Caprica

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Научна фантастична серија во која акцент се ставало на две фамилии кои што живеат на планетата Каприка. Инаку серијава се најавува нешто како претходник на Батлстар галактика па се објаснувале некои работи на пример зошто Сајлонците се побуниле ова она, сега ја симнав пилот епизодата па да видам што е како, еве трејлер:

 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.640
Ja гледам кога листам торент сајтовите. Никогаш не ме привлекла до степен да ја симнам.
А сакам да го изгледам пилотот.
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Филмот е добар го имам гледано и пилотот и првата епизода. Го гледам заштоа што е поврзано со батлстар галактика, па чекам да видам што ќе се случи со сајлонциве.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Има некој што гледал 5-6 епизоди од серијава и дали вреди да се гледа?
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Јас ја гледам епизода за епизода како шо излегват ... ЗА добра ... добра е . Ама многу многу поврзаност со БСГ не очекувајте . посебна сериа си е . Вилиам Адама се појававува , али е уште дете ( 12 ) и е секундарен лик , од старата сериа за сега нема никој поврзан.

Сериата е уба дури и за чоек шо нема гледано БСГ . За тие шо имат гледано е нешто како објаснување од каде тргнува целата приказна ... Ги има старите конфликти , бог против наука , психологиата шо ја имаше во БСГ ја има и тука итн итн итн .
Глумците ги имат многу погодено за улогите . Морам да признам дека главнава глумица



за кратко време ми стана по омилена од 6 од оргиналната сериа .

ЈАс ја бендисвам ... али пошто до 7 епизода се стигнати за сега не се ни влезени салам во приказната итн итн итн ... ЈАс уште си се колнам во БСГ али има шанса дека ова ке е добра исто така .
 
Член од
1 април 2006
Мислења
273
Поени од реакции
4
Мислам дека не можи со БСГ.. БСГ беше врв... ама не знам..гледав само пилотот + 1-2 епизоди.. а некако не ми беше по мерак....Можда требат да ги спуштам и другиве па да видам....
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.018
Поени од реакции
1.278
Јас ја гледам и ми се допаѓа,ја има гледано до 8 епизода која вчера искочи
 

Spaski

Vita - Amore - Riso
Член од
31 јануари 2009
Мислења
263
Поени од реакции
11
Па за сега добро се одвива дејството. А незнаев дека излегла 8 епизода:toe:(највеојатно затоа што бев преокупиран со учење и со матура:tapp:)
ама еве сега ја симнувам и одам да ја гледам:salut:...
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Серијава ја прекинаа али од изгледа од Јануари ќе ја има повторно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom