ни едната ни другата....Мина Костич само :):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom