Canon EF 50mm f/1.8 II

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Canon EF 50mm f/1.8 II

во топ состојба !
цена 100 еур !

 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
Абе јас на кого јас сум му пишал дали забегал или не со цената?Ти како администратор нај лош пример даваш овде,не напишав ајде да формираме цена па да кометираме!
Прво во генел освен празни кутии не знам дали има друго освен ако не сакаш да нарачуваш,во pixplus воопшто не се продава,така да не ме интересираат споредби на цени,кој сака нека купи кој не немора,не терам јас никого со сила,а ти биди реален и продај го објективот ако сакаш и за 2000 нема да ти се налутам за конкуренција !:)
--- надополнето: 15 февруари 2014 во 13:22 ---
и кој е заинтеренсиран нека ме бара само на телефон,инаку овде не одговарам ни на коментари ни на пораки !
 
Последно уредено од модератор:

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.757
Поени од реакции
33.067
Абе јас на кого јас сум му пишал дали забегал или не со цената?Ти како администратор нај лош пример даваш овде,не напишав ајде да формираме цена па да кометираме!
Прво во генел освен празни кутии не знам дали има друго освен ако не сакаш да нарачуваш,во pixplus воопшто не се продава,така да не ме интересираат споредби на цени,кој сака нека купи кој не немора,не терам јас никого со сила,а ти биди реален и продај го објективот ако сакаш и за 2000 нема да ти се налутам за конкуренција !:)
и кој е заинтеренсиран нека ме бара само на телефон,инаку овде не одговарам ни на коментари ни на пораки !
Прво, треба да ти биде јасно дека форумот е место за дискусии. Ако се понашаш како битпазарски шиткач (мада и они имаат подобар однос со корисници од тебе) и го користиш форумот само како место за огласување, тогаш многу си се одалечил од првобитната поента. Ако мислиш дека односот ти е оправдан пошто „ти имаш“, а на другите „им треба тоа што ти го имаш“ - тогаш се лажеш. Ако не можеш да трпиш дискусија на темите на кои продаваш објективи, подобро префрли се на Пазар3, па плаќај за секој објавен оглас и остави си само телефон за контакт, а форумот за Фотографија остави го за луѓето кои НЕ им е примарна само да заработат нешто, туку и да споделат знаење. Подфорумот „Фото Берза“ е наменет за членовите да се „решат“ од опремата која не им треба и да се „надградат“ со опремата која им е потребна. Тоа што ти си најде фино катче за промовирање на објективите воопшто не ми пречи. Ми пречи тоа што - кај што најчесто се обидуваш да шитнеш користена антика од којзнае каде, па уште сакаш да профитираш неколкукратно од тие што не ги познаваат баш добро цените. И згора на се' - момакот не одговарал на пораки, туку само на телефон. Ајде бе...

Јас дадов добронамерна сугестија и за тебе и за членовите што сакаат да земат 50-ка. Јас на старо ја земав за 3000 денари, а нова е 110 евра. Ако ви се даваат 10 евра помалку отколку за истиот НОВ објектив, тогаш нема потреба од дискусија - слободно јавете му се на момчета :)

Не очекувам одговор од тебе, пошто и онака - рече дека нема да одговараш повеќе на пораки.

Патем, поради несоодветното однесување, штотуку загуби привилегија да отвораш нови теми во подфорумов на неодредено време (или додека не сфатиш дека таквиот однос кој модераторите и членовите не поминува тука). До тогаш, слободно префрли се на другите огласи.

Тчус!
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
598
Поени од реакции
145
мене нема ништо да ми ускратиш,само на членовите,јас овде имам само 2 објективи до сега продадено,и да не ми забраниш јас веќе не ни објавивам теми,како и да е јас секаде објавивам и на пазар3,и на реклама5 незнам што те заболе толку ,па нели имаме право да коментираме ти одма применувач сила,знаши тебе не смее никој да ти врати на коментар !
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.757
Поени од реакции
33.067
мене нема ништо да ми ускратиш,само на членовите,јас овде имам само 2 објективи до сега продадено,и да не ми забраниш јас веќе не ни објавивам теми,како и да е јас секаде објавивам и на пазар3,и на реклама5 незнам што те заболе толку ,па нели имаме право да коментираме ти одма применувач сила,знаши тебе не смее никој да ти врати на коментар !
Не бе, во ред е.

Само ти не разбираш дека користењето на форумот е привилегија, а не право. Следствено на тоа, ти имаше привилегија да отвараш теми и да дискутираш на сите теми на форумот. Сега имаш привилегија само да дискутираш, но не и да отвараш теми (или во твојот случај - огласи без можност за прашање или дискусија).

* Бај д веј, тоа што викаш дека си продал само 2 објективи од 100 огласи кажува многу за тебе, твоите објективи и цените. Можеби да имаше поинаков пристап, ќе имаше 50 продадени објективи...

Толку од мене, пријатно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom